09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی »  لاغری موضعی موثر در زمان کوتاه با لیپوماتیک
مدت زمان مطالعه ۲۱ دقیقه

 لاغری موضعی موثر در زمان کوتاه با لیپوماتیک

1/5 - (3 امتیاز)

تغییر سایز بدن

 

درصد بالایی از جوانان کشور با وجود رژیم و فعالیت های بدنی همچنان از چاقی موضعی رنج می برند، اگر به دنبال کاهش سایز و چربی موضعی در یک جلسه هستید، می توان گفت یکی از پیشرفته ترین و بهترین روش ها برای تخلیه چربی از نواحی خاصی بدن، لیپوماتیک است که بیمار تنها در مدت کوتاه، کاهش سایز چشمگیری خواهد داشت و لاغری را تجربه می کند، درصورتی که برایتان اهمیت دارد چه عواملی باعث می شود نتایج این عمل رضایت بخش نباشد و خطرات و مراحل عمل چگونه است و با لیپوماتیک با دیگر روش های لاغری چه تفاوتی دارد، ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

فیگور تناسب اندام تفاوت لیپوماتیک با دیگر روش ها فیگور خانممزایا و عوارض لیپوماتیک

 


لیپوماتیک|LIPOMATIC چیست؟

یک روش بسیار کاربردی برای کاهش چربی تجمع یافته در برخی از نواحی خاص بدن است که یک عمل جراحی غیر تهاجمی و بدون بیهوشی عمومی، برای برداشتن بافت چربی اضافی محسوب می شود که اگر به خوبی انجام نشود ممکن است اثرات جبران ناپذیری را بر جای بگذارد، به همین دلیل توصیه می شود برای انجام این عمل لاغری موضعی به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید که دارای تجرب بالایی باشد.


کاندیداهای مناسب برای انجام عمل لیپوماتیک

کاندید های لاغری بهتر است افرادی به انجام عمل لیپوماتیک بپردازند که از سلامتی کامل بدن برخوردار باشند و با بیماری هایی مانند ناراحتی های قلبی، عروقی و ریوی درگیر نباشند.

معمولا افرادی که میزان اضافه وزن شان بیشتر از 11 کیلو نباشد، نتیجه بهتری از انجام لیپوماتیک می گیرند. داشتن حداقل هجده سال سن، برای انجام عمل لیپوماتیک الزامی است.

افرادی که پوست شلی داشته باشند از آن جایی که این احتمال می رود پس از انجام عمل لیپوماتیک کلاژن سازی مناسبی نداشته باشند، شاید کاندیدای چندان مناسبی برای این عمل به حساب نیایند. بهتر است در این موارد، پزشک در مورد انجام عمل لیفت پوست نیز برای حصول زیبایی و تناسب بیشتر تصمیم بگیرد.

افرادی که دارای چاقی مفرط هستند و یا از بیماری هموفیلی رنج می برند نیز نباید تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرند، اما در هر صورت باید بیمار برای مشخص شدن روش لاغری و درمانی مورد نظر به متخصص مجربه مراجعه نماید تا بهترین نتایج دریافت شود.    


افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

چاق و پرخور
گروهی از افراد هنوز رژیم غذایی و فعالیت جسمی خوبی نداشته اند و این افراد با رعایت یک رژیم غذایی سالم، اصلاح سبک زندگی و ماساژدرمانی و.. می توانند نتیجه بگیرند، بنابراین در ابتدا توصیه می شود قبل از روش های زیبایی، سبک زندگی را اصلاح کنند.
کارکتر چاق
گروهی دیگر از افراد bmi بسیار بالایی داشته و دچار چاقی شدید هستند، این افراد علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی مناسب و داشتن فعالیت بدنی، می توانند از روش های تهاجمی، پیکرتراشی و جراحی زیبایی شکم و.. برای کاهش چربی و وزن خود اقدام نمایند.
کارکتر چاق در حال دویدن
تعدادی از افراد چاق نیز با وجود رژیم غذایی مناسب و داشتن فعالیت بدنی، همچنان در نواحی خاصی از بدن دچار چربی اضافی هستند، این افراد در صورت تایید متخصص می توانند از روش های موثری همچون لیپوماتیک، لیزر لیپولیز، عمل زیبایی لیپوساکشن و.. استفاده کند.

لیپوماتیک برای افراد بسیار چاق امکان پذیر است؟

این روش به منظور درمان چاقی افراطی یا کاهش اضافه وزن شدید توصیه نمی شود اما برای کسانی که به صورت موضعی در قسمت شکم، پهلوها و یا ران پا تجمع چربی موضعی دارند استفاده ازعمل لیپوماتیک برای تخلیه این چربی ها بسیار مفید است. این عمل نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و می توان تنها در یک جلسه حجم زیادی از چربی ها را برداشت و در کمترین زمان بهترین نتایج را دریافت کرد.

 

 

بنابرین، این روش برای افرادی که مقدار زیادی چربی در بدن خود داشته و یا به کلی دچار چاقی شدید هستند و به دنبال کاهش چربی موضعی نیستند، مناسب نیست و باید روش دیگری را به کارگرفته و یا نخست با رژیم غذایی و ورزش، وزن را تا حد مطلوبی کاهش داده داده و سپس از لیپوماتیک برای تناسب اندام استفاده کنند.


هدف از انجام لیپوماتیک چیست؟

اهداف روش های لاغری ممکن است با هم متفاوت باشند و این اهداف در به کارگیری روش لاغری و نتایج بسیار موثر است، لیپوماتیک نیز با اهداف ویژه ای توسط بیمار و متخصص انجام می گیرد، از جمله:

خوش فرم شدن بدن در نواحی خاص

کاهش چربی بدن

کاهش سایز بدن

لاغری موضعی

کاهش وزن


عمل لیپوماتیک را برای کدام بخش های بدن می توان انجام داد؟

نقاط بدن برای لیپوماتیکعمل جراحی لیپوماتیک در بخش های گوناگون بدن، مانند:

 • شکم و پهلوها: نواحی شکم و پهلوها از مهم ترین بخش هایی هستند که افراد برای کاهش چربی این نواحی به روش لیپوماتیک روی می آورند.
 • ران ها
 • بازو ها
 • سینه
 • گردن
 • صورت
 • باسن

پس از انجام عمل لیپوماتیک گاهی پوست، حالت شل و افتاده پیدا می کند که برای رفع این مشکل گاهی بنا به درخواست بیمار و تشخیص پزشک عمل لیفت نیز انجام می شود.

از نظر برخی از جراحان، لیپوماتیک راه حل نهایی برای رهایی از شر چربی های اضافی و رسیدن به اندان ایده آل است.


فیگور آقا چاق

 

  عموم عمل های لیپوماتیک در نواحی زیر انجام می شوند:

لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک ران، لیپوماتیک شکم

نکات مراقبتی قبل از عمل لیپوماتیک

پزشک جراح باید از تمامی سوابق پزشکی شما به طور کامل اطلاع یابد. تمامی داروهای مصرفی تان را قبل از عمل جراحی به اطلاع پزشک تان برسانید چرا که مصرف بعضی از داروها پیش از انجام عمل لیپوماتیک می تواند خطرناک باشد. مصرف دخانیات نیز باید از دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک قطع شود.


 

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

 

 

عمل لیپوماتیک یک عمل غیر تهاجمی است که با هدف تغییر فرم، سایز و حجم قسمتی از بدن شما انجام می شود. روش انجام این عمل به اینگونه است که پزشک جراح به وسیله دستگاهی که سر آن لوله ای متصل است در قسمت کانولا ومیان چربی های بدن فرد می کن. این دستگاه با برق کارمی کند و می توان توسط ارتعاش ایجاد شده در این قسمت حجم زیادی از چربی ها را بدون کمترین آسیب به رگ های خونی از بدن بیمار خارج کرد.

 


مراحل عمل لیپوماتیک همراه تصویر

نشانه گذاری قبل لیپوماتیک

  قبل از عمل لیپوماتیک، نواحی مورد نظر برای خارج کردن چربی با لیپوماتیک علامت گذاری خواهد شد.

برای مثال اگر قرار باشد عمل لیپوماتیک در نواحی شکم، ران، پهلو و.. انجام شود، در این نواحی نقاط مورد نظر برای ورود لوله کانولا به صورت دقیق توسط متخصص مشخص می شود.  

 


بی حسی موضعی قبل لیپوماتیک  

با انواع داروهای بی حسی ناحیه مورد نظر را مورد بیحسی قرار می دهند تا در روند جراح لیپوماتیک دردی ایجاد نشود.

در روش های لاغری دیگر ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود، اما در لیپوماتیک نواحی که قرار است عمل لیپوماتیک انجام شود، بی حسی موضعی تزریق شده و بیمار در حین عمل زیبایی هیچ درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد.

 


عمل لیپوماتیک ران  

سپس با ایجاد برش هایی در حد چند سانتی متر (3 الی 5 سانت) مجرایی ایجاد می کنند تا لوله کانولا وارد بافت چربی شود.

لوله کانولا پس از ورود به بدن و نفوذ به بافت چربی با ایجاد گرما و لرزش بافت چربی را در نواحی زیر پوست می شکند. شکست چربی ها و جدا شدن بافت ها از هم باعث می شود که عمل ساکشن بهتر انجام شود. در واقع همزمان با شکست چربی ها از طریق لوله کانولا چربی های شکسته شده به بیرون ساکشن می شوند.

 

  این چربی ها در محفظه ای جمع آوری می شوند و در صورت نیاز می توان آن ها را در بخش های دیگر بدن مثل باسن و سینه یا صورت و گونه تزریق شود و می توان فرم دهی باسن، لیفت سینه و.. را انجام داد.


روش انجام لاغری موضعی با لیپوماتیک چگونه است؟

با استفاده از دستگاهی حاوی لوله ای به نام کانولا و حرکات لرزشی آن، سلول های چربی در این روش خارج می شود. همانطور که گفته شد این یک روش غیر تهاجمی، موثر بوده که از ماهیچه ها، رگ های خونی و عصب های بدن کاملا محافظت می کند و بیمار دچار عفونت و عوارض خاصی نخواهد شد.


دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می کند؟

جهت ورود لوله ی مربوط به دستگه لیپوماتیک به فضای داخلی بدن، سوراخی کوچک به اندازه ی 3 میلی متر در محل تعیین شده ایجاد می شود.

برای شکستن سلول های چربی نیاز به ارتعاشات است که دستگاه لیپوماتیک حاوی کمپرسور است که هوا را به لوله کانولا انتقال داده و این کار منجربه ایجاد ارتعاش سریع در زیر پوست شده که در نهایت سلول های چربی شکسته شده و خارج میشوند و در نهایت چربی ها با مکانیزم این دستگاه ها برداشته و خارج می شوند و عمل تخریب نیز انجام می شود.

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک مجهز به یک پمپ کمپرسور هوا است که هوای پرفشار تولید می کند. با کمک این جریان هوا، قسمت های مکانیکی لوله های کانولا به حرکت در می آیند. جنس لوله کانولا از استیل ضدزنگ است. لوله های کانولا حرکاتی دورانی و به جلو وعقب را انجام می دهند تا یک مسیر مارپیچ میان بافت های چربی شکم، ایجاد شود. از این طریق، بافت های چربی در نقاطی که بسیار پرتراکم هستند، به ذرات کوچکتری تبدیل خواهند شد. مکش چربی ها از طریق نوک لوله های کانولا انجام می پذیرد. پمپ های هوا، چربی خرد شده را با استفاده از لوله های کانولا بیرون می کشند و به درون مخازن مخصوص تخلیه می کنند.

از این چربی همان طور که پیشتر نیز توضیح داده شد می شود در نواحی دیگر بدن، مثلا برای رفع چین چروک پوست صورت استفاده کرد.


روش های لاغری موضعی موثر کدامند؟

حتما تا به حال روش های زیادی را برای لاغری دیده و شنیده اید، اما کدام روش ها بهتر هستند، از روش های لاغری مانند جراحی زیبایی شکم، ابدومینوپلاستی و یا روشهای لاغری موضعی کم تهاجمی می توان: لیپولیز، لیپوساکشن، کویتتیشن آر اف، دستگاه ویبرو، لیپوماتیک را نام برد که درادامه به تفاوت این روش ها با لیپوماتیک اشاره خواهیم کرد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

در روش لیپوماتیک از بیهوشی های همچون دیگر عمل های سرپایی انجام گرفته و از بیهوی عمومی و سنگینی استفاده نمی شود در حالیکه ممکن است در لیپوساکشن از بیهوشی عمومی استفاده شود.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

میزان آسیب های پوستی در روش لیپوماتیک نسبت به روش لیپوساکشن به مراتب کمتر است.

لیپوماتیک یک روش ایمن و محافظت کننده از دیگر بافت های بدن است که احتمال ابتلا به عفونت نسب به روش لیپوساکشن بسیار کمتر است.

