09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

Rate this post

به عملیاتی که در آن نارضایتی از ساختار بینی با جراحی برطرف می شود ، جراحی زیبایی بینی گفته می شود. جراحی زیبایی بینی از جمله رایج ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود.

علاوه بر عمل هایی مانند بزرگ کردن یا کوچک کردن بینی ، تغییر شکل نوک بینی ، تغییر زاویه بین بینی و لب فوقانی ، اختلالات مادرزادی ، ضربه و مشکلات تنفسی نیز با انجام جراحی زیبایی بینی برطرف می شود.

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای عمل زیبایی بینی هستند؟

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

رینوپلاستی، می تواند بر ظاهر شما به طرز خوبی تأثیر بگذارد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد اما ممکن است ظاهری که بعد از جراحی زیبایی بینی بدست می آید همیشه ایده آل شما نباشد.

به دست آوردن ظاهر جدید باعث نمی شود که مردم با شما متفاوت تر از گذشته رفتار کنند. شما باید نه به خاطر شخص دیگری بلکه برای اینکه خودتان می خواهید تصمیم برای جراحی بگیرید و باید قبل از جراحی زیبایی بینی در مورد انتظارات خود به دقت فکر کنید و با جراح خود به طور دقیق صحبت کنید.

افراد سالم ، واقع بین و منطقی که می خواهند ظاهر خود را بهتر کنند، بهترین کاندیدای جراحی زیبایی بینی هستند. حداقل سن توصیه شده برای زنان 16 سال و برای مردان 17 سال است.

چگونه باید قبل از عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) آماده شوم؟

توضیح خواسته های خود بخوبی برای جراح و توضیح جراح آنچه را که بعد از جراحی در انتظار شماست یکی از مهم ترین نکات است.

با ارتباط خوب و اعتمادی که به جراح دارید ، می توانید بر نگرانی های قبل از عمل خود غلبه کنید.

در اولین ویزیت ، جراح از شما می پرسد که می خواهید چه نوع بینی داشته باشید ، آناتومی بینی و صورت را معاینه کرده و در مورد احتمالات با شما صحبت می کند.

این به دلیل عواملی است که به طور مستقیم در نتایج جراحی زیبایی بینی تأثیر می گذارد و می توان آنها را به صورت زیر ذکر کرد:

 • ساختار استخوان ها و غضروف بینی
 • فرم صورت
 • ساختار پوست
 • سن و انتظارات
 • اگر آلرژی یا مشکلات تنفسی دارید ، اگر به طور منظم از دارو استفاده می کنید ، اگر سیگار می کشید ، باید این موارد را قبل از عمل به جراح خود بگویید.

از طرف جراح برای شما:

 • تغذیه
 • سیگار کشیدن
 • مصرف یا عدم مصرف ویتامین ها و سایر داروها
 • چگونه صورت خود را بشویید
 • آیا می توانید عینک بزنید
 • اطلاعات دقیق در مورد اینکه آیا رژیم غذایی خاصی پس از جراحی مورد نیاز است ، داده خواهد شد.

آیا جراحی زیبایی بینی خطراتی دارد؟

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بینی

 • جراحی زیبایی بینی؛ اگر توسط جراحان متخصص مجرب انجام شود ، یکی از عمل های کم خطر است. با این حال؛ از جمله خطرات ممکن است عفونت ، خونریزی یا واکنش به بیهوشی باشد.
 • لکه های قرمز با قطر کوچک ممکن است پس از جراحی در سطح پوست مشاهده شود ، این ها ساختارهای عروقی هستند ، معمولاً پس از مدتی از بین می روند.
 • وقتی جراحی زیبایی بینی از داخل بینی انجام می شود ، هیچ جای زخمی دیده نمی شود و در روش باز ، جای زخم بیشتر دیده نمی شود.
 • تقریباً از هر ده عمل یک مورد نیاز به اصلاح دوم بعد از جراحی اول دارد. چنین شرایطی به طور کلی قبل از اولین جراحی قابل پیش بینی نیست. به طور کلی ، جراحی دوم کوتاه تر و کم تر از عمل جراحی اول است.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی جراحی است که معمولاً بین 4-2ساعت طول می کشد. در برخی موارد ، این مدت ممکن است طولانی تر باشد.

در طی این روش ، پوست بینی که بینی شما را می پوشاند از استخوان ها و غضروف هایی که زیربنای بینی را تشکیل می دهند جدا می شود. این روند با شکل دادن به غضروف و استخوان ها و ایجاد یک بینی جدید تا رسیدن به ظاهر مورد نظر ادامه می یابد. سرانجام ، پوست بینی شما به شکل اولیه خود باز می گردد.

روش جراحی زیبایی بینی عمدتا بر دو نوع است:

 • “تکنیک بسته” که در آن بریدگی از داخل بینی انجام می شود.
 • “تکنیک باز” که در آن بریدگی از زیر بینی انجام می شود.

با روش باز ، جراح کنترل بیشتری بر بینی دارد و ساختار بینی بهتر آشکار می شود ، اما با این وجود متخصص مناسب ترین روش را به شما می گوید و جزئیات را به شما اطلاع می دهد.

در این مرحله ، هدف متخصص محافظت و حتی تقویت اسکلت اصلی در حالی که به بینی فرم جدیدی می دهد ، خواهد بود. به همین دلیل ، همانطور که از ساختارهای خاص مراقبت می کند ، در قسمت های خاصی نیز پشتیبان استخوان یا غضروف قرار می دهد.

در پایان جراحی ، به مدت 10 -7 روز یک آتل قرار داده می شود تا شکل نهایی بینی شما ایجاد شود.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *