09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » با انواع جراحی زیبایی صورت آشنا شوید
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

با انواع جراحی زیبایی صورت آشنا شوید

Rate this post

جراحی زیبایی صورت امروزه به یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی تبدیل شده است و روزانه افراد زیادی در سراسر دنیا نسبت به انجام این جراحی اقدام می‌کنند. هدف از انجام این جراحی را می‌توان رفع ایرادات موجود بین اعضای صورت و هم‌چنین جوان‌سازی صورت درنظر گرفت. حال در ادامه انواع جراحی زیبایی صورت را موردبررسی قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید و درصورت تمایل نسبت به انجام آن‌ها اقدام کنید.

جراحی زیبایی چشم

گاهی‌اوقات چشم‌ها به‌دلیل ارثی یا افزایش سن زیبایی خود را از دست می‌دهند و دچار یکسری عیوب می‌شوند یا گاهی‌اوقات شخص فکر می‌کند که با ایجاد یکسری تغییر در چشم‌ها می‌تواند ظاهری زیباتر داشته باشد؛ در نتیجه این افراد باید به‌سراغ جراحی زیبایی چشم بروند. جراحی زیبایی چشم خود نیز انواع متفاوتی دارد و پزشک با توجه به خواسته بیمار و شرایطی که وجود دارد، بهترین روش را انتخاب می‌کند.

عمل زیبایی بلفاروپلاستی یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی زیبایی چشم است. این جراحی برای برداشتن افتادگی پلک انجام می‌شود و طی آن جراح بافت اضافی پلک را برمی‌دارد. افتادگی پلک علاوه‌بر آنکه در زیبایی تاثیر منفی دارد، به سلامت چشم نیز آسیب می‌رساند، از همین رو توصیه می‌شود نسبت به درمان و برطرف کردن این مشکل اقدام کنید.

جراحی زیبایی چشم

جراحی گودی چشم، جراحی لیفت چشم، عمل چشم گربه‏ای، عمل چشم روباهی، عمل زیبایی سیاهی دور چشم و … از دیگر انواع جراحی زیبایی چشم محسوب می‌شوند که بسیاری از افراد نسبت به انجام آن‌ها علاقه‌مند هستند. باید گفت تمام این جراحی‏ها از جمله جراحی‌های حساس هستند که باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شوند.

جراحی زیبایی بینی

از دیگر انواع جراحی زیبایی صورت که تعداد متقاضیان آن بسیار زیاد است، می‌توان به جراحی بینی اشاره کرد. این جراحی همان‌طورکه از نامش پیدا است، روی بینی انجام می‌شود و طی آن عیوب ظاهری و عملکردی بینی برطرف خواهد شد. از همین رو افراد می‌توانند در بهترین سن برای انجام جراحی بینی اقدام کنند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

طبق گفته‌ی پزشک‌ها و جراحان، صفحات رشد بینی در دختران تا 15 سالگی و در پسران تا 17 سالگی فعالیت دارند و پس از این سن بسته می‌شوند؛ بنابراین می‌توان گفت بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی دختران 16 و برای پسران 17 الی 18 است.

اهداف از انجام جراحی بینی متفاوت است، اما به‌طورکلی می‌توان با این جراحی شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی را تغییر دارد. از جمله درخواست‌هایی که متقاضیان این جراحی دارند عبارتند از:

  • باریک کردن استخوان بینی
  • تنگ یا گشاد کردن سوراخ‌های بینی
  • صاف کردن بینی‌های کج
  • تغییر فرم نوک بینی
  • تغییر زاویه بین لب بالا و بینی

جراحی زیبایی گونه

جراحی زیبایی گونه

جراحی زیبایی گونه یا پروتز گونه نیز امروزه بین افراد به‌ویژه خانم‌ها به یک جراحی محبوب تبدیل شده است، زیرا همان‌طورکه می‌دانید، برجستگی گونه‌ها در صورت یکی از ملاک‌های جذابیت و زیبایی است. از همین رو افرادی که استخوان گونه‌ی ضعیف دارند و به‏ همین‌ دلیل بخش میانی صورت‌شان نامتعادل شده است، کاندیدای مناسبی برای این درمان هستند.

جراحی زیبایی گونه به‌شکل‌های مختلفی قابل انجام است، برای مثال می‌توان به تزریق چربی در گونه، تزریق ژل، لیفت گونه، جراحی استخوان گونه و … اشاره کرد. هرکدام از این روش‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند و با معایب و مزایایی همراه هستند؛ از همین رو لازم است پیش از انجام این جراحی زیبایی صورت با یک جراح پلاستیک صحبت و مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

جراحی زیبایی فک

جراحی ارتوگناتیک یا جراحی زیبایی فک از جمله جراحی‌هایی محسوب می‌شود که بسیاری از افراد به‌دلیل ناهنجاری‌های فکی و دندانی شدید نسبت به انجام آن اقدام می‌کنند. سن مناسب برای انجام این جراحی بین 18 الی 25 سالگی است، چراکه در این سن فک به رشد نهایی خود رسیده؛ البته باید گفت که اگر فک با مشکل جدی روبرو باشد، دیگر سن حائز اهمیت نیست و جراح روی برطرف کردن مشکل تمرکز خواهد کرد.

زاویه‌دار کردن فک نیز از دیگر انواع جراحی زیبایی صورت است که بین خانم‌ها و آقایان بسیار رواج پیدا کرده، زیرا آن‌ها می‌توانند با انجام این جراحی، نیم‌رخ و سه‌رخ زیباتری داشته باشند. البته مهارت پزشک در انجام این جراحی بسیار مهم است، زیرا زاویه فک باید با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد.

انجام زاویه‌سازی صورت و فک به‌ دو شکل دائمی و موقت قابل انجام است؛ یعنی اگر فرد برای ایجاد زاویه جراحی را انتخاب کند، نتیجه دائمی خواهد بود و اگر روش‌های بدون بیهوشی، بخیه و جراحی را انتخاب کند، نتیجه موقت می‌شود و بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. تزریق ژل و لیفتینگ با نخ از جمله روش‌های غیرجراحی هستند که می‌توان با انجام آن‌ها زاویه‌سازی موقت فک را انجام داد.

لیفت صورت یا کشیدن پوست

جراحی لیفت صورت یکی از مهم‌ترین و بهترین انواع جراحی زیبایی صورت به‌شمار می‌آید، زیرا هدف از انجام آن جوانسازی پوست است. مسلما شما نیز معتقد هستید که چروک و شل بودن پوست ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می‌کند، از همین رو برطرف کردن این موضوع در زیبایی اهمیت بالایی دارد.

روند انجام لیفت صورت به این شکل است که جراح برش‌های بسیار ریز و کوچک را روی پوست و نواحی موردنظر ایجاد می‌کند تا بتواند لیفتینگ را انجام دهد. نگران جای زخم و اسکارهای پوستی نباشید، زیرا این برش‌ها معمولا در نواحی ایجاد می‌شود که خیلی در دید نباشند، برای مثال نزدیک محل رویش موها و پشت گوش از جمله‌ این نواحی هستند. این جراحی زیبایی صورت با مزایای بسیار زیادی همراه است که به برخی از آن‌ها در زیر اشاره خواهیم کرد.

لیفت صورت یا کشیدن پوست

  • جوان‌تر شدن پوست
  • سفت و کشیده شدن پوست
  • شاداب به‌نظر رسیدن پوست
  • رفع افتادگی و شلی پوست
  • برطرف شدن تمام چین و چروک‌های پوست، حتی چروک‌های عمیق

هزینه انواع جراحی زیبایی صورت

هزینه انواع جراحی زیبایی صورت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای افراد متقاضی است، اما در رابطه با این موضوع نمی‌توان به‌طور قطعی هزینه‌ای را مشخص کرد، زیرا هر جراحی با توجه به نوع و سختی که دارد، هزینه‌ی متفاوتی خواهد داشت. از طرف دیگر دستمزد جراح، هزینه‌های مربوط به کلینیک و … نیز همگی می‌توانند در هزینه انواع جراحی زیبایی صورت نقش داشته باشند.
از همین رو توصیه می‌شود در ابتدا یک متخصص را برای انجام انواع جراحی‌ها انتخاب کنید تا بتوانید صحبت و مشورت‌های لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که تجربه و مهارت متخصص در کیفیت جراحی‌ها بسیار اهمیت دارد، به‌همین‌دلیل ما به شما دکتر سهراب مرادی بجستانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را پیشنهاد می‌دهیم.

جمع‌بندی

همان‌طورکه گفته شد، انواع جراحی زیبایی صورت بسیار متنوع است و افراد با توجه به خواسته و شرایطی که دارند، نسبت به انجام هرکدام از این جراحی‌ها اقدام می‌کنند. حال شما می‌توانید با دریافت مشاوره از دکتر سهراب مرادی هر اطلاعاتی که لازم دارید را به‌دست آورید و سپس نسبت به انجام جراحی موردنظر اقدام کنید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
مزایا و معایب بلفاروپلاستی

مزایا و معایب بلفاروپلاستی

برخی از افراد که دچار افتادگی پلک بالا هستند با این روش دید بهتری پیدا خواهند کرد. زیرا افتادگی پلک بالا مانع از دید درست می شود. بنابراین این جراحی زیبایی، کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *