09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

Rate this post

وقتی مشکل برجستگی گوش در دوره نوزادی مشاهده شود ، وضعیتی است که با استفاده از باند و بدون نیاز به جراحی به راحتی قابل حل است. با این حال ، هنگامی که در این دوره ها مورد توجه و درمان قرار نگیرد ، جراحی برجستگی گوش در افراد از هر گروه سنی ، از کودکان 5 ساله با ساختار بدنی مناسب برای شرایط جراحی در اولین مرحله اعمال می شود.

مشکل برجستگی گوش وضعیتی است که تأثیر منفی بر اعتماد به نفس افراد در سن مدرسه و آینده دارد. به خصوص شوخی های بد و تمسخرهایی که در دوران مدرسه و در محل کار ایجاد می شود. مطلوب ترین چیز این است که با استفاده از جراحی برجستگی گوش ، وقتی هنوز کودک است ، از این مشکل خلاص شوید ، تا کودک مشکلی نداشته باشد و این عامل آسیب رسان را از بین ببرید.

برجستگی گوش بیماری است که به دلایل ژنتیکی رخ می دهد و بیماری نیست. با این حال ، نقایص آناتومیکی در مجرای گوش نیز با جراحی برجستگی گوش برطرف می شود.

عمل برجستگی گوش چیست؟

عمل برجستگی گوش چیست

عمل برجستگی گوش ، اتوپلاستی یا عمل زیبایی گوش است. هدف اصلی این روش جلوگیری از مشکلاتی است که ممکن است در زندگی اجتماعی فرد ایجاد شود. علاوه بر این ، زیبایی ناحیه صورت که مهم ترین قسمت بدن ماست ، مسئله مهمی برای هر فرد است.

مشکل برجستگی گوش معمولاً به عنوان گوش بزرگ تر از اندازه گوش طبیعی درک می شود. با این حال ، این فرض به طور کلی یک اشتباه است.

تفاوت بین فردی که دارای ساختار گوش برجسته است و یک فرد با اندازه گوش طبیعی ، به شکل گوش نیست. منبع اصلی مشکل شکل غضروف است.

در ساختار غضروف مشکل برجستگی گوش ممکن است دو مشکل مختلف وجود داشته باشد:

ممکن است شرایطی پیش آمده باشد که زاویه بین گوش و سر از آنچه باید بیشتر باشد. این باعث می شود گوش را به سمت بیرون ببینیم. به خصوص هنگامی که از پشت به فرد نگاه می کنیم ، باز بودن آن با وضوح بیشتری مشاهده می شود.

قسمت های منحنی که باید در بالای گوش قرار بگیرند ممکن است شکلی متفاوت از آنچه در فرد وجود دارد باشد. به همین دلیل گوش صاف به نظر می رسد.

چه زمانی می توان عمل را انجام داد؟

در روند مناسب عمل محدودیتی در سن افراد بالای 6 سال وجود ندارد. یعنی فرد باید حداقل 6 سال داشته باشد. جدا از این ، افراد از هر گروه سنی می توانند این جراحی را انجام دهند.

هر فردی که ساختار بدن او برای انجام این عمل مناسب باشد می تواند بدون هیچ مشکلی تحت عمل جراحی برجستگی گوش قرار گیرد.

علاوه بر این ، اگر مشکل برجستگی گوش در دوره نوزادی آنها مشاهده شود ، می توان آن را با استفاده از باند درمان کرد. با این حال ، این فقط در مورد افرادی که مشکل مورد اول را دارند ، اعمال می شود. برای نوزادانی که دوره استفاده از باند را از دست داده اند ،ای رسیدن به سن مناسب بهتر خواهد بود.

چه فرد تحت عمل قرار بگیرد و چه به موقع تحت درمان با باند قرار گیرد ، مشکل برجستگی گوش از بین می رود.

عمل برجستگی گوش چگونه انجام می شود؟

عمل برجستگی گوش چگونه انجام می شود

کاری که در طی عمل برجستگی گوش انجام می شود اساساً به معنای تغییر شکل گوش است. با توجه به موقعیت های مختلف ذکر شده در بالا ، شکل دهی گوش با دو روش مختلف انجام می شود.

روشی که در افراد با اولین مشکل ذکر شده انجام می شود ، کم کردن زاویه است. در حالی که زاویه کم می شود ، بخشی از پشت گوش (ناحیه ای که از خارج دیده نمی شود انتخاب می شود) با محل اتصال با سر با بخیه های محکم کوچک می شود.

بخیه ها از نوعی نیست که بعداً برداشته شود.

دوره پس از عمل برجستگی گوش:

  • بعد از عمل می توان از بانداژ برای محافظت از گوش ها در طول دوره نقاهت بافت ها استفاده کرد. استفاده از این بانداژ توسط هر پزشکی توصیه نمی شود.
  • نکته مهم این است که در این دوره از گوش خود در برابر ضربه محافظت کنید.
  • این عمل یک روش کوتاه مدت است. در بیماران بزرگسال ، عمل با یکی از روش های بی حسی موضعی یا عمومی انجام می شود.
  • اقدامات مطابق با نوع بی حسی انتخاب شده در عمل دنبال می شود.
  • در دوره بعد از جراحی برجستگی گوش ، می توانید پس از چند روز مشورت با پزشک خود ، حمام کنید. با این حال ، در روزهای اول پس از عمل ، بهتر است که بافت ها را خیس نکنید.
  • از آنجا که در طی عمل از بخیه های خود ذوب استفاده می شود ، در این مدت نیازی نیست که برای برداشتن بخیه به یک موسسه بهداشتی مراجعه کنید.
  • پس از عمل ، فرد می تواند حداکثر 7 روز بعد به زندگی روزمره خود بازگردد. با این حال ، به خصوص در روزهای اول در برابر ضربه باید بسیار مراقب باشید. به همین دلیل ، ساختار شغلی فرد نقش اصلی را در بازگشت به کار دارد.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *