09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » جراحی بینی مردانه و تمام دانستنی های آن
[reading-time]

جراحی بینی مردانه و تمام دانستنی های آن

Rate this post

جراحی بینی مردانه یک عمل خاص و منحصر به فرد است. سالانه حدود یک میلیون جراحی زیبایی بر روی مردان انجام می‌شود و جراحی بینی مردانه یکی از پنج عمل برتر انتخاب شده است. این جراحی شامل تغییر شکل و تنظیم ساختارهای بینی برای نتیجه متعادل تر و دلپذیرتر است.

این عمل مردان را قادر می‌سازد تا شکل بینی خود را تغییر دهند که منجر به زیبایی زیبایی صورت می‌شود. علاوه بر این، رینوپلاستی به مردان کمک می‌کند تا نواقص ساختاری بینی، از جمله موارد مرتبط با انحراف تیغه بینی یا مشکلات تنفسی را اصلاح کنند.

با جراحی زیبایی بینی، مردان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که بینی آنها مکمل گونه ها، چانه، چشم ها و سایر ویژگی های صورتشان است. ثابت شده است که جراحی بینی به مردان در موارد زیر کمک بسیاری می‌کند:

 • بهبود تقارن صورت
 • تغییر اندازه یا تغییر شکل بینی
 • به حداقل رساندن ظاهر نواقص روی پل بینی
 • از بین بردن نوک بینی پیازی

رینوپلاستی برای آقایان یک عمل پیچیده است و باید توسط جراح پلاستیک و ترمیمی صورت متخصص انجام شود. به این ترتیب، مردان می‌توانند در طول جراحی بینی از حمایت همه جانبه برخوردار شوند و احساس اطمینان کنند که می‌توانند به نتایج درمانی دلخواه خود دست یابند.

دکتر مرادی تجربه ای عمیق در زمینه جراحی بینی مردانه دارد. او با بیمار خود ملاقات می‌کند، گزینه های جراحی بینی را مورد بحث قرار می‌دهد و به هر گونه نگرانی و سوال های احتمالی پاسخ می‌دهد. در نتیجه، مردان پس از مشاوره اولیه به خوبی برای عمل بینی خود تصمیم گیری خواهند کرد.

جلوگیری از زنانه شدن بینی

جلوگیری از زنانه شدن بینی

جراحی زیبایی بینی مردانه به ویژگی های منحصر به فرد صورت مردان می‌پردازد. این یک جراحی پلاستیک صورت است که به بیمار کمک می‌کند بینی را مردانه کند و ظاهر صورت خود را بهبود بخشد.

بینی مردانه معمولا دارای یک پل برجسته و صاف و یک نوک بینی است که با زاویه ۹۰ درجه بین بینی و لب بالایی بیرون می‌زند. در مقایسه، بینی زنان اغلب دارای پل نرم و زاویه‌ای مبهم با لب بالایی است. همچنین، در بسیاری از موارد، بینی مرد دارای پل بلندتر و پهن تر از بینی زن است. بینی مردان به طور کلی نوک بینی بیشتری نسبت به بینی زنان دارد.

همچنین باید بدانید که عمل بینی مردانه با توجه به ویژگی های صورت مردانه انجام می‌شود.

عمل بینی مردانه چه تفاوتی با عمل بینی زنان دارد؟

اگرچه روش های رینوپلاستی مردانه و زنانه مشابه هستند، اما اهداف زیبایی شناسی مرتبط با این جراحی های بینی متفاوت است. مردان اغلب برای صاف کردن پل بینی و افزایش عرض تا وسط بینی تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرند. در مقابل، زنان اغلب تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرند تا پهن بودن بیش از حد بینی و یا افتادگی نوک را به حداقل برسانند.

دکتر مرادی عمل زیبایی بینی را به دو صورت مردانه و زنانه انجام می‌دهد. او جراحی بینی را برای بیمارش سفارشی می‌کند و این اطمینان را به او می‌دهد که جراحی بینی به بیمارش کمک می‌کند تا ظاهری متعادل و طبیعی داشته باشد.

مزایای جراحی بینی مردانه

مزایای جراحی بینی برای مردان عبارتند از:

 • تقارن بینی بهبود یافته. بیمار می‌تواند بینی طبیعی داشته باشد که با سایر ویژگی های صورت مطابقت داشته باشد.
 • ترمیم عیوب ساختاری بینی. در بسیاری از موارد، جراحی بینی مردانه عیوب ساختاری بینی را برطرف می‌کند.
 • افزایش اعتماد به نفس. جراحی بینی مردانه می‌تواند ظاهر صورت بیمار را بهبود بخشد و منجر به افزایش اعتماد به نفس او شود.

دکتر مرادی جزئیاتی را در مورد انتظارات بیماران از جراحی بینی مردانه ارائه می‌دهد که بدون شک بعد از عمل بیمار را راضی خواهد کرد.

آیا شما شرایط عمل بینی مردانه را دارید؟

عمل بینی مردانه نشان دهنده یک جراحی زیبایی تاثیرگذار است و تصمیم برای انجام عمل بینی نباید ساده گرفته شود. خوشبختانه دکتر مرادی به طور کامل ارزیابی بیمار را انجام خواهد داد تا مشخص شود آیا بیمارش کاندید مناسبی برای جراحی بینی است یا خیر.

آیا شما شرایط عمل بینی مردانه را دارید؟

جراحی بینی مردانه برای شما مناسب است در صورتی که هر یک از ویژگی های صورت زیر را دارید:

 • پلی که خیلی بلند یا خیلی پایین
 • نوک بینی کوتاه و رو به بالا
 • نوک بینی پیازی
 • قوز پشتی (قوز روی بینی)
 • سوراخ های بینی پهن یا گشاد
 • بینی که خیلی پهن یا خیلی باریک است
 • بینی افتاده
 • بینی کج

بهبود جراحی بینی مردانه

جراحی بینی می‌تواند زمان سختی برای بیمار باشد. پس از جراحی بینی، مردان ممکن است نیاز به مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر فعالیت های روزمره داشته باشند تا بر مهمترین چیز یعنی بهبودی پس از جراحی تمرکز کنند.

در روزهای اولیه پس از عمل بینی، مردان به دلیل تورم حاصل از عمل احساس گرفتگی در داخل بینی خود خواهند داشت. تورم و کبودی در اطراف بینی نیز ممکن است رخ دهد. در همین حال، این علائم معمولاً طی چند روز پس از درمان خود به خود ناپدید می‌شوند.

علاوه بر این، به بیماران توصیه می‌شود که در چند هفته اول پس از جراحی بینی مردانه از فعالیت بدنی شدید خودداری کنند.

دکتر مرادی پس از قرار ملاقات برای پیگیری جراحی بینی در چند هفته اول پس از جراحی، از بیماران درخواست می‌کند که تقریباً هر سه ماه یک بار در سال اول بعد از جراحی با وی ملاقات کنند. از آنجایی که دکتر مرادی می‌خواهد بیمارانش به فرم بینی خوب و مدنظرشان دست یابند، مردان می‌توانند در فواصل زمانی معین با او ملاقات کنند تا اطمینان حاصل کنند که روند بهبودی آنها ادامه دارد.

ممکن است تا دو سال طول بکشد که بیمار نتایج کامل جراحی بینی مردانه را ببیند. ههمچنین هنگامی که نتایج کامل درمان شفاف شد، تا سال ها پس از درمان دست نخورده باقی می‌ماند. با این حال، ظاهر صورت بیمار می‌تواند در طول زمان به دلیل روند طبیعی پیری تغییر کند، که می‌تواند بر نتایج طولانی مدت جراحی تأثیر بگذارد.

نکاتی برای ساده کردن بهبود عمل بینی مردانه

روند بهبودی جراحی بینی مردانه ممکن است طولانی و دشوار به نظر برسد. اما، چندین کار وجود دارد که مردان می‌توانند برای مدیریت بهبودی خود و جلوگیری از عوارض جراحی انجام دهند.

در اینجا برخی از توصیه هایی که دکتر مرادی به بیماران جراحی بینی مرد برای کمک به بهبودی خود ارائه می‌دهد آورده شده است:

دستورالعمل های مراقبت پس از عمل را دنبال کنید. پزشک شما دستورالعمل های دقیقی را برای کمک به بهبود شما پس از جراحی بینی مردان ارائه می‌دهد. این دستورالعمل ها باید به دقت دنبال شوند. اگر بیمار در مورد دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل سوالی دارد، باید با دکتر تماس بگیرد.

شبها سر را بالا نگه دارید. بیماران باید تا حدود شش هفته پس از جراحی بینی از خوابیدن به پهلو خودداری کنند. در این مدت هنگام خواب سر را تا حد امکان بالا نگه دارید. برای انجام این کار، استفاده از دو تا سه بالش هنگام خواب کمک کننده است.

از کمپرس سرد استفاده کنید. از کمپرس سرد روی گونه ها و سایر نواحی اطراف بینی استفاده کنید تا ورم در چند روز اول پس از جراحی کاهش یابد. هنگام استفاده از کمپرس سرد در اطراف بینی احتیاط کنید. استفاده مستقیم از کمپرس سرد روی بینی می‌تواند باعث جابجایی غضروف یا استخوان شود.

استراحت کافی داشته باشید. جراحی بینی مردانه می‌تواند یک تجربه دلهره آور باشد. داشتن استراحت کافی کمک می‌کند که از محل کار، مدرسه برای بهبودی پس از جراحی دور باشید و روند بهبود شما سریع تر و راحت تر طی شود.

از یک رژیم غذایی سالم لذت ببرید. از میوه ها، سبزیجات و سایر غذاهای غنی از مواد مغذی غافل نشوید. این کار می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز بیمار را برای تسریع روند بهبودی در اختیار بیمار قرار دهد.

چگونه جراح بینی مرد مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه جراح بینی مرد مناسب را انتخاب کنیم؟

جراحان زیبایی و ترمیمی صورت کم نیستند، اما بدون شک هیچکدام نمی‌توانند با تخصص دکتر مرادی برابری کنند. دکتر مرادی تا به امروز هزاران عمل جراحی بینی موفق را برای مردان انجام داده است. او رویکردی جامع برای جراحی بینی مردان دارد و با بیمارانش همکاری می‌کند تا به آنها کمک کند که بهترین نتایج ممکن را به دست آورند.

برای دستیابی این هدف که بیمار بینی موردنظرش را داشته باشد، دکتر مرادی ارزیابی گسترده ای از بیمار انجام می‌دهد. سپس با توجه به سلیقه خود بیمار و تجربیات خود بهترین عمل ممکن را برای فرد انجام می‌دهد.

سوالات رایج

عمل بینی مردانه چه تفاوتی با جراحی بینی اولیه دارد؟

رینوپلاستی اولیه برای تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی طراحی شده است که منجر به بهبود ظاهر صورت می شود. رینوپلاستی برای آقایان یکی از جراحی های اولیه بینی است که پل بلند و نوک کشیده بینی را اصلاح می‌کند.

دکتر مرادی یک عمل جراحی بینی مردانه را متناسب با بینی و ویژگی های صورت یک مرد انجام می‌دهد. با این رویکرد، به مردان کمک می‌کند تا بینی طبیعی داشته باشند که به طور کامل ویژگی های صورت آنها را تکمیل می‌کند.

آیا بعد از عمل، بینی من طبیعی به نظر می‌رسد؟

عمل بینی مردانه به بیماران کمک می‌کند تا ویژگی های صورت خود را در هماهنگی کامل قرار دهند. این روش معمولا به مردان کمک می‌کند تا نمای پروفایل و ظاهر صورت خود را بهبود بخشند. همچنین مردان را قادر می‌سازد از بینی متناسب با گونه ها، چشم ها و سایر ویژگی های صورت لذت ببرند.

دکتر مرادی می‌داند که بینی‌های مردان در بالای پل نسبت به بینی‌های زنان، پهن‌تر و بلندتر است. علاوه بر این، او تشخیص می‌دهد که استخوان و غضروف بینی در مردان ضخیم تر و متراکم تر است. با دانش ایشان و روش های جراحی بینی مردانه که مختص ایشان می‌باشند نتایجی ایمن، موثر و طبیعی را به همراه خواهد داشت.

آیا نتایج جراحی بینی مردانه قابل رویت هست؟

جراحی بینی مردانه که توسط جراح زیبایی و ترمیمی صورت متخصص مانند دکتر مرادی انجام می‌شود، اغلب نتایجی طبیعی را به همراه دارد. به این ترتیب، بینی بیمار مکمل چانه، چشم ها و سایر ویژگی های صورت او خواهد بود. این همچنین به این معنی است که برای دیگران تقریبا غیرممکن خواهد بود که بدانند این فرد بر اساس ظاهر صورتش عمل بینی انجام داده است یا بینی طبیعی خود اوست.

آیا برای جراحی بینی مردانه شرط سنی وجود دارد؟

دکتر مرادی بر اساس سن، بیمار را از جراحی بینی مرد محروم نمی‌کند. در عوض، یک ارزیابی کامل انجام می‌دهد که در آن سابقه پزشکی، ویژگی‌های صورت و عوامل دیگر بیمار را بررسی می‌کند.

اگر دکتر مرادی معتقد بودند که جراحی بینی مردانه می‌تواند به بیمار کمک کند تا با خیال راحت به بینی‌ای برسد که می‌خواهد و اجزای صورت او را تکمیل می‌کند، عمل انجام خواهد شد. البته زمانی که بینی بیمار کاملاً رشد کرده باشد.

بهترین سن برای جراحی بینی مردان چه سنی است؟

قبل از اینکه فرد بتواند جراحی بینی مردانه را انجام دهد، بینی باید به طور کامل رشد کند. برای مردان، جراحی بینی می‌تواند در سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی انجام شود.

آیا جراحی زیبایی بینی می‌تواند ظاهر بینی را مردانه تر کند؟

دکتر مرادی تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که جراحی بینی مردانه به بیمار بینی‌ای با ظاهر و عملکرد عالی هدیه دهد. در عین حال، او می‌خواهد مطمئن شود که این روش بیمار را قادر می‌سازد تا مردانگی بینی اش حفظ شود.

عمل بینی برای آقایان می‌تواند به بیمار کمک کند تا بینی ای را به دست آورد که هم از نظر زیبایی خوشایند باشد و هم عملکرد مناسبی داشته باشد. در برخی موارد، جراحی بینی مردانه ممکن است برای صاف کردن بینی یا بلند کردن نوک بینی استفاده شود. یا در موارد دیگر، جراحی بینی مردانه ممکن است برای کاهش قوز پشتی آن انجام شود.

چگونه می‌توانم برای جراحی بینی مردانه آماده شوم؟

دکتر مرادی قبل از جراحی بینی مرد بیمار را ارزیابی می کند. او گاهی اوقات از بیمار درخواست می‌کند که مصرف برخی داروها را در هفته های منتهی به عمل جراحی متوقف کند. دکتر مرادی همچنین دستورالعمل هایی را برای کمک به بیمار برای آماده شدن برای روز جراحی ارائه می‌دهد.

بهبودی پس از جراحی بینی مردان چقدر طول می‌کشد؟

دوره نقاهت جراحی بینی مردان متفاوت است. بیمار می تواند تا ۷۲ ساعت پس از عمل احتقان، سردرد، تورم و سایر علائم فیزیکی را تجربه کند. این مشکلات معمولاً در عرض چند روز خود به خود از بین می‌روند.

باند بینی و گچ بینی را می‌توان یک هفته پس از جراحی بینی مردانه برداشت. و یک بیمار جراحی بینی می‌تواند فعالیت های روزمره خود را در این زمان از سر بگیرد.

دکتر مرادی معمولاً به بیمار توصیه می‌کند تا ۶ هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند. او از بیماران درخواست می‌کند قبل از از سرگیری یک برنامه ورزشی یا تمرینی نیز مجوز پزشکی دریافت کنند. دکتر مرادی همچنین معاینات منظمی را برای نظارت بر بیمار جراحی بینی مرد در طول دوره نقاهت انجام می‌دهد.

سخن آخر

برای مردانی که احساس می‌کنند بینی‌شان ظاهر صورتشان را بد کرده، بهترین راه حل عمل بینی آن هم به سبک مردانه است. دکتر مرادی برای این عمل به شما مشاوره کافی و لازم را ارائه خواهند داد. ایشان می‌تواند بیمار را ارزیابی کرده و مشخص کند که آیا او واجد شرایط عمل بینی مردانه یا سایر درمان های زیبایی هست یا خیر.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت مشاوره با دکتر مرادی، همین امروز با شماره ۰۹۱۲۷۹۰۶۰۲۰تماس بگیرید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *