09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » آیا می شود با جراحی سیکس پک دار شد؟!
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

آیا می شود با جراحی سیکس پک دار شد؟!

4.7/5 - (4 امتیاز)

در این مقاله سعی داریم تا با عمل سیکس پک مردان، مزایا، عوارض و هزینه آن آشنا شویم. بسیاری از آقایان هستند که می خواهند عضلات شکمی برجسته و قوی یا به اصطلاح سیکس پک داشته باشند اما چربی های ناحیه شکم و پهلوها، آن ها را از این خواسته شان دور می کند. در ادامه شما را با یکی از محبوب ترین انواع جراحی زیبایی در دنیا آشنا می کنیم که انجام آن می تواند به شما شکمی صاف و چند تکه هدیه کند! با ما همراه باشید.

جراحی سیکس پک شکم

چرا سیکس پک دار نمی شوید:

عوامل مختلفی می توانند از رسیدن شما به اندام ایده آلتان مخصوصا در ناحیه میانی بدن (شکم و پهلوها) جلوگیری کنند. امروزه رژیم غذایی ناسالم و پرکالری یکی از چیزهایی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم. یکی از عوامل آسیب زننده به اندام زیبا، رژیم غذایی ناسالم می باشد.

ساعت کاری زیاد و عدم وقت کافی برای ورزش کردن موجب به وجود آمدن مشکل اضافه وزن و از دست دادن فرم متناسب بدن شده است. مهم ترین قسمتی که چربی های بدن در آن جمع می شوند شکم و پهلوها می باشد که به راحتی با ورزش از بین نمی روند. همچنین ساخت سیکس پک و تقویت عالی عضلات این ناحیه با ورزش به صبر و استقامت زیادی نیاز دارد.

بهترین روش برای سیکس پک دار شدن

به گفته دکتر سهراب مرادی فوق تخصص جراحی پلاستیک راه های متعددی برای رسیدن به تناسب اندام و شکم تکه تکه (سیکس پک) وجود دارند اما از آنجایی که چربی های اضافه دور شکم و پهلو آخرین قسمت از چربی ها هستند که در نتیجه رژیم و ورزش آب می‌شوند لذا دستیابی به یک اندام متناسب بدون وجود چربی شکم و پهلو و داشتن عضلات برآمده شکم یا به قولی دیگر سیکس پک کاری طاقت فرسا می باشد.

اما خوشبختانه یک راهکار علمی سریع نیز برای این مساله وجود دارد: عملی تحت عنوان عمل سیکس پک مردان یا به اصطلاح ابدومینوپلاستی که توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک انجام می گیرد. این راه یکی از ساده ترین راه ها برای رسیدن به سیکس پک می باشد.

عمل سیکس پک مردان

اندیکاسیون عمل سیکس پک مردان

نکته مورد توجه در مورد انتخاب افراد متقاضی این است که قبل از تصمیم به انجام این عمل مطمئن شوند که عمل سیکس پک مردان برایشان مناسب و تاثیر گذار است و بدین ترتیب وارد پروسه عمل جراحی شوند. چرا که در صورت نداشتن بینش و دانش کافی ممکن است تن به یک جراحی بدون نتیجه مورد نظر و مطلوب دهند.

مناسب ترین افراد برای عمل سیکس پک مردان آقایانی هستند که خودشان نیز اندام نسبتاً سفتی در زیر چربی ها دارند. اگر چه افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و تنها دور شکم با سایز کوچکی دارند مسلما نتیجه بسیار بهتری خواهد گرفت،

اما افرادی که از چربی های دور شکمی بیش از حد و پوست شل افتاده در این ناحیه رنج می برند هم می توانند سیکس پک دار شوند. این افراد باید در ابتدا به کمک جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو از شر چربی های این ناحیه از بدن خود راحت شوند و سپس با ابدومینوپلاستی به پوست و عضلات بخش شکمی مورد نظر خود برسند.

روش های مختلف انجام عمل جراحی سیکس پک مردان

عمل سیکس پک مردان می تواند به دو روش برای دو گروه مختلف از آقایان انجام شود. روش اول برای افرادی است که میزان چربی دور شکم آن ها زیاد نیست و فقط به تقویت و بهبود وضعیت عضلات این ناحیه از بدن خود نیاز دارند. برای این افراد تنها ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم انجام می شود.

روش دوم برای مردانی است که علاوه بر داشتن پوست و عضلات شل و افتاده در ناحیه شکم و پهلوهای خود، دارای میزان زیادی چربی دور شکمی هم هستند و به همین دلیل باید علاوه بر جراحی زیبایی شکم، یکی از روش های تخلیه چربی های شکمی مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک را هم تجربه کنند.

البته خوشبختانه به دلیل پیشرفت های گسترده ای که در زمینه جراحی های زیبایی اندام حاصل شده است، افراد دسته دوم لازم نیست که دو جراحی را به صورت جداگانه انجام دهند و امکان اجرای تکنیک های ابدومینوپلاستی و جراحی لاغری مورد نیاز به صورت همزمان وجود دارد.

لیپوساکشن + ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن به منظور خارج کردن چربی های اضافه بدن و سر و سامان دادن به ماهیچه ها و همچنین بهبود سطحی پوست و تناسب اندام انجام می گیرد. باید گفت که یکی از راحت ترین و کم عارضه ترین روش های انجام عمل جراحی پیکر تراشی، لیپوساکشن می ‌باشد.

روش انجام این عمل بدین صورت است که در ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. سپس از طریق چندین برش از شکم وارد می شود. در ادامه چربی های شکم آب شده و توسط دستگاه مکنده خارج می شود. در واقع سلول های ذخیره کننده چربی در این روش به طور کلی از بین می روند و امکان جذب مجدد چربی در ناحیه وجود ندارد.

لیپوماتیک + ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک به همراه ابدومینوپلاستی یکی از پیشرفته ترین روش های عمل سیکس پک مردان در حال حاضر می باشد. در واقع عارضه و آسیب در این روش به حداقل رسیده است. لیپوماتیک به این صورت است که با انجام برش های بسیار کوچک از طریق دستگاهی که نوسان مصنوعی ایجاد می‌کند چربی ها آب شده و از ناحیه مربوطه خارج می ‌شود. در این روش به دلیل ضرورت استفاده از دستگاه معمولاً اشتباهات انسانی به حداقل می ‌رسند.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

انجام جراحی زیبایی شکم به تنهایی یکی از روش های عمل سیکس پک مردان می باشد و مناسب برای آقایانی با چربی شکمی کم و مشکلات عضلانی و پوستی در این ناحیه است. در این روش بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. پس از آن از طریق برش های ایجاد شده، پوست شل و اضافه ترمیم می شود، عضلات در جای درست خود قرار می گیرند و بدین ترتیب افتادگی پوست نیز از بین می رود.

در ابدومینوپلاستی معمولاً قبل از انجام جراحی برای رسیدن به مطلوب ترین اثر عمل نیاز به این است که افراد با استفاده از رژیم غذایی و ورزش تا حد امکان عضلات را کمی سفت تر و چربی ها را مقداری کمتر کنند. به طور کلی افرادی که شکم و پهلوهای بسیار شل و آویزان دارند بهترین کاندید برای این عمل هستند.

نتیجه جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی قطعی می باشد اما نکته ای که وجود دارد این است که بهترین نتیجه و کمترین عوارض زمانی ظاهر می شوند که شما به یک جراح پلاستیک خوب برای انجام جراحی زیبایی شکم مراجعه کرده باشید.

بهترین روش عمل سیکس پک

به طور کلی برای داشتن شکمی تخت و بدون پهلو های آویزان و با عضلات نمایان سیکس پک باید بر اساس اطلاعات شخصی هر فرد تصمیم گرفت. اطلاعاتی از قبیل سن، بیماری‌ های زمینه ‌ای، وزن، میزان افتادگی پوست، میزان چربی شکم و پهلوها و دفعات تلاش برای آب کردن این چربی ها.

نمی شود به طور کلی یک روش را به عنوان بهترین روش در این زمینه انتخاب کرد. لازم به ذکر است که باید توجه شود تمامی روش ها عوارض خود را دارند و هیچ کدام همانند ورزش و رژیم غذایی سالم بدون خطر نیستند.

توصیه می‌شود برای انتخاب این روش ها حتما به یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید. همچنین ریسک عمل احتمالی را بررسی کند و میزان رسیدن به نتیجه مطلوب را نیز به اطلاعتان برساند. سپس بر اساس توصیه های پزشک اقدام کنید و برنامه درمانی مورد نظر را اجرا نمایید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی سیکس پک چیست

جراحی سیکس پک چیست

لازم است به این سوال که چگونه عمل جراحی سیکس پک در چند مرحله انجام می شود ، پاسخ داده شود. بسته به ساختار بدن فرد و نیازهای شکم ، مراحل جراحی نیز ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.