بعد از روش لیپوساکشن نیاز است بیمار مدت ها و در حدود 6 ماه از گن استفاده نماید اما در روش لیپوماتیک کمتر از 3 هفته نیاز است بیمار گن استفاده کند و پوست بسیار سریعتر جمع خواهد شد.

دوره نقاهت بیمار بعد از روش لیپوماتیک کمتر بوده و تورم، ترشحات و هر آنچه بیمار تجربه می کند بعد از گذشت کمتر از 48 ساعت به مرور برطرف خواهد شد.

می توان گفت، کوفتگی و خستگی بیمار بعد از روش لیپوساکشن بیشتر از روش لیپوماتیک می تواند باشد.

یکی از مهمترین مزیت های لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن آن است که در این روش بافت و لایه های چربی زیر پوست بعد از لیپوماتیک دارای یکنواختی بیشتری بوده و چربی هایی به صورت جمع شده و ناهموار مشاهده نخواهد شد.


تفاوت عمل لیپوماتیک با لیپولیز چیست؟

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزدر روش لاغری با لیپولیز در تمام قسمت هایی که تجمع چربی وجود دارد چربی ها تراشیده و برداشته می شود. بر خلاف عمل لیپوساکشن که چربی ها سوزانده می شوند و هدف از انجام آن عمل کاهش وزن می باشد.

در روش لیپوماتیک چربی ها به وسیله امواج اینفراسونیک، سلول های چربی را از یکدیگر جدا می کنند و توسط ارتعاشی که ایجاد می شود چربی ها را به حالت مایع در آورده واز بدن خارج می کنند اما در روش لیپولیز یا لیپوساکشن با امواج اولتراسونیک و لیزر، چربی ها را ذوب کرده وآماده خروج از بدن می کنند.

در عمل لیپوماتیک افتادگی پوست بسیار کمتر اتفاق می افتد اما در عمل لیپوساکشن معمولی به دلیل تخلیه بافت چربی زیر پوست شکم یا جایی که لیپپوساکشن که بر روی آن انجام شده است آن قسمت ازبدن، حالت افتادگی پیدا میکند.

عمدتا عمل لیپپولیز با لیزر انجام می شود و چربی ها از طرق لیزر ذوب می شوند. دراین صورت تمامی بافت ها و سلول های چربی از بین می روند اما در روش لیپوماتیک به دلیل نبود حرارت و گرما سلول های چربی از بین نمی روند و می توان از چربی آن ناحیه برای پروتز سینه یا باسن فرد استفاده کرد.


تفاوت عمل لیپوماتیک با روش کویتیشن آر اف چیست؟

زمانی که صحبت از لاغری خانم ها می شود اغلب یاد عمل لیپوماتیک  یا روش آراف می افتند اما بهتر است که درباره چگونگی روش هر کدام اطلاعات کافی داشته باشیم وبدانیم این روش ها در مقایسه با یکدیگر چگونه عمل  می کنند.

تفاوت لیپوماتیک و کویتیشن ار اف

آراف عملکردی مشابه به مایکروفر دارد به این صورت که توسط امواج رادیویی با فرکانسی درمحدوده 3/0 و 4 مگاهرتز و برای ازبین بردن چربی ها استفاده می شود. در صورتی که در روش لیپوماتیک تنها از طریق ارتعاش و حرارت دستگاهی است که توسط آن چربی ها برداشته می شود.

در روش آراف با بالا بردن میزان انرژی گرمایی در سلول ها همزمان سطح ارتعاش و گردش خون و همینطور اصطحکاک بین سلول ها بیشتر می شود و موجب چربی سوزی می گردد. در روش لیپپوماتیک این ارتعاش از طریق دستگاه صورت می گیرد وتنها چربی های اضافه از بافت آن جدا می شود.

در روش آراف به دلیل امواج می توان روی کلاژن پوست تاثیر گذاشته و موجب کشیده شدن پوست ناحیه ای که در آن تجمع چربی وجود دارد شد. در صورتی که در روش لیپوماتیک به دلیل نبود امواج، سطح پوست دچار کشیدگی و یا موجب شدن نواحی افتاده پوست نمی شود.


دستگاه ویبرو و انواع آن

تفاوت لیپوماتیک و ویبرو

حالا که ازچگونگی روش عمل لیپوماتیک صحبت شد، دانستیم که ارتعاش و گرما موجب مایع شدن بافت چربی ها در زیر پوست می گردند. روش های غیر جراحی جود دارند که می توان از طریق آن ها از تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن جلوگیری کرد. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه های ویبرو می باشد.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که می توان به وسیله ایجاد ارتعاش که موجب انقباض و رفلکسی مداوم  دراندام ها می شوند باعث شد تا قدرت وانعطاف عضله تا حدودی افزایش یابد. همچنین این ارتعاشات در طولانی مدت باعث گرم شدن و بالا رفتن جریان خون میان بافت چربی ها می شود که خود موجب چربی سوزی در بعضی نقاط بدن می گردد.

 البته این دستگاه نمی تواند جایگزین ورزش باشد و مقدارچربی سوزی توسط ویبراتورها قابل مقایسه با ورزش کردن نیست اما می تواند به عنوان یک روش مکمل به منظور پیشگیری و از بین بردن چربی ها در طولانی مدت و کنار ورزش  به کار برده شود.

بعضی از این دستگا ه ها با این نام ها در بازار عرضه می شوند:

 • دستگاه لاغری موضعی رادیو فراکانسی
 • دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی
 • هایفولیپولیز یا لیپوسونیک
 • دستگاه های بدن سازی چندمنظوره
 • دستگاه موضعی شاک ویو
 • دستگاه لاغری موضعی کویتیشن
 • کرایولیپولیز

لیپوماتیک توسط دکتر مرادی


مزایای عمل لیپوماتیک

 • از آن جایی که برش های ایجاد شده در عمل لیپوماتیک بسیار کوچک هستند، درد و خونریزی آن بسیار اندک است.
 • البته یکی دیگر از مزایای کوچک بودن برش های عمل لیپوماتیک آن است که خطر عفونت محل های برش پس از عمل، کمتر است.
 • یکی از مزایای عمل لیپوماتیک آن است که چربی هایی که به این شیوه از بدن تخلیه شده اند، از بین نمی روند و می توان آن ها را به نواحی دیگر بدن تزریق کرد. به عنوان مثال ممکن است فردی درخواست کند بخشی از چربی تخلیه شده از شکم و یا پهلوهایش به باسن و یا صورتش تزریق شوند و یا برای تزریق چربی به صورت و بدن مورد استفاده قرار بگیرد.
 • داروی بی حسی مخصوص لیپوماتیک به طور یکنواخت در سراسر نقاطی که قرار است این عمل روی آن ها انجام شود، پخش می کنند. این مساله موجب می شود که عمل ساکشن به روش لیپوماتیک بدون درد انجام پذیرد.

مزایای لیپوماتیک از دیگر مزایای عمل لیپوماتیک:

لیپوماتیک از جمله روش های نوینی است که مزایای آن نسبت به سایر روش های مشابه بیشتر است. مهم ترین مزایای این روش موارد زیر می باشند:

جراحی سرپایی: بعد از گذشت چند ساعت از انجام عمل لیپوماتیک افراد می توانند به منزل بازگردند و نیازی به بستری شدن ندارند.

 • خطر آمبولی در این روش بسیار کمتر از سایر روش های زیبایی است: خطر بروز آمبولی در تمامی روش های زیبایی وجود دارد اما احتمال آن در لیپوماتیک کمتر است.
 • یکنواختی سطح پوست بعد از لیپوماتیک: در بسیاری از روش ها بعد از تخلیه چربی امکان دارد سطح پوست یک دست نباشد و سلولیت ایجاد شود اما در روش لیپوماتیک این احتمال وجود ندارد. سطح پوست کاملا یکنواخت است.
 • احتمال بروز عفونت بعد از انجام لیپوماتیک بسیار کم است. زیرا که در این روش میزان برش ها محدود است و در دوره کوتاهی محل جراحی شده بهبود می یابد و بروز عفونت در موارد اندکی رخ می دهد.
 • دوره نقاهت و بهبودی بعد از انجام این روش کوتاه تر از سایر روش های پیکر تراشی است.
 • درد و تورمی که بعد از لیپوماتیک ایجاد می شود نسبت به بقیه روش های زیبایی بسیار محدود است. در نتیجه در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک، با توجه به نقطه ای  از بدن که قرار است عمل جراحی در آن، انجام پذیرد، متفاوت خواهد بود. میزان و حجم چربی که قرار است از طربق عمل لیپوماتیک تخلیه شود، نیز از جمله دیگر عوامل موثر بر هزینه های عمل جراحی لیپوماتیک است.

هزینه لیپوماتیک، فقط شامل هزینه های روز عمل نمی شود. پس از عمل جراحی هزینه های دارویی، گن و… نیز بر هزینه های عمل جراحی لیپوماتیک خواهند افزود.

 

فیلم بلافاصله بعد از عمل لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن توسط دکتر سهراب مرادی

در این روش، نخست دکتر مرادی، نواحی مورد نظر که نیاز به لیپوماتیک و کاهش چربی داشته را نشانه گذاری کرده و سپس با دستگاه لیپوماتیک فرآیند کاهش سایز را انجام داده و چربی ها را خارج کرده اند و سپس با چربی های خارج شده، فرم دهی به باسن را انجام داده اند.

 

تماشای آنلاین ویدئو لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن  

 

 


دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک

 • مقداری درد، ورم و کبودی پس از عمل جراحی تا حدودی طبیعی است و در آینده نزدیک رفع خواهد شد. برای تحمل درد ممکن است پزشک مسکن تجویز نماید.
 • پوشیدن گن لاغری پس از عمل لیپوماتیک اجباری ایت. گن، علاوه به کمک به کاهش تورم به خروج خونابه های بدن از محل جراحی و نیز شکل گیری پوست شما کمک خواهد کرد.
 • دو روز بعد از عمل لیپوماتیک میتوانید به حمام بروید. رفتن به استخر و جکوزی، چند هفته پس از انجام عمل جراحی میسر است.
 • سه تا هفت روز را سعی کنید در وضعیت استراحت نسبی به سر ببرید و سپس به فعالیت های عادی روزانه بازگردید. البته منظور از استراحت دراز کشیدن و خوابیدن به طور دائم در طول هفته اول نیست. بلکه بهتر است در طول این مدت پیاده روی روزانه را داشته باشید ولی از انجام ورزش و بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های بدنی سخت بپرهیزید.
 • طبق توصیه پزشک و به روشی که پزشک آموزش می دهد، محل جراحی را ماساژ دهید تا از تجمع ترشحات در زیر پوست تان خودداری کنید.
 • آناناس تازه (نه به صورت کمپوت)، میوه و سبزیجات، آب زیاد و غذاهای سبک مصرف کنید.

لیپوماتیک چه عوارضی دارد؟

عدم انجام اصولی و درست عمل لیپوماتیک، طولانی شدن دوره نقاهت بیمار به دلیل وجود مشکلات خاص، واکنش های آلرژیک و.. می توان عوارضی را برای بمیار به وجود بیاورد که برخی از این عوارض بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی بوده و اما با مشاهد برخی دیگر بیمار باید سریعا به پزشک مراجعه کند:

لیپوماتیک نوعی از لیپوساکشن است که فرآیند انجام آن نسبت به سایر روش های حذف چربی، درد و عوارض کمتری دارد. هدف از انجام عمل جراحی لیپوماتیک تخلیه بافت های چربی اضافه موجو در زیر پوست است.

 

و اما عوارض عمل لیپوماتیک…

انجام هر عمل جراحی، با برخی از عوارض همراه خواهد بود و عمل لیپوماتیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته عوارض لیپوماتیک، کوتاه مدت بوده و بعد از مدتی، رفع خواهند شد. اساس انجام عمل لیپوماتیک با ارتعاشات است و در مدت زیاد می تواند باعث خستگی دست جراح شود. بهتر است پیش از اقدام به عمل لیپوماتیک از تبحر و حاذق بودن جراح خود مطمئن باشید و سپس اقدام به این عمل نمایید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

اگرچه لاغری موضعی طرفدان بسیاری دارد و روشی متداول برای از بین بردن چربی های موضعی شده است اما این روش عوارضی به همراه دارد که دراینجا به طور کامل آن را شرح خواهیم داد.

معایب لیپوماتیکزمان طولانی حین عمل: در انجام عمل لیپوماتیک زمان زیادی مصرف می شود. در صورتی که پزشک تشخیص دهد باید در چند جلسه این عمل انجام شود بهتر است به توضیه پزشک گوش کنید.

جمع شدن آب در ناحیه جراحی: در صورت عدم مهارت پزشک حین جراحی ممکن است مایع به منافذ کوچک نفوذ کند که این امر با همکاری بیمار ومهارت پزشک قابل پیشگیری است.

حساسیت به بی حسی:  بعضی از بیماران ممکن است که به لیدوکائین یا بقیه دارو های بی حسی آلرژی داشته باشند که بهتر است خود بیمار آن را به اطلاع پزشک برساند.

درد و خونریزی هنگام عمل: تا دو هفته قبل از عمل، بیمار نباید از آسپپرین و وارفارین استفاده کند و اگر هنگام عمل به طور خود به خود خونریزی یبیمار بیشتر شد با استفاه از داروی اپی نفرین می توان از خونریزی جلوگیری کرد.

زخم و عفونت ناشی از جراحی: اگر بیمار تمام تجویزات پزشک را به درستی رعایت کند زخم ها در دوره کوتاهی بهبود می یابند ودر غیر این صورت  ممکن است بیمار دچار مشلاتی گردد.

برگشت مجدد چربی ها: هیچ تضمینی برای هیچ یک از روش های جراحی موضعی چربی ها وجود ندارد اما با رعایت مواردی بعد از عمل لیپوماتیک می توان از برگشت مجدد چربی ها جلوگیری کرد.

التهاب: تورم ناشی از عمل تا 6 ماه ممکن است ادامه داشته باشد وبعد از آن بهبود یابد  اما ترشحات مایع ناشی از برش ها می تواند ادامه داشته باشد.


 

 

 

در این ویدئو، قبل عمل لیپوماتیک، بررسی بدن بیمار و محل مورد نظر برای کاهش چربی تا مراحل انجام این عمل زیبایی لیپوماتیک و نتایج شگفت انگیز بعد از عمل توسط دکتر سهراب مرادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک را مشاهده خواهید کرد
کاور فیلم لیپوماتیک

خاتمه

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات کافی درباره عمل لیپپوماتیک را در اختیار شما خواننده گرامی قرار داده باشیم. نکته قابل توجه و نهایی این است که این جراحی علیرغم تمامی مزایا و معایبی که دارد اما حتما باید از سوی بهترین جراح لیپوماتیک انجام شود. بهترین جراح لیپوماتیک می تواند با تکیه بر تجربه و تخصصی که دارد بهترین روند جراحی را برای شما برنامه ریزی کرده و با مهارت برنامه را پیاده سازی کند.

خوش بختانه این روزها شاهد فعالیت های گسترده از سوی بهترین جراحان پلاستیک هستیم که با تخصص و توانمندی بالایی که دارند موفق ترین جراحی ها را با کمترین عارضه انجام می دهند. همین امر سبب می شود که با یقین و اعتماد بیشتری روند جراحی را به دست آنان بسپاریم و بهترین نتایج را شاهد باشیم.


سوالات متداول در حوزه عمل لیپوماتیک

 • آیا لیپوماتیک ماهیچه ها را از بین می برد؟

در قسمت قبل نیز گفته شد که لیپوماتیک یک روش ایمن است و با هدف کاهش چربی های اضافی انجام می گیرد، بنابراین کاملا محافظه کارانه بافت چربی را خارج کرده و ماهیچه ها ایمن هستند.

 • آیا در لیپوماتیک چربی ها سوزانده می شوند؟

  در این روش بافت چربی اضافی تراشیده و از بدن خارج می شود و به هیچ وجه چربی ها سوزانده نمی شوند.

 • آیا عمل لیپوماتیک محدودیت سنی دارد؟

  برای انجام عمل لیپوماتیک محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و افراد از سن 18 سالگی تا هر سنی که از سلامت عمومی برخوردار باشند می توانند از این روش زیبایی بهرمند شوند.
  اما به هر حال علاوه بر سن، سایر فاکتور های لازم برای صلاحیت انجام عمل لیپوماتیک در افراد باید مورد بررسی قرار گیرد تا خطری جان افراد را تهدید نکند.

 • لیپوماتیک بر امکان بارداری در آینده تاثیر دارد؟

  لاغر شدن به روش لیپوماتیک هیچ گونه اثر منفی بر بارداری زنان در آینده نخواهد داشت و جای نگرانی در این باره وجود ندارد.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. اگر چاقی موضعی باشه و مقداری تجمع چربی کدوم روش بهتر که جراحی نباشه؟

  پاسخ
  • اگر رژیم غذای و فعالیت ورزشی مناسب داشته اید و همچنان دچار اضافه وزن و تجمع چربی هستید، یکی از روش های مناسب لیپوماتیک است، اما در هر صورت برای انتخاب روش مناسب و کاربردی باتوجه به آناتومی بدن شما بهتر است به متخصصین مراجعه نمایید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *