09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » آیا لیپوساکشن سبب لاغری می شود؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

آیا لیپوساکشن سبب لاغری می شود؟

Rate this post

افرادی که تحت لیپوساکشن قرار می گیرند ، معمولاً وزن بدنی ثابتی دارند ، اما می خواهند رسوبات چربی ناخواسته بدن را در قسمت های خاصی از بدن از بین ببرند. لیپوساکشن یک روش کلی برای کاهش وزن نیست. این درمان چاقی نیست.

این روش، سلولیت ، گودی یا علائم ترک را از بین نمی برد. هدف زیبایی است. برای کسانی که می خواهند خطوط بدن خود را تغییر داده و بهبود بخشند مناسب است. لیپوساکشن با تغییر شکل بدن ، سلول های چربی را به طور دائم از بین می برد. با این حال ، اگر بیمار بعد از عمل شیوه زندگی سالمی را دنبال نکند ، این خطر وجود دارد که سلول های چربی باقی مانده رشد کنند.

مقدار چربی که می توان با خیال راحت برداشت محدود است. برخی خطرات مانند عفونت، بی حسی و اسکار وجود دارد. در صورت حذف بیش از حد چربی ، ممکن است پوست دچار برجستگی یا فرورفتگی شود. به نظر می رسد خطرات جراحی با میزان چربی برداشته شده مرتبط است.

لیپوساکشن در درجه اول برای بهبود ظاهر به جای ارائه هرگونه مزایای سلامتی جسمانی استفاده می شود. اکثر افراد با اتخاذ شیوه زندگی سالم با رژیم متعادل ، ورزش منظم و برنامه خواب سالم به نتایج مشابه یا بهتری دست خواهند یافت. معمولاً لیپوساکشن تنها در صورتی توصیه می شود که فرد با تغییرات شیوه زندگی به نتایج مطلوب نرسیده باشد. می توان نواحی چربی مقاوم به ورزش و رژیم را درمان کند.

با افزایش وزن فرد، حجم و اندازه هر سلول چربی افزایش می یابد. لیپوساکشن باعث کاهش تعداد سلول های چربی در مناطق جدا شده می شود. افراد قبل از تصمیم گیری در مورد ادامه یا عدم استفاده از لیپوساکشن باید با پزشک خود در مورد جوانب مثبت و منفی آن صحبت کنند. لیپوساکشن فقط باید پس از بررسی دقیق انجام شود.

چه قسمت هایی از بدن در لیپوساکشن مورد هدف قرار می گیرند؟

چه قسمت هایی از بدن در لیپوساکشن مورد هدف قرار می گیرند؟

 • شکم
 • باسن
 • سینه
 • داخل زانوها
 • پهلوها
 • یقه و ناحیه زیر چانه
 • ران ها ، هم ران های بیرونی و هم ران های داخلی
 • بازوها

جراحی لیپوساکشن برای افرادی که دارای تن و کشش پوست خوب هستند ، مناسب است ، جایی که پوست خود را به خطوط جدید تبدیل می کند.

افرادی که پوست آنها حالت ارتجاعی ندارد ، ممکن است در مناطقی که این عمل انجام شده ، ظاهری شل داشته باشد.

فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد و از سلامت کامل برخوردار باشد. افرادی که مشکلات گردش خون یا بیماری عروقی ، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف دارند ، نباید لیپوساکشن انجام دهند.

لیپوساکشن به طور معمول برای اهداف زیبایی انجام می شود ، اما گاهی اوقات برای درمان برخی شرایط استفاده می شود.

این شامل:

لنف ادم: یک بیماری مزمن یا طولانی مدت است که در آن مایعات اضافی معروف به لنف در بافت ها جمع شده و باعث ادم یا تورم می شود. ادم معمولاً در بازوها یا پاها ایجاد می شود. لیپوساکشن گاهی برای کاهش تورم ، ناراحتی و درد استفاده می شود.

ژنیکوماستی: گاهی چربی در زیر سینه های مرد تجمع می یابد.

سندرم لیپودیستروفی: چربی در قسمتی از بدن تجمع یافته و در قسمت دیگر از بین می رود. لیپوساکشن می تواند ظاهر بیمار را با توزیع طبیعی تر چربی بدن بهبود بخشد.

کاهش شدید وزن پس از چاقی: فردی که چاقی مفرطی دارد و حداقل 40 درصد BMI خود را از دست داده است ممکن است برای از بین بردن پوست اضافی و سایر ناهنجاری ها به درمان نیاز داشته باشد.

لیپوما: تومورهای خوش خیم و چرب هستند.

مراقبت های قبل از لیپوساکشن

توصیه های زیر را می توان ارائه کرد:

مراقبت های قبل از لیپوساکشن

 • افرادی که به طور منظم از آسپرین و داروهای ضدالتهاب استفاده می کنند ، باید حداقل 2 هفته قبل از عمل ، مصرف آنها را متوقف کنند.
 • ممکن است از زنان خواسته شود که قرص های ضد بارداری را قطع کنند.
 • از بیماران مبتلا به کم خونی ممکن است خواسته شود مکمل آهن مصرف کنند.
 • فرد باید فرم رضایت نامه را امضا کند. این تأیید می کند که آنها کاملاً از خطرات ، مزایا و جایگزین های احتمالی روش آگاهی دارند.
 • قبل از عمل ، بیهوشی عمومی به بیماران داده می شود که می تواند بین 1 تا 4 ساعت طول بکشد.
 • از اپیدورال می توان برای درمان در قسمت تحتانی بدن استفاده کرد. این کار تا حدی شکم و پاها را بی حس می کند.
 • هنگامی که لیپوساکشن در مناطق بسیار کوچک انجام می شود ، می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
 • اگر بیمار فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد ، ممکن است از وی خواسته شود تا در حین عمل بایستد تا از برداشتن چربی مناسب اطمینان حاصل شود.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *