09127906020
دکتر سهراب مرادی » تزریقات زیبایی » خوش فرم شدن طبیعی باسن با تزریق چربی
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

خوش فرم شدن طبیعی باسن با تزریق چربی

Rate this post

تزریق چربی به باسن یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که این روزها بسیاری از خانم ها برای داشتن باسنی خوش فرم تر و زیباتر از مزایای آن بهره مند می شوند. تزریق چربی به باسن روشی است که در مقابل پروتز باسن قرار گرفته و همان نتایج را منتها با عوارض و خطرات بسیار کمتر به ارمغان می آورد. در این جراحی ترانسفر و تزریق چربی به باسن انجام می شود تا باسن برجسته تر و زیباتر شود. اگر کنجکاوید تا در مورد تزریق چربی به باسن که با نام لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود بیشتر بدانید، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در این رابطه بخوانید و مطمئن شوید که عمل ایمن، راحت و بی خطری خواهید داشت.

منظور از تزریق چربی به باسن چیست؟

از روش های پرطرفدار برای خوش فرم شدن باسن و لیفت آن تزریق چربی به باسن و یا روش برزیلی است، ناگفته نماند فرم و تناسب باسن از عوامل مهم جذابیت در خانم ها است بنابراین در ادامه مطلب درباره نحوه تزریق چربی به باسن و فرم ایده آل باسن توضیح خواهیم داد. از گذشته تا به حال همیشه رسیدن به اندامی ایده آل و خوش فرم آرزوی اغلب زنان است و روز به روز طرفداران روش های زیبایی و پیکرتراشی افزایش می یابد.

با وجود آنکه سبک زندگی سالم و صحیح، رعایت یک رژیم غذایی ایده آل و ورزش کمک بسیاری به داشتن بدن با فرم ایده آل می کند اما گاهی اوقات افراد به دلایل گوناگون به سراغ این روش های زیبایی می روند از جمله: ناشتن زمان کافی، عدم نتیجه با ورزش و رژیم، فرم باسن نامتناسب ئ یا کوچک به صوریت ژنتیکی و..

تزریق چربی باسن شماتیک

تزریق چربی باسن یکی از روش های جراحی زیبایی برای تغییر اندازه و تغییر شکل باسن است. این عمل باعث برآمده شدن باسن می شود و افتادگی باسن را برطرف می کند. پزشک جراح ماهیچه های باسن را به گونه ای طراحی می کند تا باسن ها را به فرم مانند ساعت شنی منحنی تر و بزرگ تر نشان دهد.

جهت خوش فرم شدن، گرد کردن، لیفت و شکل دهی به باسن از انتقال چربی به نواحی مشخص استفاده می شود. این روش هم به صورت بی حسی موضعی و هم تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد و دوره نقاهت طولانی نخواهد داشت. یکی از روش های محبوب تزریق چربی به باسن، برزیلی است که بدون هرگونه پروتزی با چربی های استخراج شده از بدن فرد، عمل حجم دهی و فرم دهی با باسن انجام خواهد گرفت.

تزریق چربی به باسن برای چه کسانی مناسب است؟

این همیشه ایده خوبی است که با یک جراح متخصص زیبایی مشورت کنید تا ببینید آیا این تکنیک برای شما مناسب است یا خیر. اگر در شرایط زیر باشید، احتمالا جراح، تزریق چربی به باسن را به شما پیشنهاد خواهد کرد:

 • اگر سیگاری نیستید
 • اگر تناسب اندام دارید
 • اگر زندگی سالمی دارید و مرتب ورزش می کنید
 • اگر اخیرا هیچ مشکل عفونتی یا مشکلات مربوط به جراحی نداشته اید
 • اگر در ران ها و دیگر نواحی بدن، چربی کافی برای ساکشن کردن دارید
 • اگر فرم طبیعی بدن خود را به واسطه سن یا بالا و پایین رفتن وزن از دست داده اید
 • اگر با لباس هایی که می پوشید، احساس راحتی نمی کنید و از فرم بدن خون راضی نیستید

پروسه انجام تزریق چربی به باسن

در ترانسفر چربی به باسن در واقع چربی به باسن تزریق می شود و نتایج آن فوق العاده طبیعی خواهند بود. این پروسه شامل مراحل زیر است:

 • تزریق چربی به باسن معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود، اما در مواردی که حجم کمتری از چربی منتقل می شود، ممکن است از بی حسی موضعی بهره گرفته شود. شما می توانید قبل از عمل از پزشکان در خواست داروی ضد حالت تهوع کنید، خصوصا اگر داروی بیهوشی حالتان را بد می کند.
 • سپس جراح از لیپوساکشن استفاده می کند تا چربی را از سایر نقاط بدن، مانند پهلوها، شکم و ران ها بردارد. در لیپوساکشن با استفاده از یک لوله به نام کانولا چربی از بدن خارج می گردد.
 • چربی هایی که از بدن گرفته شده اند برای تزریق به باسن آماده می شوند.
 • جراح پلاستیک چربی آماده شده را در نقاط به خصوصی از باسن تزریق می کند تا در نهایت فرمی گردتر و کاملا پر را به دست آورد. برای تزریق چربی سه تا پنج برش بسیار کوچک در اطراف باسن ایجاد می شوند که بعد از عمل جای آن ها باقی نمی ماند.
 • در این مرحله برش های کوچک ایجاد شده بخیه زده می شوند. سپس جراح از گن یا تن پوشی برای فشرده سازی نواحی مورد نظر پوست استفاده می کند تا ریسک خونریزی را به حداقل برساند.
اگر بخواهیم به صورت کلی و مختصر نحوه تزریق چربی به باسن را توضیح دهیم، این عمل زیبایی در 3 مرحله کلی انجام می شود:
 1. استخراج چربی مورد نظر از بخش هایی از بدن که می توان استخراج را انجام داد و دارای چربی اضافی می باشد مانند:شکم، پهلو، ران و..
 2. آماده سازی چربی جهت انتقال به باسن (شامل شست و شو و استریل کردن چربی استخراج شده از بخش های دارای چربی اضافه)
 3. در نهایت چربی استخراج شده انتقال پیدا کرده و در نواحی از قبل مشخص شده تزریق می شود، برای این کار برش های کوچکی در نواحی مورد نظر ایجاد شده و چری تزریق می شود و بعد از عمل، محل برش داده شده مشخص نخواهد بود.

تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن؟

بر خلاف روش های دیگر جراحی باسن مانند استفاده از پروتزهای سیلیکونی، تزریق چربی به باسن ظاهر طبیعی تری را فراهم می کند و همچنین گردی بیشتری در باسن به وجود می آورد. همچنین این روش می تواند مشکلات دیگری مانند آویزان شدن و بی فرمی باسن که گاهی به واسطه بالا رفتن سن به وجود می آیند را رفع کند.

همچنین اگر ناهماهنگی و عدم تعادل در بدنتان شما را رنج می دهد و نمی توانید به راحتی لباس هایی را که می خواهید بپوشید، بد نیست تکنیک تزریق چربی به باسن را در نظر داشته باشید. یکی دیگر از مزایای تزریق چربی به باسن احتمال پایین ترعفونت نسبت به استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی باسن است. این روش نسبت به موادی که در تکنیک های دیگر موجود است و گاهی به صورت غیر قانونی و توسط افراد غیرمتخصص تزریق می شوند، سابقه سالم تر و بی خطرتری دارد.

مزایای تزریق چربی به باسن

 • بهبودی سریعتر
 • خوش فرم شدن و گرد شدن باسن
 • رفع انحنا و ایجاد تعادل در فرم باسن
 • لیفت باسن و رفع افتادگی و حالت اشکی آن
 • نتیجه بسیار طبیعی بعد از تزریق چربی به باسن
 • افزایش جذابیت فوق العاده به فرم باسن هنگام پوشیدن لباس
 • دوره نقاهت به مراتب کوتاه تر نسبت به دیگر روش های زیبایی باسن
 • سازگاری بدن با چربی تزریق شده و احتمال کم بودن عفونت بعد از تزریق
تزریق چربی به باسن یک روش کاربردی و در حین ماندگاری است که خوش فرم شدن باسن را با ماده ای سازگار با بدن به ارمغان می آورد.

عوارض تزریق چربی به باسن

درست است که تزریق چربی به باسن نسبت به سایر عمل های جراحی خطرات کمتری دارد، اما این تکنیک نیز همانند هر عمل دیگری، خطراتی دارد که برخی از آن ها خیلی جدی هستند و تنها در پی عدم انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای انجام ترانسفر چربی به باسن اتفاق می افتند. این عوارض عبارتند از:

 • درد
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم عمل
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه که می تواند کشنده باشد
 • ایجاد توده هایی زیر پوست قسمت هایی که ساکشن یا تزریق در آن نواحی انجام شده است

لازم به ذکر است که این گونه از عوارض و خطرات تنها در صورتی به وجود می آیند که شما جراح پلاستیک خوبی را برای ترانسفر چربی به باسن خود در نظر نگرفته باشید.

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی باسن

همانند هر عمل زیبایی، بعد از لیفت باسن برزیلی نیز باید مراقبت هایی خاص داشته باشید. برای دو هفته بعد از عمل نباید روی باسن خود بنشینید و همچنین لازم است که روی پهلو یا روی شکمتان دراز بکشید تا اینکه کل ناحیه باسن کاملا بهبود یابد. باسن شما ممکن است تا چند هفته بعد از تزریق، متورم باشد. در کل تاثیرات این جراحی تا چندین ماه الی چندین سال باقی می ماند.

در ابتدا شاید برای دستیابی به نتایجی که می خواهید، بیشتر از یک بار نیاز باشد تا این پروسه تزریق را بگذرانید. همچنین ممکن است بعد از گذراندن اولین پروسه درمان، حدود شش ماه طول بکشد تا بتوانید نتایج نهایی که می خواستید را ببینید. علاوه بر این، اگر مراقب باشید که وزنتان بالا و پایین نرود، می توانید نتیجه مثبت تری را شاهد باشید.

تزریق چربی به باسن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن

 • حداقل باید تا دو هفته از نشستن  روی باسن بپرهیزید.
 • ممکن است نیاز باشد از داروهای تسکین دهنده استفاده نمایید.
 • هنگام خواب به پهلو بخوابید تا هیچ فشاری به باسن وارد نشود.
 • در اکثر مواقع بعد از دو ماه می توانید به فعالیت های عادی و روزانه خود بزگردید.
 • بعد از عمل مقداری کبودی و تورم در ناحیه باسن وجود خواهد شد که بعد از چند روز از بین خواهند رفت.
 • تجربه اندکی درد و ناراحتی بعد از تزرق چربی به باسن امری کاملا طبیعی است و به مرور برطرف می شود.
 • عموما بعد از چند روز استراحت و سپری کردن دوره نقاهت افراد به روال عادی زندگی خود باز خواهند گشت.
 • هنگام نشستن ترجیحا از بالش یا حوله زیر ران ها استفاده کنید تا سطح باسن بالا قرار گیرد و به آن فشار وارد نشود.
 • توصیه می شود به مدت چند روز روی شکم بخوابید و به هیچ وجه به پشت نخوابید چون چربی تزریق شده در چند روز اول حساس است و ممکن است فرم آن تغییر کند.
در روش تزریق چربی به باسن، به جای برش فقط از تزریق استفاده می شود، زمان بهبودی کمتر از ایمپلنت های باسن است. علاوه بر این، عوامل خطر کمتری در ارتباط با تزریق وجود دارد. به عنوان مثال، کسانی که جراحی کاشت باسن انجام می دهند، احتمال ابتلا به بیماری‌های پوستی، عفونت‌ها و انقباضات عضلانی را علاوه بر سایر خطر ها افزایش می دهند.

ماندگاری تزریق چربی باسن

شاید این تصور را داشته باشید که هر چه چربی در باسن تزریق شود در آن ناحیه می ماند و کمتر نمی شود و یا تغییر شکل نخواهد داد. این تصور درستی از تزریق چربی باسن نیست. لازم است بدانید که مقداری از چربی تزریق شده جذب خود بدن خواهد شد و در طول فرایند های زیستی قرار می گیرد. میزان چربی باقی مانده در ناحیه باسن باقی خواهد ماند اما باید توجه داشت که چربی تزریق شده نیز مانند دیگر چربی های بدن در اثر افزایش یا کاهش وزن و یا افزایش سن ممکن است تغییر شکل دهد.

دیگر روش های برجسته کردن باسن

ترانسفر چربی به باسن این روزها خیلی پرطرفدار است، اما تنها روش برای تقویت فرم باسن نیست. موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید:

لیفت باسن اسکالپترا

اسکالپترا نوعی فیلر پوستی است که برای حجم دادن به پوستی که به دلایل طبیعی مانند بالا رفتن سن حجمش را از دست داده، استفاده می شود. این فیلر معمولا برای چین و چروک های صورت به کار می رود، اما به منظور دستیابی به حداکثر حجم، به همراه ترانسفر چربی به باسن مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز سیلیکونی باسن

همانطور که از نامش مشخص است، در این پروسه ایمپلنت های سیلیکونی در باسن استفاده می شوند. این روش نسبت به تزریق چربی به باسن، تهاجمی تر است؛ با این حال گاهی هر دو پروسه در کنار یکدیگر به کار می روند. همیشه احتمال جابجایی برای ایمپلنت های سیلیکونی وجود دارد، در نتیجه ممکن است در آینده نیاز باشد جراحی را تکرار کنید.

سوالات متداول تزریق چربی به باسن

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

جراحی یک روش دائمی برای زاویه دهی صورت است. اما لیفت با نخ، تزریق چربی و بوتاکس روش های غیر دائمی برای زاویه دهی صورت هستند.

جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *