09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » جراحی لیفت گردن چیست و چه تاثیراتی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی لیفت گردن چیست و چه تاثیراتی دارد؟

Rate this post

جراحی لیفت گردن با هدف برداشت پوست شل شده گردن یا رفع چربی‌های به وجود آمده تحت عنوان غبغب یا بهبود وضعیت افتادگی پوست و درنهایت زیباسازی و جوانسازی این ناحیه از بدن انجام می‌شود. لیفت گردن برای کاهش علامت ‌های پیری در ناحیه پایین صورت انجام می‌شود تا یک گردن با نمایی با خطوط صاف و یکنواخت ارائه دهد.

جراحی لیفت گردن(Neck lift) چیست؟

با افزایش سن استحکام پوست و عضلات از دست می‌رود و این اتفاق باعث افتادگی و شل شدن پوست در نواحی مختلف بدن به خصوص در ناحیه صورت و گردن می‌شود. عمل جراحی لیفت گردن از جمله جراحی‌های حوزه پلاستیک است که با هدف از بین بردن این افتادگی‌ها و شل شدن پوست در ناحیه گردن انجام می‌شود. این عمل هم برای بانوان و هم برای آقایان انجام می‌شود.

جراحی لیفت گردن(Neck lift) چیست؟

در جراحی لیفت گردن هرگونه چربی و پوست اضافی از این ناحیه برداشته شده و چین و چروک درناحیه زیر صورت و گردن رفع می‌شود. به طور کلی لیفت گردن برای به وجود آوردن پوستی صاف و یکنواخت در ناحیه گردن انجام می‌شود، در این عمل جراحی ظاهر چانه و فک بهبود پیدا کرده و استحکام پوست گردن افزایش می‌یابد.

مراحل انجام عمل جراحی لیفت گردن

عمل جراحی لیفت گردن مانند هر عمل جراحی دیگری احتیاج به بیهوشی، برش و بخیه زخم دارد که به صورت گسترده‌تر در این قسمت توضیح داده شده است.

مرحله اول: بیهوشی

فرد باید در حالت بیهوشی عمومی قرارگیرد. در این خصوص جراح شما بهترین نوع بیهوشی را انتخاب می‌کند.

مرحله دوم: انجام تکنیک برش

بسته به تغییراتی که مدنظر شماست برش صورت می‌گیرد. چربی‌های موجود در ناحیه گردن در جای مناسب خود قرار می‌گیرند و عضلات پلاتیسما برای از بین رفتن افتادگی کشیده می‌شوند. مقدار اضافی پوست خارج می‌گردد و با چسب‌های مخصوص و بخیه برش‌ها به هم نزدیک شده و زخم‌ها بسته می‌شوند.

مرحله سوم: تکنیک بستن برش

با چسب‌های مخصوص جراحی و بقیه برش‌ها بسته می‌شوند. بخیه‌ها می‌توانند از نوع جذبی باشند یا ممکن است بعد از زمان جراحی احتیاج به کشیده شدن داشته باشند.

مرحله چهارم: بخیه و مشاهده نتیجه نهایی

در نهایت زخم‌ها بخیه شده و با رفع کبودی و زخم‌های حاصل از عمل جراحی نتیجه نهایی مشاهده خواهد شد.

روش‌های مختلف لیفت گردن

روش‌های مختلف لیفت گردن

هر فردی لیفت گردن را با هدف متفاوتی انجام می‌دهد. لیفت گردن با مشورت با جراح زیبایی و دکتر و متخصص شما می‌تواند برای رفع چربی و غبغب شما یا برداشت پوست اضافی از ناحیه پایین صورت شما باشد که براساس خواسته و نظر متخصص و دکتر خود می‌توانید از نوع عمل خود اطلع پیدا کنید.

لیپوساکشن

این عمل با عمل جراحی لیفت گردن متفاوت است. دراین عمل هدف بیرون کشیدن چربی اضافی گردن و رفع غبغب می‌باشد و لیفت پوست شل شده این ناحیه انجام نمی‌شود. شما می‌توانید با مشورت دکتر خود عمل لیپوساکشن و لیفت را باهم انجام دهید؛ یعنی اول چربی اضافی ناحیه گردن را برداشته و سپس پوست شل این ناحیه را لیفت کنید. لیپوساکشن رایج‌ترین روش جراحی لیفت گردن می‌باشد.

سرویکوپلاستی

در این عمل برداشت پوست اضافی گردن مدنظر می‎‌باشد که بعد از این عمل این ناحیه صاف تر از قبل می‌شود.

پلاتیسماپلاستی

در این جراحی پزشکان عضلات گردن را حذف می‌کنند یا با اقداماتی خاص باعث استحکام عضلات گردن می‌شوند.

اقدامات لازم قبل از لیفت گردن

 • عدم استعمال سیگار
 • عدم مصرف مشروبات الکلی
 • عدم استفاده از قرص‌هایی مانند آسپرین که ضد انعقاد خون هستند
 • انجام تعدادی آزمایش برای اطمینان از سلامت جسمانی شما

عوارض لیفت گردن

مانند هر عمل جراحی دیگر عمل جراحی لیفت گردن نیز عوارضی را به دنبال دارد. صبوری و مراقبت‌های شما بعد از عمل می‌تواند از این عوارض بکاهد؛ همچنین انتخاب بهترین جراح و دکتر برای انجام این عمل از عوارض لیفت گردن بسیار کم خواهد کرد.

عوارض عمل جراحی لیفت گردن عبارتند از:

 • عفونت
 • زخم‌های باز
 • ماندن جای زخم‌ها و ضخیم شدن آن
 • خونریزی زیر پوست
 • از دست دادن پوست
 • آسیب به عصب

مراقبت‌ها و اقدامات پس از لیفت گردن

مراقبت‌ها و اقدامات پس از لیفت گردن

بعد از هر عمل جراحی باید اقداماتی انجام شود که نتیجه نهایی آن جراحی مشاهده شده و نمایان گردد. این مراقبت‌ها و این اقدامات می‌تواند در هر مرحله از عمل یعنی قبل، حین و بعداز عمل بسیار تاثیر گذار باشد. هرچقدر به اقدامات توصیه شده از طرف دکتر خود بیشتر دقت کنید و صبور باشید قطعا نتیجه نهایی عمل برای شما لذت‌بخش تر خواهد بود. ما نیز در این قسمت توصیه‌هایی برای تاثیرگذاری بیشتر و بهتر عمل جراحی لیفت گردن برای شما داریم.

 • دوره نقاهت لیفت گردن زمان‌بر است و احتیاج به صبوری بیمار و انجام نکات ذکر شده از طرف دکتر متخصص دارد. شما 7 تا 10 روز بعد از عمل می‌توانید به محل کار یا زندگی معمولی خود بازگردید. کبودی ها و زخم‌های ناشی از عمل بین 4 تا 10 روز زمان برای از بین رفتن احتیاج دارند.
 • احساس فشار و سفتی بعد از عمل ممکن است اتفاق بیوفتد که بعد از مدتی از بین می‌رود.
 • فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش برای سه هفته ممنوع است.
 • برای کاهش تورم و التهاب توصیه می‌شود که برای پنج تا هفت روز پانسمان پزشکی بسته شود.
 • قبل و بعد از عمل جراحی از استعمال سیگار پرهیز کنید چون سیگار کشیدن باعث پیری پوست و چین و چروک می‌شود.
 • اگر احساس درد داشتید از مسکن‌هایی که دکترتان تجویز کرده بخورید.
 • گردنتان در نچرخانید و خم نکنید و حتما گردن خود را برای کاهش تورم صاف نگه دارید.
 • درن‌ها را که برای تخلیه ترشحات استفاده می‌شوند نگه دارید.
 • تمام داروهایی که دکتر برای شما تجویز کرده است درزمان و موعد مقرر مصرف کنید، این داروها برای جلوگیری از عفونت هستند.
 • اگر می‌خواستید که تورم قسمت عمل شده کاهش یابد از کمپرس سرد استفاده کنید ولی درنظر داشته باشید که یخ را به صورت مستقیم روی ناحیه گردن قرار ندهید.

با در نظر داشتن این نکات و پیروی از نکات دکتر خود می‌توانید دوره نقاهت را راحت‌تر پشت سر گذاشته و همچنین شاهد نتیجه بهتری باشید.

نتیجه جراحی لیفت گردن

از عوارض و تاثیرات لیفت گردن بر روی ظاهر و چهره و صورت شما صحبت کردیم. دوره نقاهت و مراقبت های این دوره را بررسی کردیم. در نهایت بهتر است بدانید که بعد از جراحی لیفت گردن ممکن است تا ماه‌ها تورم و التهاب نمایان باشد اما این موضوع از زیبایی نهایی که پوست شما می‌تواند تجربه کند کم نمی‌کند. جراحی لیفت گردن پوست اضافه قسمت پایینی صورت شما را از بین برده و خطوطی صاف و یکنواخت جایگزین آن می‌کند.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
مزایا و معایب بلفاروپلاستی

مزایا و معایب بلفاروپلاستی

برخی از افراد که دچار افتادگی پلک بالا هستند با این روش دید بهتری پیدا خواهند کرد. زیرا افتادگی پلک بالا مانع از دید درست می شود. بنابراین این جراحی زیبایی، کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *