09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی سینه » بهترین مدل پروتز سینه چیست؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین مدل پروتز سینه چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

قبل از عمل پروتز سینه باید جلسه ای با جراح داشته باشید برای معاینه و شرایط بافت پستان ها، سایز پستان ها، انتظار شما از نتیجه جراحی و بررسی عرض سینه؛ در این صورت جراح با توجه به تجربه ی تخصصی خود بهترین پروتز از نظر جنس، اندازه و فرم را برایتان انتخاب می کند. در این مقاله شما را با انواع پروتز سینه بر اساس ظاهر، جنس و نوع ماده داخلی آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که بهترین مدل پروتز سینه برای شما کدام است.

بهترین مدل پروتز سینه

نگاهی اجمالی به پروتز سینه

قبل از هر گونه اقدامی برای انجام جراحی پروتز سینه باید اطلاعاتی از آن داشته باشیم تا با آگاهی و آرامش تصمیم بگیریم و به نتیجه دلخواه برسیم. پروتز سینه یک عمل زیبایی ایمن برای بزرگ کردن پستان و فرم دادن به آن است که کم ترین تهاجم را دارد و حتما باید توسط جراح ماهر انجام شود. این عمل تحت بیهوشی انجام می شود. اگر قصد انجام پروتز سینه را دارید در مورد فرایند جراحی، دوران نقاهت، ریسک و عوارض آن با پزشک خود مشورت داشته باشید.

انواع پروتز سینه بر اساس ظاهر

با توجه به سایز سینه های فرد، پروتز مورد نیاز برای افزایش حجم و رفع مشکل افتادگی و شلی سینه ها انتخاب می شود. به طور کلی، پروتز سینه بر اساس ظاهر به دو نوع تقسیم می شود:

پروتز سینه گرد

پروتز سینه گرد برای افرادی که علاقه دارند پستان هایی با ظاهر برجسته تری داشته باشند و خوش فرمی سینه را مد نظر دارند، مناسب است. افرادی که پهنای قفسه سینه آن ها زیاد است و سینه هایشان به طور مادرزادی یا بعد از لاغری، حجم بسیار کمی پیدا کرده است، می توانند از مزایای قرار دادن پروتز سینه گرد در داخل پستان هایشان بهره مند شوند.

پروتز سینه گرد

پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی برای افرادی که علاقه دارند سینه هایی با نمای طبیعی داشته باشند مناسب است. پروتز سینه اشکی برای کسانی توصیه می شود که پستان های کوچک با بافت کم دارند و سینه های آن ها بدون شکل و تخت است. کسانی که دچار نقص ظاهری در پستان هستند یا عدم تقارن در پستان دارند و می خواهند ظاهر طبیعی سینه های خود را باز یابند هم می توانند از مزایای پروتز سینه اشکی بهره مند شوند.

پروتز سینه اشکی

انواع پروتز سینه بر اساس نوع ماده داخلی

جنس ماده داخلی پروتز سینه هم یکی دیگر از مواردی است که بر روی کیفیت آن تاثیر گذار خواهد بود. پروتز سینه بر اساس جنس و مواد داخلی به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه ویژگی های هر یک را مورد بررسی قرار داده ایم:


پروتز سینه سالینی (آب نمک)

پروتز سینه آب نمکی گرد از آب نمک یا استریل پر شده که این پروتز غیر قابل نفوذ و دارای جداره سیلیکونی است. این پروتز سفت تر از پروتز سیلیکونی است. اگر داخل بدن هم پاره شود مشکلی ایجاد نمی کند. مایع آن در بدن به آسانی جذب می شود. حالت این پروتز در بدن به صورت صاف و تخت است. این پروتز دارای هزینه کم و نیاز به برش کم تر برای قرار گرفتن در سینه دارد. معاینات زیاد هم لازم ندارد اما برای افراد زیر 18 سال استفاده نمی شود ولی این پروتز سینه امکان دارد به هر دلیلی خالی شود، یا چین خوردگی در آن به وجود آید.

چرا قرار دادن پروتز سینه آب نمکی در سینه راحت تر است؟

چون پروتزهای سالینی در حالت اولیه خالی هستند و وقتی جای گذاری می شوند، محلول آب نمک را درون آن می ریزند.

پروتز سینه سیلیکونی (ژل)

پروتز سینه سیلیکونی مثل ژل دارای چسبندگی است. طبق تحقیقات خانم ها بیشتر این نوع را برای جراحی انتخاب می کنند؛ چون اولا دارای امنیت بیشتری است و دوم این که شباهت زیادی به بافت سینه دارد. این پروتز برای افراد بالای 22 سال استفاده می شود. پروتز سینه سیلیکونی دارای هزینه بالا و برش روی پوست بیشتر است. معاینات زیادی هم برای استفاده از آن لازم است. ولی این پروتز دارای چین خوردگی کمتر نسبت به آب نمکی است و امکان خالی شدن به شکل ناگهانی را ندارد چون پروتز سیلیکونی آماده هستند. ژل درون آن چسبناک مثل چربی بدن انسان است.


پروتز سینه کامپوزیتی (ثابت)

پروتز ثابت در صورت صدمه تغییری در ظاهر نخواهد داشت. قسمت پایین پروتز ثابت دارای برجستگی بیشتری است. پروتز ثابت به خاطر سفتی که دارد کم تر آسیب می بیند. یکی از معایب این پروتز ها نحوه ی قرار گیری آن ها است. به همین دلیل است که امروزه دیگر زیاد از پروتز سینه های کامپوزیتی استفاده نمی شود.

انواع-پروتز-سینه

آیا روند قرار دادن انواع مختلف پروتز در سینه متفاوت است؟

این که کدام نوع پروتز سینه را برای برجسته سازی پستان های خود انتخاب می کنید، تاثیر خاصی بر روی روند عمل پروتز سینه ندارد و تنها ممکن است بر روی نوع و نحوه ایجاد برش بر روی پستان ها برای قرار دادن پروتز سینه موثر باشد. در ادامه روند کلی جراحی پروتز سینه را مطالعه می کنید:

  • در مرحله اول بیهوشی توسط متخصص بیهوشی انجام می شود.
  • در مرحله دوم برش جراحی را انجام می دهند. جراح برش را از ناحیه ای که بعدا جای زخم آن معلوم نباشد، انجام می دهد؛ مثل برش زیر بغل، برش دور ناف، برش در زیر سینه.
  • در مرحله سوم باید پروتز را در بدن جایگذاری کرد. در این مرحله دو قسمت برای جایگذاری پروتز وجود دارد: قسمت اول زیر بافت پستان و بالای عضلات پستان و قسمت دوم زیر عضله پستان.
  • اصول جایگذاری پروتز سینه  به جنس پروتز، اندازه بزرگ کردن، کیفیت و ضخامت پوست و توصیه های جراحی بستگی دارد.
  • در مرحله چهارم که مرحله ی آخر است زخم باید بسته شود. زخم ها با نخ دوخته می شوند و چسب استریل جراحی روی آن ها استفاده می شود.
نمونه کار پروتز سینه

آیا هزینه مدل های مختلف پروتز سینه متفاوت است؟

بله قطعا اندازه، شکل و جنس پروتز سینه بر روی قیمت آن تاثیر دارد. از آن جا که هزینه پروتز سینه ترکیبی از هزینه تهیه پروتز به صورت جداگانه و موارد دیگری مانند دستمزد پزشک، هزینه داروها، هزینه آزمایش ها و خدمات بیمارستانی است، قیمت خود پروتز سینه بر روی میزان هزینه ای که برای انجام عمل پروتز سینه باید بپردازید، موثر خواهد بود.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.