09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » عمل بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

عمل بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟

Rate this post

عمل بینی گوشتی با توجه به تفاوت هایی که در ساختار غضروف و پوست بینی های گوشتی وجود دارد، یکی از سخت ترین انواع رینوپلاستی محسوب می شود.

تجربه عمل بینی گوشتی

با توجه به بالا بودن ریسک جراحی در بینی های گوشتی، تجربه رینوپلاستی این دسته از بینی ها، متفاوت از سایر انواع دیگر بوده و به همین دلیل میزان تبحر جراح برای انجام این جراحی باید بیشتر باشد. البته توقع بیمار نیز به همان نسبت از نتیجه عمل باید معقول تر و منطقی تر باشد.

در ابتدا به معرفی ویژگی های بارز بینی های گوشتی می پردازیم.

خصوصیات بینی های گوشتی

پوستی بینی های گوشتی، اغلب بسیار ضخیم و دارای غدد چربی متعدد می باشند. غضروف این نوع از بینی ها ضعیف تر از بینی های استخوانی است.

همین موضوع باعث می شود که سبک جراحی بینی های گوشتی با بینی های استخوانی متفاوت باشد.

نوک بینی های گوشتی به راحتی و با فشار اندک دست بر روی نوک بینی به پایین می آید. ساختار نگهدارنده بینی های گوشتی ضعیف است و به همین دلیل، این اتفاق می افتد.

اگر عمل جراحی زیبایی بینی های گوشتی به درستی و طبق اصول انجام شود، جای نگرانی برای نتیجه آن وجود ندارد.

تشخیص دقیق استخوانی و یا گوشتی بودن بینی تان را به پزشک جراح پلاستیک تان بسپارید چرا که اکثر اوقات با تشخیصی که از طریق نگاه و یا لمس انجام می دهند به صورت غیرتخصص حدس درستی از مدل بینی شان ندارند.

موضوع دیگری که در این باره حائز اهمیت می باشد این است که مشکلات زیبایی شناسی بینی های گوشتی تا حدودی از هم متفاوت است. تشخیص اینکه امکان به وجود آوردن چه تغییراتی در بینی گوشتی شما امکان پذیر است را به عهده پزشک معالجتان بسپارید.

عمل بینی گوشتی

عکس عمل بینی گوشتی

بهترین روش عمل بینی گوشتی

گاهی نوک بینی گوشتی ضعیف است و می توان آن را در حین عمل رینوپلاستی تقویت کرد؛ یا آنکه بخش هایی از بینی گوشتی کوچکتر و ناهماهنگ با سایر اجزای صورت است و از طریق جراحی زیبایی بینی گوشتی می توان این نقایص را رفع کرد.

به این صورت که بخش هایی از بینی را از طریق غضروف، پر نمود.

گاهی نیز استخوان بینی های گوشتی دارای قوز و برجستگی هستند که این مشکل نیز از طریق عمل جراحی زیبایی بینی قابل رفع است.

 

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی دکتر سهراب مرادی

آیا عمل بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟

اگر زمانی که قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی را دارید با یک پزشک فوق تخصص مجرب درباره عمل بینی تان و امکان به وجود آوردن تغییرات مورد نظر در آن مشورت نمایید، و عمل جراحی پلاستیک به درستی انجام پذیرد، نتایج آن دائمی و مطلوب خواهد بود.

اما اگر بینی صرفا بزرگ باشد و مشکل آن از طریق افزایش و تقویت غضروف و یا تراش استخوان رفع نشود، شاید گزینه مناسبی برای جراحی پلاستیک بینی نباشد؛ چرا که ممکن است بخشی از بینی در حین عمل کوچک شود و فرمی ایده آل پیدا کند اما از آن جایی که پوست بینی های گوشتی، ضخیم است خود را با تغییرات جدید ایجاد شده روی بینی هماهنگ نکند و بین پوست و ناحیه ای از بینی که از حجم آن کاسته شده است یک فاصله بوجود بیاید. این فاصله به مرور زمان از طریق بافت هم بند پر می شود و بینی پس از مدتی به شکل قبل از عمل در می آید.

یکی از مهم ترین تفاوت های بینی های گوشتی و بینی های استخوانی در این است که پوست بینی های استخوانی نازک است و پس از ایجاد تغییرات روی نواحی مختلف بینی به سرعت و راحتی روی آن بخش که به شکل جدیدی درآمده است می نشیند.

در کل باید گفت که بینی های گوشتی را با عمل جراحی پلاستیک نمی توان تبدیل به بینی عروسکی یا یک بینی بسیار ظریف با قوس زیاد تبدیل نمود. محل برش عمل بینی گوشتی پس از عمل تا حدود بسیار کمی نمایان خواهد بود. اما در صورتی که بیمار نسبت به شرایط خود، آگاه باشد و توقعات منطقی داشته باشد می توان نسبت به رفع نواقص بینی و بهتر شدن ظاهر آن، اقدام کرد و این افراد از عمل جراحی پلاستیک بینی سود خواهند برد. از مصرف غذاهای شور و پرنمک و نیز فست فودها، اجتناب نمایید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

پس از انجام عمل بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی، لازم است مدت طولانی تری از چسب های مخصوص استفاده کنید؛ چرا که تورم های آن دیرتر از بین می روند.

در صورتی که پس از انجام عمل بینی گوشتی، تعداد ماه های بیشتری با تورم صبحگاهی مواجه شدید، نگران نباشید و از بابت این که این مساله طبیعی است و رفع خواهد شد اطمینان داشته باشید.

عکس عمل بینی گوشتی

نمونه عمل بینی گوشتی دکتر سهراب مرادی

نکات مهم در دوران نقاهت پس از عمل بینی گوشتی

 • به مدت یک ماه تا حد امکان سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
 • به مدت چند هفته غذاهای ملینی را مصرف کنید که جویدن آن ها دشوار نباشد و نیز هنگام مسواک زدن دهانتان را زیاد باز نگه ندارید.
 • تا حداقل یک ماه پس از عمل، شنا نکنید و ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • هنگام خندیدن تا حدودی احتیاط نمایید که بافت بینی تحت فشار قرار نگیرد.
 • به مدت شش ماه عینک را روی بینی قرار ندهید.
 • تا سه هفته از فین کردن اجتناب نمایید.
 • هنگام خواب به مدت چند هفته دو یا سه بالش زیر سر قرار دهید به نحوی که سرتان بالاتر از بدن تان قرار بگیرد.

انواع بینی های گوشتی

معمولا بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • بینی های گوشتی که دارای غدد چربی متعدد هستند و منافذ پوستی شان زیاد و بزرگ است.
 • بینی های گوشتی که پوست شان بسیار ضخیم است ولی غدد چربی شان کم کار می باشد و پوستی قرمز و براق دارند.

هزینه جراحی بینی گوشتی

با توجه به پیچیده تر بودن و میزان بالای حساسیت در عمل بینی های گوشتی، معمولا هزینه جراحی پلاستیک بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است.

هزینه های عمل بینی گوشتی که پیش از انجام عمل باید پرداخت شوند، شامل هزینه مشاوره عمل، آزمایش خون، عکس های آتلیه ای و در صورت لزوم هزینه سی تی اسکن می شود.

پارامترهای دیگری که بر میزان هزینه های عمل بینی گوشتی موثر است، دستمزد دکتر، موقعیت جغرافیایی که عمل جراحی در آن انجام می پذیرد و نیز بیمارستان و یا مرکز پزشکی و تجهیزات مورد استفاده در عمل است.

عوارض عمل بینی گوشتی

زمانی عوارض عمل بینی گوشتی، رخ خواهند داد که جراح کارش را به خوبی و با مهارت کامل انجام نداده باشد و یا آن که توقعات بیمار از انجام عمل رینوپلاستی معقول و منطقی نباشد.

حالت دیگر بروز عوارض عمل بینی گوشتی، آن است که فردی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل نبوده باشد و بنابراین نتیجه مطلوب از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی به دست نیامده باشد.

حالت سوم آن است که بیمار سوابق پزشکی خاصی داشته باشد و پزشک جراحش را در جریان بیماری های زمینه ای خود قرار نداده باشد. مثلا بیمار مبتلا به ناراحتی تنفسی، فشار خون بالا یا بیماری های قلبی باشد اما پزشک خود را از وجود این مشکلات با خبر نسازد. فراموش نکنید که پیش از انجام عمل رینوپلاستی یا هر عمل جراحی دیگری پزشک را از تمامی سوابق معالجاتی و دارویی خود، باخبر سازید.

البته برخی از عوارض کوتاه مدت که گریز ناپذیر هستند و پس از مدتی از بین خواهند رفت را در ادامه برای تان برخواهیم شمرد:

عوارض موقت جراحی پلاستیک بینی گوشتی

 • کبودی و تورم در اطراف چشم (برای رفع آن از پماد و کمپرس یخ استفاده کنید)
 • خونریزی
 • احساس درد شدید

فیلم عمل بینی گوشتی

سخن پایانی

در پایان باید گفت انتخاب جراح مناسب برای انجام عمل زیبایی بینی گوشتی، رعایت نکات مراقبتی در دوران نقاهت پس از عمل و نیز منطقی بودن توقعات بیمار از نتیجه عمل، نتیجه سرنوشت سازی در به دست آمدن شکل ایده آل بینی پس از انجام عمل جراحی خواهد داشت.

در صورتی که عمل جراحی پلاستیک بینی گوشتی توسط پزشکی مجرب و حاذق انجام پذیرد، می توان از بابت داشتن فرمی ایده آل پس از انجام عمل، اطمینان خاطر داشت.

یک پزشک جراح خوب هیچ گاه سلامتی بیمار را به خاطر پول به خطر نخواهد انداخت.

دکتر سهراب مرادی 

دکتر سهراب مرادی ، با سوابق درخشان کاری، بهره گیری از به روزترین متد جراحی زیبایی و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، آمادگی ارائه خدمات زیبایی را در محیطی مطلوب و آرامش بخش داراست.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *