09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی

Rate this post

مروری کوتاه بر جراحی زیبایی بینی:

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی عملی و پیچیده است که به شما امکان می دهد به سرعت به برنامه روزانه خود برگردید. بیشتر بیمارانی که یک جراح باتجربه را برای جراحی خود ترجیح می دهند از کوتاه بودن دوره بهبود اولیه تعجب می کنند.

بیماران معمولاً پس از جراحی زیبایی بینی احساس درد خفیفی می کنند. برخی از بیماران فقط از گرفتگی بینی ناشی از بافت های بینی ، تورم و کبودی صورت شکایت دارند. جراحی زیبایی بینی یک جراحی ایمن و بسیار محبوب است که می تواند زیبایی صورت شما را تغییر دهد و مشکلات تنفسی شما را برطرف کند.

مانند اکثر جراحی ها ، روند بهبود بعد از جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت است. اولین دوره بهبود معمولاً طی 1 هفته به پایان می رسد. این دوره باعث می شود که شما خیلی راحت از کار یا مدرسه عقب نمانید.

قبل از جراحی تا حد ممکن آرام باشید. بعد از جراحی ، توصیه های جراح خود را در نظر بگیرید. با ارتفاع بخوابید، یخ روی بینی بگذارید و برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید. در پایان هفته اول (گاهی اوقات در پایان هفته 2) بیماران معمولاً اظهار می کنند که از نتایج راضی هستند

روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی

روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی

روند بهبود بعد از عمل زیبایی بینی:

روز جراحی زیبایی بینی:

 • فرآیند بهبود زمانی شروع می شود که بعد از جراحی به بخش منتقل شوید. ممکن است بلافاصله بعد از جراحی و با اثر بیهوشی این روند را به یاد نیاورید. در این مرحله ممکن است آتل بر روی بینی و یک تامپون داخل آن داشته باشید. در مواردی که به تامپون نیاز است ، یک پد مخصوص زیر سوراخ بینی شما قرار می گیرد تا مقدار کمی خونریزی که ممکن است در شب اول پس از جراحی اتفاق بیفتد را جمع کند. احساس گرفتگی سینوس و فشار جزئی در اطراف بینی طبیعی است. سپس ، وقتی اثر داروهای ضد درد بعد عمل از بین می روند ، در صورت نیاز می توانید از مسکن های توصیه شده توسط جراح در خانه استفاده کنید. برای کاهش تورم و کاهش فشار می توانید کمپرس یخ درست کنید.
 • در صورت توصیه جراح ، مهم است که محل بریدگی کوچک بینی را به طور مرتب با آب اکسیژنه تمیز کنید.
 • ممکن است توصیه شود برای جلوگیری از ایجاد پوسته در زیر سوراخ های بینی از پماد استفاده کنید. اگر بخواهید می توانید چیزی بخورید. ضعف خفیف ناشی از جراحی طبیعی است. به همین دلیل توصیه می کنیم همراه با خود داشته باشید تا برای شما آب و غذا بیاورد. از افتادن و ضربه به بینی شما جلوگیری می کند.

روز دوم و سوم پس از جراحی بینی:

 • این دو روز ممکن است کمی سخت باشد ، اما به طور کلی دردناک نیستند (سطح درد توسط اکثر بیماران 3 تا 4 از 10 تعریف شده است. برای تسکین درد از داروها استفاده کنید. ممکن است حالت تهوع داشته باشید.
 • نفس کشیدن از طریق دهان می تواند خوابیدن را دشوار کند.
 • برای به حداقل رساندن تورم ، با 2 بالش بزرگ بخوابید. این همچنین به کاهش کبودی کمک می کند و خونریزی را محدود می کند.
 • بعد از روز اول می توانید به فعالیت های سطح کم برگردید. خم نشوید و سعی کنید چیزی بیش از 2 کیلوگرم بلند نکنید. از آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید.
 • اگر تامپون در بینی دارید ، باید به جراح مراجعه کنید تا تامپون را روز دوم بردارد.
 • نترسید ، از این مرحله به بعد فقط اوضاع بهتر خواهد شد!
روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی

روند بهبود و نکات کلیدی بعد از عمل زیبایی بینی

از روز 4 تا 7 بعد از جراحی بینی:

 • در این زمان ها احساس شل شدن آتل می کنید. آتل به احتمال زیاد در پایان هفته اول همراه با بخیه ها برداشته می شود.
 • در این مرحله می توانید ساختار اساسی بینی جدید خود را مشاهده کنید. تورم همچنان ادامه خواهد داشت.
 • با این حال ، تورم به طور کلی متقارن است. به همین دلیل ، شما می توانید شکل نهایی بینی خود را حتی در این مرحله اولیه نیز تجسم کنید.
 • می توانید به کار (یا مدرسه) برگردید. با این حال ، نباید سنگین بلند کنید و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید. با این حال ، در برخی موارد ، ممکن است از بیماران خواسته شود که 2 هفته مرخصی بگیرند.
 • برای جلوگیری از آفتاب سوختگی باید حداقل 2 ماه از آفتاب پرهیز کنید یا کلاه بپوشید.

هفته دوم بعد از جراحی زیبایی بینی (روز 8 تا 14):

در اواسط هفته دوم – 10 روز پس از جراحی بینی – کبودی ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. به طور کلی، بعد از 1 هفته یا کم تر ، تورم و کبودی تقریباً قابل توجه نیست. اگر از بیمارانی هستید که به شما توصیه می شود 2 هفته مرخصی بگیرید ، می توانید در روز چهاردهم به محل کار یا مدرسه خود برگردید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *