09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی سینه » همه چیز درباره لیفت سینه یا ماستوپکسی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

همه چیز درباره لیفت سینه یا ماستوپکسی

Rate this post

آیا شما هم به دلیل زایمان و شیردهی، فرم سینه های خود را از دست داده اید؟ آیا شما هم به دلیل افزایش سن از افتادگی سینه های خود، ناراحت هستید؟ آیا شما هم وزن کم کرده اید و به دنبال آن سینه هایتان نیز افتاده و بدفرم شده است؟ آیا شما به طور مادرزادی از سینه هایی شل و آویزان برخودار هستید؟ عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه به عنوان راه حلی مناسب به داد خانم هایی که به هر دلیلی سینه هایشان افتادگی پیدا کرده است، آمده تا علاوه بر سینه هایی جذاب، اعتماد به نفس آنها را نیز احیا کند. اگر دوست دارید راجع به ماستوپکسی یا لیفت سینه بیشتر بدانید، این مطلب را که از زبان دکتر سهراب مرادی است، از دست ندهید!

لیفت سینه

جراحی ماستوپکسی چیست؟

لیفت سینه، که به آن ماستوپکسی نیز گفته می شود، عملی است که با حذف پوست اضافی و سفت کردن بافت های اطراف سینه ها، آنها را بالا می برد تا ظاهر سینه ها را بهبود بخشیده و فرم جدید و زیباتری در آنها ایجاد کند. آمارهای جدید انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان می دهد که تقاضا برای انجام جراحی لیفت سینه از سال 2000 تا کنون 70 درصد رشد داشته و با امتیاز 2 به 1 از جراحی ایمپلنت سینه پیشی گرفته است.

ماستوپکسی یا لیفیتینگ سینه Mastopexy یک جراحی پلاستیک و زیبایی است که در طی فرآیند عمل پوست ها و بافت های اضافی برداشته می شود و بافت باقی مانده به بالا کشیده می شود. این عمل تنها به رفع افتادگی سینه کمک می کند و اگر بخواهید سینه های شما حجیم شود باید همراه با آن با نظر جراح پلاستیک و زیبایی از روش ترکیبی جراحی بزرگ کردن سینه هم استفاده کنید.

لیفت سینه به سینه های دراز و آویزان، ظاهری گرد و زیبا می دهد، سینه ها و نوک پستان را بالا می برد و با کاهش هاله اطراف نوک پستان به زیباتر شدن ظاهر سینه کمک می کند.

دلایل افتادگی سینه ها

گاهی اوقات آرئولا یا همان هاله ی دور نوک سینه با گذشت زمان بزرگ می شود که این مشکل نیز با جراحی لیفت سینه قابل برطرف کردن است. لیفت سینه می تواند با داشتن سینه ای جوانتر و برجسته تر، اندام شما را زیباتر جوان کند. سینه ها اغلب با گذشت زمان تغییر می کنند و شکل و سفتی جوانی خود را از دست می دهند. این تغییرات و از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست می تواند ناشی از دلایلی همچون موارد زیر باشد:

 • بارداری
 • شیردهی
 • افزایش سن
 • نوسانات وزن
 • جاذبه ی زمین
 • عوامل وراثتی

کاندیدای مناسب برای ماستوپکسی

به طور کلی عمل لیفتینگ سینه را برای خانم هایی که سینه شان رشد کامل کرده است، می توان انجام داد. این عمل معمولا از سن 25 سال به بالا انجام می شود. اما در برخی از خانم ها با سن پایینتر که رشد سینه کامل شده نیز این عمل انجام می شود. در هر حال ماستوپکسی برای افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، گزینه بسیار مناسبی است:

 • سینه هایتان افتاده است.
 • بخش بالایی سینه هایتان کم حجم است.
 • نوک پستان شما پایین بوده و زیر چین پستان آویزان است.
 • سینه های درازی دارید و به داشتن سینه های گرد علاقه مندید.
 • اگر سینه های بزرگی دارید و می خواهید آن را بالا ببرید و همزمان کوچک کنید.
 • از زمان بارداری و یا شیردهی شما حدود هشت هفته گذشته و ظاهر سینه های شما به فرمی ثابت رسیده است.

روش های ماستوپکسی

در جراحی لیفت سینه معمولا 4 تکنیک مختلف براساس نیاز بیمار و شرایط سینه از نظر افتادگی، میزان شلی و موقعیت نوک پستان انجام می شود.


 لیفت هلالی

این روش برای خانم هایی که افتادگی سینه هایشان کم است اما در عین حال نوک پستان شان پایین است، انجام می شود. در این جراحی، برش فقط در بالای ناحیه آرئول (هاله تیره نوک سینه) ایجاد می شود. این روش می تواند با جراحی پروتز سینه برای رسیدن به سینه هایی خوش فرم و در عین حال حجیم ترکیب شود. در لیفت هلالی، زخم ها و بخیه ها کم هستند و پس از چند ماه نیز رفع می شوند.


لیفت دایره ای

این لیفت که به لیفت دوناتی یا آرئولار نیز شناخته می شود، در اطراف هاله پستان برش ایجاد می شود. این روش قادر به اصلاح افتادگی های جزئی، قرینه کردن نوک سینه و کاهش سایز هاله نوک سینه است. در روش لیفت دایره ای نیز به دلیل ایجاد برش در هاله نوک سینه، رد بخیه در هاله پنهان شده و برجای نمی ماند.


لیفت عمودی

در لیفت عمودی که به لیفت آبنباتی نیز مشهور است، یک برش در اطراف سینه و یک برش عمودی در پایین هاله سینه ایجاد می شود. این روش برای سفت کردن، لیفت و تغییر کلی شکل سینه کاربرد دارد.


لیفت لنگری

لیفت لنگری با نام های لیفتینگ T معکوس یا لیفت کامل سینه نیز شناخته شده است. یک برش در اطراف هاله سینه، یک برش عمودی زیر سینه و یک برش افقی در زیر چین سینه ایجاد می شود. این روش برای خانم هایی که افتادگی شدیدی در سینه های خود دارند و یا به دنبال کوچک کردن سایز سینه های خود هستند، بسیار کارآمد است. در روش لیفت لنگری، سفتی و تغییر زیادی در ظاهر سینه به وجود می آید.


آنچه باید قبل از ماستوپکسی انجام داد

بررسی سابقه بیماری و سلامت عمومی: جراح شما باید در ابتدا با آزمایش های مختلف و ماموگرافی از سلامت بدن و سینه های شما اطمینان پیدا کند. همچنین اگر سابقه بیماری سرطان سینه در اقوام درجه یک خود دارید، حتما پزشک خود را درجریان قرار دهید.

معاینه فیزیکی: جراح پلاستیک و زیبایی با معاینه فیزیکی در جریان نوع پوست، میزان افتادگی سینه و وضعیت نوک پستان ها قرار می گیرد تا بتواند بهترین روش جراحی را برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب به کار ببرد.

صحبت از انتظارات و نیازهایتان: جراح را به طور کامل در جریان نتیجه ای که انتظار دارید از انجام ماستوپکسی عایدتان شود، بگذارید.

عدم مصرف دخانیات: حداقل دو هفته پیش از انجام لیفت سینه، مصرف دخانیات را قطع کنید. دخانیات باعث کاهش جریان خون و کندی روند بهبود زخم ها می شود.

پرهیز از مصرف برخی از داروها: دو هفته پیش از جراحی از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب برای جلوگیری از افزایش خونریزی، پرهیز کنید.

متعادل کردن وزن: اگر تصمیم به لاغری یا چاقی دارید، پیش از انجام ماستوپکسی آن را عملی کنید و وزن خود را به ثبات برسانید تا ظاهر سینه هایتان نیز ثابت شود.

جراحی لیفت سینه

مراقبت های پس از ماستوپکسی

 • از فشار دادن سینه هایتان خودداری کنید.
 • تا پنج روز در خانه بمانید و استراحت کنید.
 • برای دوش گرفتن، نظر جراح خود را جویا شوید.
 • تا 4 هفته از انجام فعالیت های ورزشی دوری کنید.
 • برای کاهش درد، مصرف داروهای مسکن مجاز است.
 • کبودی و تورم تا دو هفته پس از جراحی طبیعی است.
 • مصرف آنتی بیوتیک را تا 5 روز پس از جراحی ادامه دهید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین تا چند روز پس از جراحی خودداری کنید.
 • در صورت درد زیاد یا خونریزی، پزشک خود را به سرعت در جریان بگذارید.
 • تا 2 ماه از سوتین های فنردار استفاده نکنید. سوتین های طبی و ورزشی ببندید.
 • در دوره بهبودی آفتاب نگیرید و سینه هایتان را از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید، دور نگه دارید.
 • در صورتی که بخیه هایتان جذبی نباشد، دو هفته پس از جراحی برای کشیدن بخیه ها به پزشک خود مراجعه کنید.
 • ممکن است، لوله های کوچکی در محل زخم در سینه گذاشته شود تا خون را جذب کند. پس از چند روز این لوله ها برداشته می شود.
 • حساسیت نوک سینه ها به لمس، احساس درد و سوزش در سینه، کمرنگی هاله دور سینه تا چند ماه پس از جراحی، عادی است.

 

مزایا و معایب ماستوپکسی

اگر بخواهیم واقع بینانه صحبت کنیم، معایب جراحی لیفت سینه در مقابل مزایای آن بسیار ناچیز است. ماستوپکسی، سینه های شل و آویزان را بالا میبرد، به جوانسازی سینه ها کمک می کند، نوک سینه ها را متقارن می کند و با کم کردن سایز هاله دور سینه به زیباتر شدن آن کمک بسیار زیادی می کند. تنها ممکن است خانم ها نگران جای بخیه خود باشند، که در طول شش ماه تا یک سال این زخم ها کاملا بهبود پیدا می کند و تنها شاید یک نقطه کوچک از آنها باقی بماند. لیفت سینه برای بارداری و شیردهی شما در آینده اختلالی ایجاد نخواهد کرد.

نتایج بهبودی بعد از لیفت سینه

خوشبختانه بلافاصله پس از جراحی، بیمار می تواند نشانه های بهبودی و زیبایی را در سینه های خود مشاهده کند. با گذشت زمان و برطرف شدن التهاب و کبودی نشانه های زیبایی و جوانسازی سینه بیشتر خود را نشان می دهد.

هزینه ماستوپکسی

هزینه این جراحی بنا بر نوع جراح، منطقه جغرافیایی، میزان اصلاح در سینه، تجهیزات کلینیک یا بیمارستان متفاوت است که در صورت مشاوره با پزشک می توانید از آن اطلاع پیدا کنید. در تمام دنیا، ماستوپکسی یا لیفت سینه، جراحی رایجی برای رسیدن به زیبایی در سینه ها است. در ماستوپکسی زمانی می توانید به نتیجه ای ایده آل دست پیدا کنید که جراحی ماهر، معتمد و چیره دست بیابید.

با جراح خود درباره عوارض و مزایای جراحی لیفت سینه به صورت کامل صحبت کنید و از وی بخواهید، اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در صورتی که پزشک تان، جراحی لیفت سینه را برای شما مناسب ندانست، لطفا به وی اعتماد کنید و برای انجام جراحی اصرار نکنید. انتخاب بهترین جراح پلاستیک می تواند به شما در گرفتن بهترین نتیجه از لیفت سینه کمک شایانی نماید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

پیشنهاد ما به شما دکتر سهراب مرادی است. ایشان بهترین جراح پروتز سینه در تهران بوده و با داشتن نمونه کارهایی بسیار موفق و تجربه کاری زیاد در زمینه زیبایی علی‌الخصوص پروتز سینه یکی از برجسته ترین پزشک ها در تهران می‌باشند.

مزایا و معایب ماموپلاستی

علاوه بر این بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی سینه که پس از عمل تقارن آن ها از بین می رود، ماموپلاستی تقارن کاملی را ایجاد می کند

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

اولین روش برای جراحی بزرگ کردن پستان، قرار دادن پروتز است که بسیار کاربردی است. پروتز که از طریق یک برش از نوک سینه تا پایین سینه قرار می گیرد

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *