09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » عمل بینی طبیعی چه تفاوت هایی با سایر جراحی های بینی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عمل بینی طبیعی چه تفاوت هایی با سایر جراحی های بینی دارد؟

Rate this post

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی، یکی از ساده ترین روش ها برای تغییر فرم ظاهری صورت است. سالهاست که انجام جراحی بینی در میان مردم دنیا رونق گرفته است. افراد زیادی با تغییر دادن شکل ظاهری بینی خود، چهره خویش را دچار تحول می کنند. اما آیا می دانید روش های جراحی بینی کدامند؟ تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها در چیست؟ آیا عمل بینی بسته به نوع بینی تغییر می کند؟

جراحی بینی طبیعی با روش های دیگر جراحی بینی تفاوت هایی دارد. باید بگوییم هر بینی بسته به فرم و شکلی که دارد، نیاز به جراحی خاصی خواهد داشت. مثلا بینی های استخوانی یا بینی های گوشتی را نمی توان با یک روش جراحی نمود. برای این که این بینی ها شکل طبیعی به خود گیرند، لازم است نحوه جراحی انها بررسی شود.

منظور از عمل بینی طبیعی چیست؟ 

  • بیشتر بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند، لازم است ابتدا به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنند. پزشک با بررسی های لازم تشخیص می دهد که فرم بینی آنها به چه صورتی می باشد، و انجام چه نوع جراحی می تواند نتیجه بهتری را برای بیمار در پی داشته باشد.
  • اگر در مورد تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها اطلاعات بدست آورید، می توانید متوجه شوید که بینی باید به گونه ای جراحی شود که حالت طبیعی به چهره بخشد. البته برخی از مردم دنیا ترجیح می دهند فرم بینی انتخابیشان فانتزی باشد. اما بینی های طبیعی از جذابیت بیشتری بر روی چهره برخوردار می باشند.

جراحی بینی دکتر مرادی

  • به طور کلی هر جراحی برای آن که بتواند اقدام به جراحی بینی طبیعی نماید، لازم است در ابتدا هدف نهایی از جراحی بینی را تعیین کند. پس از آن ویژگی های بینی از جمله شکل، سایز و عرض آن را بررسی نماید. تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها در هر یک از این موارد یاد شده است. یعنی بینی هایی که طبیعی هستند، به ظاهر شکل مصنوعی نمی بخشند. گویی بینی فرد از ابتدا دارای چنین فرمی بوده است.

بینی های طبیعی اصولا اندازه متناسبی داشته و با دیگر اجزای صورت متناسب هستند. در صورتی که اجزای دیگر صورت کوچک باشند، می توان بینی را نیز بعد از جراحی متناسب با آنها نمود. بینی هایی که نسبت به اجزای دیگر صورت از اندازه کوچک تری برخوردار هستند را نمی توانیم بینی طبیعی بیان کنیم. بلکه به آنها بینی های فانتزی گفته می شود. پس با این تفاسیر تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها در میزان هماهنگی آن با دیگر اعضای صورت است.

تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها از جمله بینی گوشتی

  • تمامی عمل های بینی خوب، یک ویژگی مشترک دارند. آن هم طبیعی بودن آن است. اما برای این که بدانیم یک بینی خوب چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد، باید با جراحی های دیگر بینی نیز آشنا شویم. از جمله جراحی بینی های گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی فانتزی و … .
  • بینی های گوشتی برخلاف نامشان به میزان زیادی ماهیچه و گوشت ندارند. این نوع بینی ها دارای غضروف بینی ضعیف، نوک بینی پر چرب، پهن بودن قسمت انتهای بینی، پوست ضخیم و روغنی با منافذ آشکار و تیغه های بینی ضخیم می باشند. تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها از جمله بینی های گوشتی، نتیجه ای است که به دست می آید.
  • بینی هایی که به صورت طبیعی قابل جراحی هستند معمولا نیازی به غضروف اضافه ندارند. در حالی که جراحی بینی های گوشتی به غضروف اضافه نیاز دارد. زیرا بینی باید تقویت شود تا فرم دلخواه را بدست آورد. اصولا برای انجام جراحی بر روی این بینی ها از روش عمل باز استفاده می شود. در حالی که در عمل بینی طبیعی هم می توان از عمل بسته و هم عمل باز استفاده کرد.
  • از دیگر موارد تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها از جمله بینی های گوشتی، باید به نوع لایه برداری پوست بینی در این روش اشاره کنیم. از آنجایی که این نوع بینی ها از منافذ بزرگ و غدد چربی زیر پوستی برخوردار هستند، برای لایه برداری پوست بینی از لیزر استفاده می شود. در برخی موارد نیز پزشک ابتدا مشکل چربی پوست این بیماران را برطرف نموده، و پس از 6 ماه اقدام به جراحی بینی می نماید.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و بینی طبیعی 

  • بین های استخوانی در واقع بینی هایی هستند که بافت استخوانی بزرگی داشته و از پوست نازکی برخوردار می باشند. تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها از جمله بینی های استخوانی، در نحوه انجام جراحی آنها می باشد. زیرا این بینی ها دارای کشیدگی و برجستگی بوده و معمولا دارای قوز می باشند. برآمدگی بینی های استخوانی در نیمرخ افراد بیشتر نمایان است.
  • اما پس از جراحی به خوبی از بین رفته و شکل دیگری به خود می گیرند. اصولا تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها همچون عمل بینی استخوانی زیاد نیست. زیرا انجام این روش جراحی بر روی بینی های استخوانی آسان تر از بینی های گوشتی می باشد. علاوه بر آن نیز منجر می شود تا بینی فرد شکل طبیعی تری نسبت به روش های دیگر به خود گیرد.
  • پزشک متخصص برای آن که بر روی بینی استخوانی جراحی انجام دهد، ابتدا اطراف بینی، ناهمواری و قوز بینی را بررسی می کند. تا بتواند یک روش جراحی ساده برای کوچک کردن بینی انتخاب کند. البته باید بگوییم مهمترین تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر روش ها در تشکیل نوک بینی می باشد. زیرا نوک بینی در این روش جراحی آسان تر شکل گرفته و طبیعی تر دیده می شود.

انتخاب هر روش جراحی برای ان که به بینی طبیعی دست یابید، مسئله مهمی است که توسط بهترین جراح بینی باید بررسی شود. پس این مسئله را مد نظر قرار دهید که پیش از انجام جراحی زیبایی، به سراغ پزشک متخصص و با تجربه ای روید که سالهای زیادی در این زمینه جراحی انجام داده باشد. به هر میزان که مهارت پزشک در انجام جراحی بینی بیشتر باشد، به همان میزان نیز نتیجه جراحی قابل قبول تر خواهد بود. علاوه بر آن نیز می توانید بعد از جراحی با مشکلاتی همچون تنگی نفس نیز مواجه نشوید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *