09127906020
دکتر سهراب مرادی » تزریقات زیبایی » تزریق چربی برای بهبود فرم صورت و بدن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی برای بهبود فرم صورت و بدن

Rate this post

یکی از دغدغه‌هایی که افراد در سنین بالا دارند و از آن رنج می‌برند، کم شدن سطح کلاژن در پوست‌شان است. وجود این مشکل در پوست سبب می‌شود همزمان با کاهش چربی، پوست خشک و چروک بنظر بیاید. راه‌های زیادی برای جلوگیری از به‌وجود آمدن این خطوط بر روی پوست برای زیبایی، جلوگیری از پیری زود‌رس وجود دارد که تزریق چربی، می‌تواند روش درمانی مناسبی برای بسیاری از افراد باشد. بسیاری از ما به علت‌های گوناگون مانند وجود حفره‌ روی صورت، ناهمواری گونه، باریکی لب‌، چروک روی دست و.. به فکر تزریق چربی خواهیم بود تا بتوانیم جوانی و زیبایی پوست خود را از حفظ کنیم.

اگر قصد تزریق چربی را دارید و یا پرسش‌هایی در این خصوص در ذهن‌تان است، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

خوش فرم شدن بدن و صورت با تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

در تزریق چربی به اندامهای بدن، در اصل مقداری سلول‌ فعال چربی از قسمتی در بدن برداشته و به ناحیه دیگری در بدن اضافه می‌گردد. گفته می‌شود ترکیب و بافت این چربی‌ها کاملا طبیعی بوده  و‌مدت ماندگاری مناسبی دارد. این موضوع برخلاف متدهای متعددی است که امروزه  برای زیبایی و جوانسازی پوست، استفاده می‌گردد. طرفدارن این روش،  می‌توانند نتایج تزریق چربی به بدن خود را طی چند هفته به وضوح ببینند. بعد از طی این بازه زمانی التهاب،حساسیت، تورم و کبودی‌های محل تزریق چربی از بین می‌رود. دوام چربی در قسمت‌هایی مثل گونه‌ها و پشت دست که کمتر حرکت دارند، بیشتر است اما در نواحی که همیشه حرکت می‌کنند مثل لب و دهان، کمتر خواهد بود.

گاهی برای دستیابی به نتایج دلخواه‌تر، نیاز به تمدید تعداد جلسه‌های تزریق چربی به ناحیه انتخابی‌تان دارید. برای اینکه انتقال چربی در بدن‌تان به راحتی صورت پذیرد، باید چربی اضافه در بدن‌تان ذخیره داشته باشید. این در حالی است که بسیاری از متقاضیان این روش، چربی اضافی برای برداشت و انتقال آن ندارند. چنانچه بیماران دچار چنین مشکلی هستند بهتر است در این مورد با پزشک‌ خود مشورت کنند. همچنین استفاده از انواع فیلرها می‌تواند کمک کننده باشد. شما باید به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نمی‌توانید از چربی افراد دیگر برای تزریق چربی برای خود استفاده کنید، زیرا چربی بدن افراد متفاوت است و بدن شما فقط بافت چربی خود را می‌شناسد و به سرعت آن را جذب می‌‌کند، اما چربی بدن دیگران هیچ تطابقی با نوع جنس پوست شما ندارد.

 تزریق چربی به صورت

هنگامی که پوست‌ صورت شما به خاطر افزایش سن، موارد ژنتیکی، مراقبت نادرست و.. تبدیل به پوستی خشک و بدون طراوت شود، پزشک برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت شما اقدام به برداشت چربی از قسمت‌هایی از بدن‌تان می‌کند و آن را به صورت‌ تزریق می‌نماید. اغلب در بیشتر موارد چربی از ناحیه ران و پهلو گرفته می‌شود زیرا این نواحی دارای چربی‌های بیشتری هستند. پزشک تزریق چربی‌ را برای افراد با استفاده از سوزن‌های مخصوص، وارد منافذ پوست می‌کند و به این وسیله  چربی مورد نیاز صورت، فراهم می‌گردد. این سوزن‌ها با ورود مکرر به پوست هر دفعه مقدار چربی مورد نیاز را به ناحیه مورد نظر، انتقال می‌دهند و در مدت کمی بوسیله گردش خون، جذب سلول‌های پوستی می‌‌گردند.

مدت زمان لازمه برای تزریق چربی توسط پزشک به پوست صورت یا نواحی دیگر، به میزان چربی مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد. در اکثر موارد سرپایی و با بی‌حسی موضعی، تزریق می‌شود. پزشک متخصص در مواقعی به دلیل حجم زیاد تزریق، مجبور به بیهوش کردن فرد یا استفاده از سایر روش‌های درمانی می‌گردد. مطمئنا پزشک برای اثربخشی و رضایت بیشتر شما، بهترین تصمیم را اتخاذ کرده است و شما باید با پزشک‌تان، همکاری لازم را داشته باشید.

 تزریق چربی به اندام‌های بدن

در سنین بالا اندام های بدن با تحلیل عضله‌، دچار کم حجمی می‌شوند. این موضوع  برای هیچ فردی خوشایند نخواهد بود و نقصی در ظاهر اندام به حساب می‌آید. به طور کلی باید گفت تزریق چربی جهت گودی زیر چشم، گونه گذاری،  پشت چشم، اطراف چشم، برای حجیم شدن لب ها، پشت دست، سینه ها،  زیبایی واژن، تزریق چربی به باسن، چانه و خط خنده انجام می‌شود. این روش درمانی تضمینی، کارآمد و متدی جهانی برای زیبایی و جوانسازی افرادی است که به زیبایی ظاهر خود اهمیت زیادی قائل‌اند. گفته می‌شود حساسیت آلرژیک نسبت به تزریق چربی در بدن وجود ندارد. عمل تزریق چربی برای کسانی که خواهان تزریق عمیق چربی به بافت پوستی‌شان هستند، بسیار مناسب است.

یکی از مزیت‌های تزریق چربی به بدن این است که به هیچ عنوان احساس سنگینی در اندام‌های تزریق  شده وجود ندارد و بیماران کاملا رضایت خود از این روش اعلام می‌کنند. تزریق چربی به بدن بدون درد و خونریزی است و پس از انجام آن، فرد اثرات حاصل از تزریق را مشاهده می‌نماید.

 مراحل تزریق چربی

تزریق چربی به بدن نسبت به میزان چربی مورد نیاز، به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • بی حسی موضعی
  • بی حسی عمومی

در مواردی که تزریق چربی برای بخش کوچکی از بدن تجویز شود، فوق تخصص پلاستیک از بی حسی موضعی استفاده می‌‌نماید.

تزریق چربی معمولا در سه مرحله توسط پزشک انجام می‌گردد که  شامل:

 حذف چربی

برای برداشتن و انتقال چربی به میزان تعیین شده ، پزشک اغلب از لیپوساکشن استفاده می‌کند تا چربی اضافی را از نواحی مانند شکم، باسن و ران بگیرد.

در این روش محلول هایی به کاهش درد، خونریزی و راحتی روند حذف چربی کمک می‌کند. لازم به ذکر است در لیپوساکشن‌هایی که با لیزر انجام می شوند، استفاده ننمایید زیرا اشعه و گرما موجب تخریب سلول‌های چربی می‌‌شوند.

 در جداسازی و پاکسازی چربی مورد نیاز، سلول‌های آسیب دیده را از سلول‌های سالم چربی جدا می‌کنند. این روش با استفاده از سانتریفیوژ، سلول‌های چربی خالص جدا می‌شوند و برای تزریق به آن به نواحی مورد نظر آماده می‌گردد.

 تزریق دوباره چربی

در آخرین مرحله، تزریق چربی آماده شده با روش‌های مختلف انجام می‌شود.حتما به یاد داشته باشید که به مرور زمان چربی تزریق شده، جذب پوست می‌گردد. به همین خاطر بر اساس تشخیص پزشکا، چربی  1.5 برابر از مقدار مورد نیاز بیمار، تزریق می‌شود. باید گفت که میزان دوام این عمل جوانسازی و زیبایی در هر فرد متفاوت است. بنابراین شما بعد از اولین تجربه خود از این روش، متوجه میزان ماندگاری چربی در بدن‌تان خواهید شد.

 سخن آخر

با ابداع روش درمانی تزریق چربی توسط محققان، بسیاری از بیمارانی که از خطوط ، افتادگی و شل شدن پوست صورت خود ناراضی بودند، حالا از وجود این روش درمانی، بسیار خوشحال‌اند . این روش عمل مزایای فوق العاده ای شامل: بهبود بافت پوستی، جوانسازی منافذ پوستی و از بین رفتن جای زخم‌ها و چاله‌های پوستی ناشی از جوش و آکنه، جذب سریع ، عدم نیاز به تکرار درمان، اقتصادی بودن، اصلاح بدشکلی‌ها، ماندگاری طولانی و .. دارد. همچنین تزریق چربی به دلیل اینکه کاملا طبیعی بوده و از بدن خود بیمار خارج می‌شود، دارای مزایای فوق‌العاده ای است.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

جراحی یک روش دائمی برای زاویه دهی صورت است. اما لیفت با نخ، تزریق چربی و بوتاکس روش های غیر دائمی برای زاویه دهی صورت هستند.

آشنایی کامل با بوتاکس زیر بغل

آشنایی کامل با بوتاکس زیر بغل

بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. معمولا بین 2 تا 4 روز طول می کشد تا نتایج خود را مشاهده کنید

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *