09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » جراحی بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی

Rate this post

یکی از جراحی های زیبایی که طرفداران زیادی دارد، جراحی بینی است. جراحی بینی مدل های مختلفی دارد که جراحی بینی طبیعی از پرمخاطب ترین روش های جراحی بینی است. در ادامه این مقاله در رابطه با جراحی بینی طبیعی و تمام نکات مربوط به آن توضیحاتی را قرار داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا پایان مطالعه کنید. همانطور که گفتیم جراحی بینی انواع مختلفی دارد. جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی از انواع جراحی های بینی از لحاظ ظاهر است.

جراحی بینی طبیعی همانطور که از نامش هم می توان فهمید، جراحی بینی به گونه ای است که فرم اصلی خود را از دست ندهد. عمل بینی طبیعی به جهت برطرف کردن نقائص و رفع ایرادهای بینی فرد انجام می گیرد به نحوی که طی آن از ایجاد قوس زیاد اجتناب می شود و نوک بینی بنا به درخواست بیمار تا حدی که افتادگی برطرف شود بالا برده می شود. در جراحی بینی موارد دیگری نیز برطرف خواهد شد مانند پهنا، قوز بینی، انحراف یا کجی بینی، نیمرخ صاف یا با قوس کمی.

مشاوره جراحی بینی

قبل از هرچیزی باید مشاوره وجود داشته باشد. شما ابتدا درخواست خود را مطرح می کنید . سپس پزشک بینی شما را آنالیز می کند. همچنین باید بدانید که نوع بینی ، پوست بینی ، غضروف ها در نتیجه عمل دماغ طبیعی تاثیر گذار است. جراح پس از اینکه تمام موارد را بررسی می کند، شما را از نتیجه نهایی اگاه خواهد کرد.

بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

از جمله شاخصه های اصلی بینی طبیعی به شرح زیر است :

  • یکی از شاخص های مهم فاصله ای است که بینی با لب و چانه دارد. جراح بینی طبق اندازه استاندارد آن و همچنین با در نظر گرفتن طول بینی ، این فاصله را آنالیز می کند.
  • یکی دیگر از شاخص های مهم ؛ زاویه بین بینی و خط عمود به لب ها می باشد.

عواملی هستند که در جراحی بینی و نتیجه آن تاثیر بسیاری دارند، مانند ضخامت پوست بینی. زمانی که پوست بینی نازک است کوچکترین تراش ها قابل مشاهده هستند. از همین رو هنر پزشک در این موارد بسیار اهمیت دارد. در عمل بینی طبیعی؛ نسبت زاویه های بینی با سایر اجزای صورت؛ همچون پیشانی، گونه ها، لب و غیره مورد بررسی قرار می گیرد و با نسبت استاندارد مشخص شده بر پایه زیبایی شناسی چهره تطبیق داده می شود. این نکته را بدانید که در طول جراحی بینی طبیعی، جراح علاوه بر اصول زیبایی شناختی، سلایق بیمار را نیز در نظر می گیرد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی

افرادی هستند که میخواهند اگر تن به عمل بینی  می دهند تغییرات تا حدی زیاد باشد که برای همه افراد قابل تشخیص باشد. این افراد به دنبال انجام جراحی بینی طبیعی هستند. در عمل بینی طبیعی ؛ سعی پزشک بر آن است که فقط نقایص بینی را مرتفع نماید و حتی الامکان اندازه طبیعی بینی بیمار حفظ گردد، لذا در این نوع از جراحی، تغییراتی که جهت اصلاح بینی صورت می گیرد کمتر می باشد تا بتوان تناسب و هارمونی طبیعی تری به چهره فرد بخشید. این نوع جراحی برای افرادی که تغییرات گسترده می خواهند مناسب نیست.

این افراد باید جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی انجام دهند. جراحی بینی فانتزی در عموم به بینی عروسکی معروف است. در این جراحی بینی بیمار بیش از اندازه کوچک شده و میزان سر بالا شدن آن نیز بیشتر از بینی با فرم طبیعی می باشد. توجه داشته باشید که جراحی بینی فانتزی حتما باید توسط جراح بینی حاذق و مجرب صورت گیرد تا به دلیل کوچک شدن سایز بینی و نیز سوراخ های بینی ، فرد با اشکالات تنفسی و ضعف بویایی مواجه نگردد. در غیر این صورت مشکلات حادی ایجاد خواهد شد.

مقالات دیگر: مراقبت های بعد از عمل بینی

آیا هر بینی را می توان طبیعی عمل کرد؟

جراحی بینی طبیعی عموما با دو ساختار بینی سازگاری دارد. در بینی های استخوانی به دلیل غضروفی بودن بینی، پزشک می تواند بینی را بهتر تراش دهد و در نتیجه عمل به بهترین شکل انجام شود.

در بینی های گوشتی نیز به دلیل ضعیف بودن ساختار و پیوند های غضروفی بینی، مدل های دیگر را نمی توان به خوبی بر روی آن پیاده سازی کرد و عموما بهترین گزینه برای افرادی که بینی گوشتی دارند جراحی بینی طبیعی است.

جراحی بینی توسط دکتر سهراب مرادی

چه اشخاصی نباید جراحی بینی انجام دهند ؟

برخی افراد نباید جراحی بینی انجام دهند که در ادامه به چند مورد از آنمها اشاره خواهیم کرد:

  • افرادی که به بلوغ کامل نرسیده اند
  • افرادی که به دنبال جراحی بینی مجدد هستند و کمتر از یک سال از رینوپلاستی قبلی آن ها گذشته است.
  • خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند نیز باید حداقل تا 2 ماه بعد از زایمان خود صبر کنند و پس از آن نسبت به عمل بینی اقدام نمایند.
  • افرادی که مشکل انعقاد خون دارند نیز باید با هماهنگی و تایید پزشک اقدام به جراحی بینی کنند.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *