09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » معرفی خدمات و خصوصیات یک جراح پلاستیک خوب در تهران
مدت زمان مطالعه ۳۳ دقیقه

معرفی خدمات و خصوصیات یک جراح پلاستیک خوب در تهران

4.5/5 - (2 امتیاز)

انجام جراحی پلاستیک نه تنها بر روی ظاهر، که بر روی تمامی جوانب زندگی فرد تاثیر می گذارد. بنابراین منطقی است که شخص داوطلب جراحی پلاستیک و زیبایی زمان زیادی را صرف بررسی ویژگی های جراحان مختلف کند تا بتواند بهترین جراح پلاستیک را انتخاب نماید. در این مطلب به نکات مهمی اشاره کرده ایم که باید برای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب در نظر داشته باشید.

آنچه در این مقاله از سایت دکتر سهراب مرادی می خوانید: نمایش تیترها

آیا شما واقعا به جراحی پلاستیک نیاز دارید؟

مهم ترین سوالی که برای شخصی که در مطب جراح پلاستیک منتظر نشسته تا نوبتش شود پیش می آید، این است که آیا واقعا انجام جراحی پلاستیک لازم است؟ برخی از ویژگی ها را می توان به عنوان خصوصیات یک داوطلب مناسب برای انجام جراحی پلاستیک در نظر گرفت. در واقع اگر شما یکی از این ویژگی ها را نداشته باشید، ممکن است بعدها از انجام عمل زیبایی پشیمان و به این ترتیب با مشکلات متعددی رو به رو شوید. در ادامه می توانید با پاسخ گویی به تست زیر بفهمید که آیا واقعا انجام جراحی زیبایی انتخاب درستی برای شما هست یا خیر:

آزمون

آیا شما باید جراحی زیبایی انجام دهید؟

با انجام این آزمون بفهمید که آیا کاندید خوبی برای انجام جراحی زیبایی هستید یا خیر. خوب است بدانید که تمامی اطلاعات مورد استفاده در این پرسش نامه مورد تایید انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی امریکا (ASAPS) است.

آیا شما باور دارید که مشکل ظاهری دارید؟

آیا مشکل ظاهری شما روی اعتماد به نفستان تاثیر گذاشته است؟

آیا می دانید یک جراح پلاستیک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

حوزه خدمات جراح پلاستیک

بسیاری از افراد گمان می کنند که یک جراح پلاستیک فقط می تواند به افزایش زیبایی مراجعان خود کمک کند، حال آن که حوزه خدمات چنین پزشکی فراتر از این هاست. در واقع علاوه بر بهبود وضعیت ظاهری بخش های مختلف صورت و بدن، یک جراح پلاستیک و زیبایی می تواند به افراد در درمان مشکلات ایجاد شده در پی ایجاد زخم در اثر سوختگی و سوانح نیز کمک کند.

جراحی پلاستیک زیبایی (Cosmetic Surgery) محبوب ترین شاخه جراحی پلاستیک است که با هدف بهبود و زیباتر شدن ظاهر فرد انجام می شود. این روزها استقبال از جراحی زیبایی بسیار زیاد شده است و هر ساله افراد زیادی با هدف دستیابی به زیبایی بیشتر، تن به انجام عمل های جراحی داده و اقدام به ایجاد تغییر در صورت و بقیه اندام بدن خود می کنند.

مهم ترین حوزه های جراحی پلاستیک زیبایی در ادامه نام برده شده اند. با کلیک بر روی هر یک از این موارد به بخش مورد نظر هدایت می شوید:

جراحی پلاستیک ترمیمی (Reconstructive Surgery) به نوعی کارکرد درمانی دارد. به عنوان مثالی از انواع عمل پلاستیک ترمیمی می توان به ترمیم سینه پس از سرطان، ترمیم اسکارهای ناشی از بریدگی، سوختگی یا درمان نقایص ظاهری مادرزادی اشاره کرد. بهترین جراح پلاستیک می تواند در هر دو زمینه زیبایی و درمانی جراحی پلاستیک به خوبی عمل کرده و در نتیجه ظاهر مناسبی را برای بیماران خود به ارمغان آورد.

جراحی زیبایی صورت

عمل زیبایی صورت (Facial Plastic Surgery) به مجموعه ای از اقدامات گفته می شود که در راستای برطرف کردن مشکلات جزئی و کلی صورت افراد انجام می شوند. جراحی های زیبایی صورت نتایجی ماندگار را به همراه داشته و انجام آن نزد بهترین جراح پلاستیک می تواند به شما در پیدا کردن ظاهری بسیار بهتر و زیباتر از گذشته کمک شایانی نماید. انواع مختلف جراحی زیبایی صورت عبارتند از:

گیف جراحی زیبایی صورت

لیفت صورت

افتادگی پوست صورت مشکلی است که ممکن است به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، اثر گذاری عوامل ژنتیکی یا محیطی (قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، تاثیر جاذبه زمین و …) اتفاق بیفتد.

بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک های صورت خود به جای انجام جراحی لیفت صورت از روش های غیر جراحی موقت استفاده می کنند. این افراد باید بدانند که عمل لیفت صورت بیشترین تاثیر و ماندگاری را در میان همه روش های موجود و مرسوم برای کشیدن پوست صورت دارد.

مراجعه به بهترین جراح پلاستیک می تواند به شما در گرفتن بهترین نتیجه از لیفت صورت کمک کند و از بروز عوارض خطرناکی همچون عفونت، باز شدن محل بخیه ها و آسیب رسیدن به عضلات، اعصاب و عروق خونی صورت جلوگیری کند.

انتخاب جراح لیفت صورت

لیفت پیشانی

پیشانی به عنوان بالایی ترین بخش صورت که عمل اخم در آن اتفاق می افتد، بیشتر از هر بخشی در معرض چین و چروک ها و مشکلات ناشی از پیری و حالات بد صورت قرار دارد. بنابراین طبیعی است که امروزه بسیاری از افراد دچار مشکل افتادگی پوست در ناحیه پیشانی باشند.

در جراحی لیفت پیشانی و شقیقه، جراح پلاستیک با ایجاد آزاد سازی های مناسب و رفع گره های داخلی در ناحیه عضلات و پوست پیشانی از جمله در بخش شقیقه ها، مشکلاتی نظیر چین و چروک های سطحی و فرو رفتگی های عمیق را برطرف خواهد کرد.

انتخاب بهرین جراح پلاستیک برای لیفت پیشانی و شقیقه می تواند بیش از هر چیزی در گرفتن عالی ترین نتیجه ممکن از این جراحی زیبایی موثر باشد. همچنین شما با این کار از بروز عوارضی همچون اسیب رسیدن به اعصاب و عروق خونی جلوگیری می کنید.

لیفت گردن

ممکن است به دلیل چاقی و اضافه وزن یا حتی افزایش سن و افتادگی پوست گرد، شما با عارضه ای به نام غبغب مواجه شوید؛ امروزه روش های مختلفی برای لیفت گردن و غبغب وجود دارند که انجام جراحی پلاستیک بهترین آن هاست.

زمانی که شما به جراح پلاستیک برای انجام عمل لیفت گردن مراجعه می کنید، او با در نظر گرفتن همه شرایط از جمله سن، میزان افتادگی پوست گردن و همچنین میزان تغییرات مورد نیاز در این ناحیه به شما می گوید که کاندید خوبی برای انجام لیفت گردن هستید یا خیر.

انجام جراحی لیفت گردن توسط یک جراح پلاستیک خوب می تواند به شما در داشتن ظاهری زیباتر و جوان تر بدون باقی ماندن جای بخیه و یا اسکار بر روی سطح پوست کمک کند. چرا که چنین جراح پلاستیکی می داند به چه شکلی برش ها و بخیه های عمل را ایجاد کند که از نظر پنهان بمانند.

برش لیفت گردن

لیفت ابرو

بسیاری از زیبایی شناسان، ابروها را یکی از مهم ترین بخش های صورت می دانند. افتادگی ابروها می تواند باعث پیر و افسرده نشان داده شدن چهره شما شود. این عارضه حتی ممکن است به طور ژنتیکی برای فرد وجود داشته باشد.

لیفت ابرو موثرترین و ماندگارترین روش بالا کشیدن ابروهای افتاده است. در حال حاضر افراد جوان هم می توانند از مزایای این جراحی بهره مند شوند چرا که همان طور که گفته شد، یکی از اصلی ترین دلایل افتادگی ابرو، ژنتیک است.

شما می توانید با انتخاب بهترین جراح پلاستیک از بروز عوارض لیفت ابرو مانند آسیب رسیدن به چشم یا عضلات ابرو جلوگیری کرده و از مزایای جدید ترین روش های لیفت ابرو شامل استفاده از اندوسکوپ یا اندوتاین بهره مند شوید.

نمونه کار لیفت ابرو
نمونه کار لیفت اندوسکوپی ابرو

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی محبوب ترین نوع عمل زیبایی در ایران است. به همین دلیل شاید سختی بیش از حد انتخاب درست جراح بینی دور از ذهن نباشد. در واقع اگر بخواهیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم، باید بگوییم که برای انتخاب بهترین جراح بینی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • جراح بینی انتخابی شما چه مدرکی دارد؟ در صورتی که به یک جراح عمومی برای انجام جراحی بینی مراجعه کنید، ممکن است نتیجه مناسبی از این عمل نگیرید، بنابراین حتما یک جراح فوق تخصص پلاستیک را برگزینید.
 • او به چه روشی بینی را عمل می کند؟ روش های مختلفی برای عمل بینی وجود دارند، از راه های گوناگون ایجاد برش گرفته تا انواع متفاوت بینی بعد از عمل. بنابراین شما باید به جراحی مراجعه کنید که دقیقا می فهمد خواسته شما از نتیجه عمل بینی چیست.
نمونه کار جراحی بینی استخوانی

لیفت پلک

ایجاد پف در پلک بالا یا پایین مشکلی است که خیلی از افراد در سنین بالا به دلیل افزایش سن و برخی افراد در سنین پایین به دلایل ژنتیکی به آن دچار می شوند. راهکارهای مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارند ولی بهترین آن ها جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است.

بلفاروپلاستی اقدامی است که در آن جراح پلاستیک با ایجاد برش های مناسب در ناحیه چروک های طبیعی پلک دسترسی خود را به بخش های داخلی پلک ایجاد می کند و به این ترتیب خواهد توانست پوست و چربی های اضافی را بیرون کشیده و پلک را لیفت کند.

جراحی زیبایی پلک در صورتی که توسط بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود، هرگز عوارضی همچون آسیب رسیدن به چشم، نیمه باز ماندن پلک ها و بروز خشکی چشم را به همراه نخواهد داشت.

لیفت سانترال لب

عمل لیفت لب اقدامی است که برای بالا کشیدن لب ها به صورت دائمی انجام می شود. شاید شما بتوانید نتیجه مشابهی با لیفت لب از تزریق ژل بگیرید اما باید بدانید که همچنان انجام جراحی لیفت لب بر این اقدام ارجحیت خواهد داشت.

چرا که نتیجه جراحی لیفت سانترال لب دائمی است و بر خلاف تزریق ژل لب نیازی به تمدید ندارد. همچنین به این دلیل که در روند عمل لیفت لب مشکل فرد به طور ریشه ای و با حذف چربی و پوست اضافه در ناحیه زیر بینی انجام می شود، به همین دلیل تاثیر بیشتری خواهد داشت.

جراحی لیفت سانترال لب هم برای آقایان و هم برای خانم ها کاربرد دارد و فرد می تواند با انجام آن فاصله میان بینی و لب های خود را کاهش داده و در نتیجه تناسب میان لب ها و دیگر بخش های صورت خود را بیش تر نماید.

لبفت سانترال لب

تزریقات زیبایی

بسیاری از افرادی که خواهان داشتن چهره ای زیباتر هستند، از انجام جراحی می ترسند و به همین دلیل به انجام روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی مانند تزریق ژل، بوتاکس یا چربی روی می آورند. در ادامه مهم ترین خدمات حوزه غیر جراحی پلاستیک را نام برده و توضیحات کاملی به همراه نمونه کار دکتر سهراب مرادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران را ارائه خواهیم کرد.

گیف تزریقات زیبایی

خیلی از اشخاصی که خواهان افزایش زیبایی بینی خود هستند، از انجام عمل بینی می ترسند. به همین دلیل همواره به دنبال یافتن یک راه غیر جراحی برای برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی خود می باشند و در نهایت نیز روش تزریق فیلر به بینی را انتخاب می کنند.

خوب است بدانید که تزریق فیلر بینی روشی موقتی برای پنهان کردن بر آمدگی (قوز) یا فرو رفتگی بینی است و به همین دلیل جنبه درمانی ندارد. همچنین این اقدام هرگز نتایجی را که جراحی زیبایی بینی به دنبال دارند، به همراه نخواهد داشت.

تزریق ژل می تواند برای بخش های مختلف صورت از جمله لب ها، گونه و فک انجام شود. اگر به یک جراح پلاستیک خوب در تهران مراجعه کنید، خواهید توانست بهترین نتیجه از این اقدام غیر جراحی را دریافت نمایید چرا که چنین پزشکی از با کیفیت ترین و مرغوب ترین انواع ژل برای افزایش حجم نواحی مختلف صورت استفاده می کند.

تزریق ژل به صورت امروزه یکی از محبوب ترین اقداماتی است که در زمینه زیبایی انجام می شود. با این حال تزریق ژل به اندازه جراحی های پلاستیک زیبایی ماندگاری و تاثیر ندارند و بیمار مجبور است بعد از چند ماه دوباره آن را تکرار کند.

بهترین جراحان پلاستیک تزریق چربی به نواحی مختلف بدن و صورت را بهتر از تزریق ژل می دانند. زیرا با این که ژل مورد استفاده برای انجام این اقدام از جنس هیالورونیک اسید است و ساختاری شبیه به کلاژن دارد، اما از لحاظ طبیعی بودن هرگز به پای چربی نمی رسد.

برای تزریق چربی از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود و به همین دلیل میزان سازگاری آن با بدن و در نتیجه ماندگاری آن بسیار بیش تر خواهد بود. نام دیگر این اقدام، ترانسفر چربی است چرا که چربی بدن فرد از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال داده می شود.

از اقدام تزریق چربی می توان برای افزایش حجم و جوانسازی بخش های مختلف بدن شامل قسمت های مختلف صورت، سینه، باسن و دست ها بهره گرفت. مراجعه به بهترین جراح پلاستیک برای تزریق چربی مهم ترین عامل موثر بر نتیجه آن است.

تزریق بوتاکس راهی موثر اما موقت برای رفع چین و چروک های صورت است. تزریق این ماده به بخش های مختلف صورت می تواند زیبایی و جوانی دوباره را به شما هدیه کند.

اما همان طور که گفته شد، نتیجه این اقدام دائمی نیست. همچنین در صورتی که یک جراح پلاستیک خوب را برای تزریق بوتاکس انتخاب نکنید، ممکن است به عوارضی همچون فلج عضلات یا عدم تقارن در بخش های محل تزریق دچار شوید.

جراحی زیبایی اندام

یکی از اصلی ترین حوزه های جراحی پلاستیک، عمل زیبایی اندام است. موارد مختلفی می توانند  زیبایی بخش های مختلف بدن شما را تحت الشعاع قرار دهند. در این زمان، جراحی پلاستیک به کمکتان می آید تا بتوانید این اختلالات ظاهری را برطرف کنید. در ادامه مهم ترین انواع جراحی زیبایی اندام را نام برده و برای هر یک توضیحات مناسبی ارائه کرده ایم.

گیف جراحی زیبایی بدن

بادی کانتورینگ

بادی کانتورینگ یا همان کانتورینگ بدن به مجموعه جراحی های زیبایی اطلاق می شود که فرد با انجام آن ها خواهد توانست لاغرتر و در نتیجه جوان تر دیده شود. در واقع به ترکیبی از روش های لاغری و لیفت بدن (لیپو، لیفت بازو، لیفت ران و …) بادی کانتورینگ گفته می شود.

توجه

برای رعایت حق حریم شخصی بیماران، از انتشار تصاویر و ویدیوهای قبل و بعد از جراحی های زیبایی بدن در این وبسایت خودداری شده است. شما می توانید با مراجعه به پیج اینستاگرام دکتر سهراب مرادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، این نمونه کارها و ویدیوها را مشاهده کنید.

گیف اینستاگرام

لیپوساکشن

لیپوساکشن به روشی از جراحی اطلاق می شود که در جهت کاهش چربی در نقاط مختلفی از بدن مانند ران، باسن، شکم، پهلو، بازوها، سینه، گردن و پا انجام می شود. این روش بهترین گزینه برای برداشت چربی های موضعی در بدن است. در لیپوساکشن، هدف اصلی کم کردن میزان چربی اضافی نواحی مورد نظر است. در این روش، جراح پلاستیک با لوله ای به نام کانولا که در زیر پوست قرار می گیرد و معمولا توسط دستگاه پال، اقدام به بیرون کشیدن چربی ها و در نهایت حذف آن می کند.

میزان چربی که در لیپوساکشن تخلیه می شود، محدود است و فردی که لیپوساکشن انجام می دهد، پس از جراحی باید سبک زندگی خود را نیز تغییر دهد و با رژیم غذایی مناسب و ورزش، تعادل اندام خود را حفظ کند. هم چنین انتخاب یک جراح پلاستیک خوب از بروز عوارضی همچون آسیب رسیدن به عروق و اعصاب و از همه مهم تر برداشت چربی بیش از حد و ایجاد مشکلاتی مانند نکروز پوستی جلوگیری می کند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک به لیپوساکشن شباهت زیادی دارد. در این روش نیز از طریق لوله ای با نام کانولا و حرکات لرزشی دستگاهی به نام لیپوماتیک چربی های بدن را تخلیه می کنند. در این متد، احتمال عفونت از لیپوساکشن کمتر است.چرا که در لیپوماتیک از عصب ها، عروق خونی و ماهیچه حفاظت بیشتری می شود. به طور کلی هدف اصلی لیپوساکشن و لیپوماتیک کاهش سایز در قسمت های تعیین شده از بدن است.

ابدومینوپلاستی

زمانی که شما شکم و پهلوی خود را به هر روشی اعم از رژیم غذایی، ورزش، پیکر تراشی و … لاغر می ‌کنید، در نتیجه از بین رفتن چربی های زیر ‌پوست شکم، شل شدن و افتادگی آن طبیعی است. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم در این زمان به کمک شما می آید. در روند ابدومینوپلاستی، پوست اضافه شکم که شل شده و باعث به وجود آمدن چین و چروک روی شکم شده است، به میزان لازم برداشته می شود و به این ترتیب شکم بیمار همراه با قرار دادن ناف در جایگاه درست خود، لیفت می گردد.

پروتز باسن

در صورتی که اندازه باسن کوچک باشد، سطح آن بسیار صاف باشد و برآمدگی نداشته باشد و یا باسن به دلیل افزایش سن و یا کاهش وزن افتادگی داشته باشد، جراحی پروتز باسن می تواند گزینه مناسبی برای رسیدن به باسنی بزرگ، برجسته و خوش فرم باشد.

در صورتی که شما از اندازه، شکل و میزان برجستگی آن رضایت ندارید، جراح پلاستیک به شما پیشنهاد می کند که تزریق چربی به باسن انجام دهید. در مقایسه با دیگر روش های برجسته سازی باسن مانند استفاده از پروتز، تزریق چربی از یک مزیت فئق العاده برخوردار است و آن، طبیعی بودن هر چه بیش تر این اقدام است.

در روند تزریق چربی به باسن از چربی های اضافی بدن خود فرد برای افزایش حجم و رفع افتادگی یا عدم تقارن باسن استفاده می شود و به همین دلیل امکان بروز عفونت تا بیش ترین حد ممکن کاهش می یابد.

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه می تواند برای افزایش یا کاهش اندازه و رفع افتادگی سینه خانم ها و حتی برای کاهش سایز سینه های آقایانی که به مشکل ژنیکوماستی مبتلا هستند، برای شما در به دست آوردن ظاهری زیباتر در بخش میانی بدن بسیار مفید باشد. در ادامه انواع عمل زیبایی سینه را نام برده و شرح داده ایم.

گیف جراحی سینه

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی اقدامی است که برای رفع افتادگی سینه های افتاده و اصطلاحا آویزان انجام می شود. اگر شما نیز مشکل افتادگی سینه را تجربه می کنید، باید بدانید که بهترین و دائمی ترین روش برای رفع این مسئله، انجام جراحی لیفت سینه است. بهترین جراح پلاستیک می تواند با توجه به وضعیت ظاهری سینه و برای جلوگیری از بروز آسیب برای عملکرد شیردهی، انواع مختلفی از برش را برای انجام لیفت سینه ایجاد کنند.

مراحل لیفت سینه

ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه خانم ها زمانی انجام می شود که سایز سینه ها آن قدر بزرگ شده باشد که مشکلات ظاهری و درد های مربوط به کتف، گردن و قفسه سینه را به همراه داشته باشد.جراح پلاستیک در روند ماموپلاستی حجم اضافی و بیش از حد سینه کاهش می یابد و پوزیشن هاله و نوک سینه تغییر می کند. زمانی که فرد ماموپلاستی انجام می دهد، می تواند راحت تر از قبل ورزش کند و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد.

رضایتمندی از ماموپلاستی
نمونه کار پروتز سینه

پروتز سینه

به گفته دکتر سهراب مرادی، جراح فوق تخصص پلاستیک در تهران بهترین راه برای بزرگ کردن سینه ها استفاده از پروتز است. پروتز سینه نتایجی همچون رفع افتادگی سینه و افزایش حجم آن ها را به همراه خواهد داشت.

انتخاب درست جراح پلاستیک می تواند به شما در گرفتن بهترین نتیجه از عمل پروتز سینه و تجربه کم ترین میزان عوارض جانبی کمک کند. علاوه بر نحوه ایجاد برش ها، محل قرار دادن پروتز در سینه و مدل آن نیز در نتیجه نهایی موثر خواهند بود.

ژنیکوماستی

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی افراد و افزایش مصرف دخانیات و مواد غذایی مضر و در نتیجه چاقی بیش از حد اکثر مردم، بروز ژنیکوماستی دیگر نادر نیست. چرا که یکی از اصلی ترین دلایل بروز این عارضه در مردان، چاقی بیش از حد است. البته نمی توان و نباید نقش عوامل ژنتیکی را نادیده گرفت. ژنیکوماستی مشکلی است که مردان مبتلا به آن دارای سینه های بیش از حد بزرگ و زنانه می شوند. جراحی ژنیکوماستی موثر ترین راه درمان این عارضه است.

جراحی ترمیمی

یکی دیگر از اصلی ترین حوزه های جراحی پلاستیک، بخش درمانی آن است. درست است که با انجام جراحی های زیبایی هم بسیاری از مشکلات درمان می شوند اما تمرکز جراحی های پلاستیک ترمیمی دقیقا بر روی این موضوع است.

گیف جراحی های ترمیمی

جراحی لاله گوش یا اتوپلاستی عملی است که برای رفع مشکل مادرزادی گوش های برجسته انجام می شود و نتیجه آن داشتن گوش های کوچک تر و صاف تر است. نکته مهمی که درباره این عمل وجود دارد، این است که شما با انتخاب بهترین جراح پلاستیک می توانید از بروز عوارض نادر جراحی اتوپلاستی مانند آسیب رسیدن به بخش های داخلی گوش یا عدم تقارن ظاهری دو گوش جلوگیری نمایید.

شکاف لب و شکاف کام ممکن است به طور تکی یا همزمان با هم رخ بدهند و بر روی زیبایی ظاهر فرد تاثیر منفی بگذارند. این نقایص مادرزادی را تقریبا شایع می دانیم و خوشبختانه درمان آن ها توسط جراح پلاستیک ممکن است. یک جراح پلاستیک خوب کسی است که علاوه بر انجام همه انواع جراحی زیبایی بتواند به افراد در رفع مشکلات این چنینی هم کمک کند.

متاسفانه خیلی از خانم هایی که به بیماری سرطان سینه مبتلا می شوند، با پیشرفت بیماری مجبور خواهند شد که به روش ماستکتومی سینه های خود را بردارند. فقدان پستان برای اندام خانم ها یک ضعف جدی به حساب می آید به همین دلیل امروزه جراحی پلاستیک به کمک این افراد آمده است.

واقعیت این است که تقریبا همه خانم هایی که مجبور به انجام عمل ماستکتومی می شوند، خواهان بازگشت دوباره پروفایل سینه های خود هستند. یک جراح پلاستیک می تواند به کمک روش های مختلف از جمله پیوند پوست و پروتز سینه، پستان های این بیماران را ترمیم نماید.

برخی از تصادفات و اتفاقات می تواند آثار ظاهری مختلفی بر روی بدن بر جا بگذارند. به عنوان مثالی از این آثار می توان به جای زخم های ایجاد شده بر روی صورت و بدن از راه های مختلف یا سوختگی ها اشاره کرد. بهترین جراح پلاستیک کسی است که علاوه بر انجام همه انواع جراحی زیبایی، در انجام جراحی های ترمیمی از جمله عمل ترمیم جای زخم و سوختگی تبحر داشته باشد.

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک در تهران

یک سری موارد وجود دارند که نباید هنگام انتخاب جراح پلاستیک به هیچ وجه از توجه به آن ها چشم پوشی کنید. برای کمک به شما در داشتن انتخاب درست جراح زیبایی، همه این موارد را جمع آوری کرده و در ادامه آورده ایم. مهم ترین ویژگی های بهترین جراح پلاستیک تهران عبارتند از:

دارا بودن مدرک فوق تخصص

هرگز عمل زیبایی خود را به یک جراح عمومی نسپارید. جراح پلاستیک انتخابی شما باید مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک داشته باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. حتی اگر انجمن بین المللی جراحان پلاستیک ایران را نیز به عنوان مرجع در نظر بگیریم، تا کنون هیچ جراح عمومی ای نتوانسته است در آن به عضویت در بیاید چرا که یکی از اصلی ترین ویژگی های یک جراح پلاستیک خوب و قابل قبول، داشتن مدرک فوق تخصص و گذراندن دوره های تخصصی است.

گیف مدرک

فعالیت در بیمارستان های معتبر

در صورتی که شما در تهران زندگی می کنید و به فکر یافتن بهترین جراح پلاستیک هستید، باید در نظر داشته باشید که جراح انتخابی شما در کدام بیمارستان ها فعالیت دارد. چرا که محل بیمارستان و تمیز و استاندارد بودن آن بر روی بروز یا عدم بروز عفونت بعد از جراحی پلاستیک به میزان زیادی موثر است.

نمونه کارهای عالی

شما باید قبل از آن که تصمیم قطعی برای انجام هر گونه جراحی پلاستیک نزد یک پزشک خاص بگیرید، حتما به نمونه کارهای او توجه کنید تا بفهمید آیا این جراح پلاستیک برای شما مناسب هست یا خیر. یکی از بهترین راه ها برای داشتن دسترسی کامل به همه نمونه کارهای یک جراح، مراجعه به بخش گالری تصاویر وبسایت اوست. با کلیک روی دکمه موجود به گالری نمونه کارهای سایت دکتر سهراب مرادی هدایت می شوید:

عضویت در انجمن بین المللی جراحان پلاستیک ایران

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک ایران (ISPAS) معتبرترین و اصلی ترین انجمن کشور ایران در این حوزه است. پزشکان عضو این انجمن همگی دارای ویژگی های مورد انتظار از جمله تجربه، دانش و تبحر بالا در زمینه انجام انواع جراحی زیبایی و ترمیمی هستند و این نکته می تواند به عنوان ملاکی برای انتخاب بهترین جراحان پلاستیک ایران مورد توجه عموم قرار گیرد. در ادامه می توانید پروفایل دکتر سهراب مرادی در وبسایت رسمی این انجمن را ببینید:

پروفایل دکتر سهراب مرادی در سایت انجمن پلاستیک

ارائه فیلم های عمل

آشنایی با نحوه انجام هر یک از اعمال پلاستیک می تواند به شما در انتخاب بهتر جراح پلاستیک کمک کند. این که ک جراح برای انجام هر تغییر ظاهری بر روی بخش های مختلف بدن چه برش هایی ایجاد می کند و چگونه آن ها را بخیه می زند بسیار مهم است و قطعا در تصمیم گیری شما موثر خواهد بود. شما به دو طریق می توانید ویدیوی جراحی های دکتر سهراب مرادی، جراح پلاستیک در تهران را ببینید:

دریافت هزینه معقول برای جراحی پلاستیک

این درست است که نباید هزینه را ملاک انتخاب جراح پلاستیک قرار داد ولی شما باید بدانید که بهترین جراح پلاستیک کسی است که هزینه ای مناسب و معقول یعنی نه خیلی گران و نه خیلی ارزان از بماران خود برای انجام انواع جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی دریافت می کند. مهم ترین عوامل موثر بر هزینه هر جراحی پلاستیک عبارتند از:

 1. دستمزد جراح
 2. هزینه دکتر بیهوشی
 3. هزینه تجهیزات جراحی
 4. هزینه بیمارستان محل عمل
 5. میزان تغییرات و اصلاحات انجام شده
 6. هزینه داروها و آزمایش های پیش از جراحی

سوالات متداولی که از ما می پرسید:

در صورتی که سوال خود را در مطالب این مقاله و بخش سوالات متداول آن پیدا نکردید، می توانید به دو روش آن را با ما مطرح کنید تا در کم تر از 6 ساعت به سوال شما پاسخ بدهیم. لازم به ذکر است که تمامی پرسش های کاربران این وببسایت توسط شخص دکتر سهراب مرادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران پاسخ داده می شوند.

راه های پرسش سوال از ما

1 . به انتهای این مطلب بروید و سوالات و نظرات خود را در بخش کامنت ها برای ما بنویسید.

کامنت

2 . با پر کردن فرم زیر پیام خود را برای ما بفرستید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم و جواب را برایتان ارسال کنیم.

اسم
ایمیل
پیام
پیام شما برای ما ارسال شد، به زودی پاسخ آن را دریافت خواهید کرد.
مشکلی پیش آمده است، دوباره امتحان کنید.

جستجو در میان مقالات سایت

در باکس جستجوی زیر کلمه مورد نظر خود را وارد کنید تا ده ها مقاله مرتبط را پیدا کرده و به مطالعه بیشتر بپردازید. در صورتی که مقاله مورد نظر خود را یافت نکردید، عنوان آن را برای ما کامنت بگذارید تا در روزهای آتی در این باره مقاله منتشر کنیم.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۶ دیدگاه ها
 1. سلام هزینه‌جراحی پلاستیک صورت چقدره؟

  پاسخ
  • سلام جراحی پلاستیک صورت انواع مختلفی داره و هزینه هر کدوم هم بسته به میزان مشکلات فردر متفاوته

   پاسخ
 2. سلام روز بخیر چطوری میتونم پیش‌ شما در بیمارستان رازی ابدو انجام بدم؟

  پاسخ
 3. جناب دکتر مرادس عزیز، سلام. شما جراحی زیبایی گوش هم انجام می دهید.؟

  پاسخ
  • بله، نمونه کارها رو می تونید داخل پیج اینستاگرام ببینید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *