09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » بهترین کاندیدای ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین کاندیدای ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند

Rate this post

ابدومینوپلاستی چیست؟

اگر جزو افرادی هستید که به جست وجو و مطالعه در حوزه جراحی های زیبایی علاقه  دارید احتمالاً نام ابدومینوپلاستی برای شما آشنا است. معیارهای زیبایی همواره در بستر زمان در حال تغییر و تحول بوده اند.
در سال های اخیر یکی از پرطرفدارترین معیارهای زیبایی در میان مردم داشتن شکم صاف و تخت بوده است.
گاهی ممکن است ورزش و رژیم تأثیری در صاف کردن شکم بعضی از افراد نداشته باشد. در چنین شرایطی ممکن است فرد، جراحی زیبایی شکم را راهی برای خلاص شدن از شر چربی های مازاد و پوست اضافی
ناحیه شکم خود بداند.
ابدومینوپلاستی ( (abdominoplastyیا tummy tuck نوعی جراحی زیبایی شکم است که به منظور خارج کردن چربی و پوست اضافی شکم و همچنین سفت کردن عضلات دیواره این ناحیه انجام می شود.
بسیاری از متخصصین، این عمل جراحی را تنها زمانی توصیه می کنند که پس از رژیم و ورزش، لایه های زیرین شکم در وضعیت و شکل مطلوبی قرار داشته باشند. اگر در جست و جوی اطلاعاتی در مورد این جراحی زیبایی هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین کاندیدای ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند

بهترین کاندیدای ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند

 به طور کلی زنان و مردانی که وزن ثابت داشته و در وضعیت سلامت عمومی مطلوبی قرار دارند کاندیدای مناسب عمل جراحی زیبایی شکم هستند. اگر قصد دارید سراغ این عمل جراحی بروید، بهتر است سیگاری نباشد.
ابدومینوپلاستی برای زنانی که پس از بارداری های متعدد دچار شل شدگی پوست و عضلات ناحیه شکم شده اند گزینه مناسبی است. این عمل همچنین جایگزینی مناسب برای افرادی است که پس از کاهش وزن چشمگیر با چربی اضافی و شل شدگی پوست ناحیه شکم مواجه هستند.
ابدومینوپلاستی را نباید با لیپوساکشن که جراح طی آن چربی مازاد در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه شکم را خارج می کند، اشتباه گرفت. با این حال جراح زیبایی شما ممکن است طی جراحی، لیپوساکشن را نیز برای شما در نظر بگیرد.

در این شرایط سراغ ابدومینوپلاستی نروید

اگر قصد دارید به دفعات متعدد باردار شوید، یا از تعداد بارداری های آینده خود مطمئن نیستید،  ابدومینوپلاستی برای شما مناسب نیست. این جراحی را به زمانی موکول کنید که دیگر قصد بارداری نداشته باشید.
 طی این جراحی عضلات عمودی شکم سفت می شوند و بارداری های بعدی پس از ابدومینوپلاستی موجب کشیده شدن مجدد پوست، بافت های ناحیه شکم و جدا شدن عضلات این ناحیه می شود. در چنین شرایطی احتمالاً فرد، سراغ انجام عمل ترمیمی این ناحیه می رود.
در هر حال اگر پس از جراحی زیبایی شکم باردار شدید، احتمال انجام مجدد این جراحی را برای بازگرداندن نتایج ابدومینوپلاستی اولیه در نظر داشته باشید.
اگر قصد کاهش وزن شدید دارید این جراحی برای شما نیز مناسب نیست. عده ای از افراد به اشتباه ابدومینوپلاستی را راهی برای کاهش وزن یا درمان چاقی قلمداد می کنند. این جراحی تنها زمانی توصیه می شود که فرد در وزن طبیعی یا نزدیک به وزن طبیعی متناسب با فیزیک خود قرار داشته باشد.
در این شرایط سراغ ابدومینوپلاستی نروید

مراحل انجام ابدومینوپلاستی

اولین و مهم ترین گام، انتخاب پزشک جراح و مراجعه جهت دریافت مشاوره  های لازم برای انجام این عمل جراحی است. در این جلسه پزشک، انتظارات شما را از انجام این عمل جویا شده و مناسب ترین نوع جراحی را برای شما در نظر خواهد گرفت.
اگر سیگاری هستید پزشک از شما می خواهد حداقل از دو هفته پیش از عمل تا دو هفته پس از آن سیگار را کنار بگذارید. به جای ترک موقت سیگار دور آن را یک خط قرمز بکشید. استعمال سیگار روند بهبود و نقاهت شما را با کندی مواجه می کند.
بسته به نتایج دلخواه شما از عمل جراحی، زمان  این عمل ممکن است از یک تا پنج ساعت متغیر باشد. این جراحی عموماً به صورت سرپایی انجام می شود. اگر در شهر محل جراحی سکونت ندارید احتمالاً پزشک از شما می خواهد یک شب آنجا اقامت داشته باشید.
برای انجام عمل جراحی برای شما آرام بخش های داخل وریدی یا بیهوشی عمومی درنظر گرفته  می شود. بهتر است یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما حداقل یک شب پس از انجام عمل جراحی در کنار شما باشد.

 انواع ابدومینوپلاستی

این جراحی انواع مختلفی دارد که بنا به نظر پزشک ممکن است نوع خاصی از آن به شما توصیه شود.
 انواع ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل

این روش مناسب کسانی است که به اصلاح گسترده تر ناحیه شکم نیاز دارند. در این روش، جراح برشی از یک سر استخوان لگن تا سر دیگر آن ایجاد می کند. اندازه و شکل برش به میزان چربی اضافی شما بستگی دارد. عضلات،پوست و بافت ها بر حسب نیاز برای شکل دهی توسط جراح دستکاری می شوند.
جراح به منظور از بین بردن پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم و آزاد کردن بافت های پیرامون ناف، برشی اطراف ناف می زند. سپس این قسمت به سمت پایین کشیده می شود. پس از جدا کردن پوست اضافی قسمت های باقیمانده آن به یکدیگر بخیه می شود.
در این شیوه در طول عمل، یک سوراخ جدید برای ناف ایجاد شده و در قسمت مناسب سطح شکم بخیه می شود. بسته به نظر جراح ممکن است زیر پوست شما لوله  های درناژ تعبیه شود. این لوله ها ظرف مدت چند روز با نظر پزشک خارج می شوند.

ابدومینوپلاستی جزئی

این شیوه مناسب کسانی است که چربی مازاد کمتری در ناحیه شکم داشته و چربی های اضافی، زیر ناف تجمع یافته باشند. در این شیوه عمدتاً ناف جابجا نمی شود و بسته به وضعیت شما، مدت زمان جراحی از یک تا دو ساعت متغیر خواهد بود.
ابدومینوپلاستی محیطی یا دورتادوری
چنانچه چربی های اضافی علاوه بر ناحیه شکم در قسمت پهلو و کمر نیز وجود داشته باشد، جراح این شیوه را برای شما انتخاب می کند. از این روش برای از بین بردن پوست و چربی اضافی ناحیه لگن، پهلوها و پشت، جهت بهبود شکل بدن در تمامی زوایا استفاده می شود.
پس از اتمام جراحی، برش های ایجاد شده بخیه می شوند. جراح  ممکن است استفاده از بانداژ کشی یا گن مخصوص را برای شما ضروری بداند. بنابراین لازم است که به دستورالعمل های جراح در ارتباط با مراقبت از
بانداژ یا پوشیدن گن توجه کنید.
اگر جزو افرادی هستید که فعالیت بدنی زیادی دارید می بایست تحرکات شدید خود را برای مدت چهار تا شش هفته محدود کنید. پزشک توصیه های لازم را در این زمینه با ورود به مرحله ی نقاهت به شما ارائه خواهد داد.
عموماً برای بیشتر افراد یک هفته استراحت پس از انجام عمل جراحی به منظور حصول بهبودی کامل کافی است. در این مورد نیز پزشک به شما توصیه های لازم را ارائه می دهد.
سخن پایانی
معمولاً افراد پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی از ظاهر جدید خود راضی هستند. ممکن است شما ماه ها پس از انجام این جراحی با بدن جدید خود احساس غریبگی کنید. عجیب نیست؛ زیرا شما از شر بخش چشمگیری از چربی  و پوست اضافی بدنتان خلاص شده اید.
به یاد داشته باشید شما برای انجام این عمل، هزینه های مادی و معنوی بسیاری کرده اید. بنابراین آنچه اهمیت دارد آن است که پس از عمل جراحی زیبایی شکم به ورزش و رژیم غذایی مناسب خود پایبند باشید.
باید توجه داشت، عمل جراحی زیبایی شکم جایگزینی برای کاهش وزن، رژیم و ورزش محسوب نمی شود. اگردر مورد وضعیت ظاهری خود نگران هستید، یا درمان های زیبایی ذهنتان را مشغول کرده است جایگزین های دیگری برای نجات اعتماد به نفس شما وجود دارد.
تغییر سبک زندگی یا مراجعه به یک مشاور یا روانشناس می تواند به شما کمک کند تا به نگرانی خود نسبت به ظاهرتان فائق آیید. امیدواریم این مقاله بتواند به شما در اتخاذ بهترین تصمیم، متناسب با وضعیت جسمی و روانی شما کمک کند.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از کانتورینگ بدن

مراقبت‌های بعد از کانتورینگ بدن

با توجه به شرایط جراحی و حال شما تعدادی از مراقبت‌های بعد از عمل شامل تصمیماتی است که پزشک متخصص شما در نظر می‌گیرد. همانطور که گفته شد احتمال بروز کبودی و عفونت و درد در ناحیه عمل و جراحی وجود دارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *