09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟
[reading-time]

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

2.5/5 - (4 امتیاز)

بشر می پرسد «زیبایی چیست؟» که یکی از قدیمی ترین پرسش های فلسفی از زمان وجودش است. او به دنبال پاسخ سوال خود است و سعی می کند به آن زیبایی برسد. هیچ پاسخ کلی و قطعی برای این سوال وجود ندارد. زیرا زیبایی با ادراک و قضاوت های ارزشی بیننده نیز مرتبط است. اما معلوم است که؛ زیبایی آمیزه ای از اشکال و تناسبات است که به انسان لذت می بخشد، تحسین را برمی انگیزد و دارای تعادل و تقارن است.

هنگام بررسی اینکه زیبایی صورت در پرتو تعریف فوق چیست; بدیهی است چهره ای که از فرم ها، تناسبات و رنگ هایی که به صورت صحیح و هماهنگ در کنار هم قرار می گیرند، به عنوان «چهره زیبا» تعریف می شود

مهم ترین ساختاری که از نظر شکل و تناسب بر زیبایی صورت تاثیر می گذارد، بینی است. به طور خاص، نوک بینی نقطه کانونی صورت است و تعادل چهره و تقارن صورت را تا حد زیادی فراهم می کند.
به عنوان مثال، متناسب با ساختار صورت یا بینی; نوک بینی پهن ‌تر شخصیتی بی‌رحم ایجاد می‌ کند، نوک بینی رو به پایین شخصیتی سفت و خصمانه ایجاد می ‌کند و نوک بینی بسیار تیز و نوک تیز باعث درک شخصیتی غیرقابل اعتماد می‌شود.

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد. ساختار آناتومیکی استخوان پشتی بینی طبیعی است. این یک کاربرد زیبایی شناختی جزئی (کوچک) است که هدف آن داشتن چهره ای زیباتراست.

عمل زیبایی نوک بینی

عمل زیبایی نوک بینی که حساس ترین نقطه است برای افرادی ترجیح داده می شود که می خواهند ظاهر زشت نوک بینی را تغییر دهند و با صورت متناسب کنند و بیشترین ارجحیت را دارد. برای اکثر جراحان، زیبایی نوک بینی سخت ترین عمل در جراحی بینی است. زیرا نتیجه به دست آمده بر ظاهر کل صورت تاثیر می گذارد نه فقط ناحیه بینی. با این حال، پیشرفت‌ها در فناوری و روش‌های کاربردی باعث می ‌شود که این مداخلات سریع ‌تر، بدون دردسر و با نتایج بهتر اعمال شوند.

عمل زیبایی نوک بینی چگونه انجام می شود؟

قبل از عمل تصویری از صورت و بینی گرفته می شود. با توجه به شکایات و خواسته های بیمار، مداخله با کمک شبیه سازی ها و ارزیابی تصویر احتمالی که پس از عمل رخ می دهد، برنامه ریزی می شود.

پس از قطعی شدن عمل، عمل بینی معمولاً با استفاده از تکنیک رینوپلاستی بسته انجام می شود. نوع بیهوشی با توجه به اندازه عمل تعیین می شود، اما بیشتر از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می شود.

اگرچه مدت زمان بر اساس مداخله برنامه ریزی شده متفاوت است، جراحی در حدود 2-1 ساعت کامل می شود. به جز برخی موارد خاص، از تامپون یا اسپلینت استفاده نمی شود. پس از مداخله، بیمار بسته به شرایط خود در همان روز یا روز بعد از بیمارستان مرخص می شود.

جراحی زیبایی نوک بینی یک عمل دردناک نیست. در سال های اخیر، به ویژه با بهبود و توسعه مواد اتاق عمل، درد پس از جراحی به حداقل ممکن کاهش یافته است. با این حال، آستانه درد با توجه به شرایط روانی و فیزیولوژیکی هر بیمار متفاوت است. در صورت وجود درد، برای کاهش درد باید در روزهای اول به حالت نیمه ایستاده استراحت کنید و تا حد امکان بدون خم شدن حرکت کنید.

هیچ محدودیتی برای خوردن و آشامیدن بعد از روز عمل وجود ندارد. 2-1 روز بعد از عمل می توان بدون خیس شدن نوارها روی بینی، فقط برای شستشوی بدن استحمام کرد. نوارهای چسبیده به بینی در عرض یک هفته برداشته می شوند. سپس فرآیند کنترلی که باید توسط پزشک انجام شود آغاز می شود. 6 ماه بعد از عمل، نوک بینی شکل کامل خود را به خود می گیرد.

چه افرادی برای عمل زیبایی نوک بینی مناسب هستند؟

چه افرادی برای عمل زیبایی نوک بینی مناسب هستند؟

در بزرگسالان جوان و جوانانی که هنوز رشد فیزیولوژیکی خود را کامل نکرده اند، رشد ادامه می یابد و ظاهر و عملکرد بینی ممکن است با رشد صورت تغییر کند. علاوه بر این، از آنجایی که عمل های جراحی بینی بیشتر تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، قرار گرفتن در معرض این عمل در سنین پایین منبع استرس زیادی هم برای کودک و هم برای خانواده است. به طور کلی پذیرفته شده است که جراحی بینی بعد از 16-15 سالگی در دختران و بعد از 18-17 سالگی در پسران انجام می شود، مگر در موارد اورژانسی و زمانی که پزشک لازم بداند.

همراه با عمل زیبایی نوک بینی چه کاری می توان انجام داد؟

با جراحی زیبایی نوک بینی، بدون دخالت در ساختار استخوان و غضروف، بدون بر جای گذاشتن اثری از مداخله در خارج از بینی، تغییر ظاهر زشت نوک بینی، زیباسازی، متناسب سازی آن با صورت، رفع مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل، می توان با برآمدگی صحیح، یک نوک بینی خوب و زیبا به دست آورد. با این جراحی می توان نوک بینی را باز کرد، باریک کرد، بزرگ کرد، کوچک کرد، پایین آورد، بالا برد، زاویه و فاصله نوک بینی تا لب بالایی را تغییر داد و عدم تقارن سوراخ بینی را برطرف کرد.

هزینه زیبایی نوک بینی چقدر است؟

هزینه زیبایی نوک بینی چقدر است؟

از آنجایی که برای هر مورد و شرایط تشخیص و درمان جداگانه وجود دارد، نمی توان در مورد قیمت عمل نوک بینی (تیپ پلاستی) اطلاعات کلی داد. اول از همه، بسته به اینکه در چه سطحی از نوک بینی مشکل دارید، اینکه آیا قبلاً جراحی بینی انجام داده اید یا خیر، آیا مداخله در ساختار استخوان و غضروف نیاز است، قیمت متفاوت خواهد بود.

اگر مشکل نوک بینی دارید یا از ظاهر نوک بینی خود راضی نیستید، می توانید با استفاده از اطلاعات تماس با ما تماس بگیرید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *