09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » جراحی زیبایی لیفت صورت
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی زیبایی لیفت صورت

Rate this post

نقش حیاتی صورت به عنوان عضو ارتباط گیری انسان بر کسی پوشیده نیست و جزو شگفت انگیزترین جزو بدن انسان به شمار می آید.

زیبایی چهره نیز نقش مهمی در ارتباط گیری دارد و در روحیه اجتماعی و روحی و روانی افراد بسیار تاثیرگذار است. فاکتورهای اساسی مانند نداشتن چین و چروک، تقارن و داشتن زاویه مناسب اجزای صورت، طراوت و شادابی پوست در راه رسیدن به زیبایی صورت بسیار اهمیت دارد.

انسانها با ظاهر و صورت خود قضاوت می شوند، از راه اجزای صورت خود احساساتشان را بهتر نشان می دهند، می توانند بر دیگران انرژی مثبتی بگذارند و بر روی دیگران اثرگذار باشند.

یکی از راههای طولانی مدت برای رسیدن به زیبایی بیشتر صورت، انجام جراحی لیفت صورت است. در این مطلب دکتر سهراب مرادی، در خصوص جراحی زیبایی و لیفت صورت اطلاعاتی را ارئه می دهد.

جراحی زیبایی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چیست؟

علم و هنر در جراحی لیفت یا همان کشیدگی پوست صورت ترکیب می شود و به نتیجه ای زیبا می رسد. این جراحی نقاط شل، افتاده و چین و چرک خورده پوست را ترمیم کرده و به زیبایی و جوانی حداکثری صورت می انجامد.

این جراحی نمی تواند پروسه افزایش سن پوست صورت را متوقف کند. اما می تواند ظاهر صورت را حداقل 10 تا 15 سال جوانتر کند.

عوامل موثر در پیری پوست

عوامل مختلفی برای افزایش چین و چروک پوست و از بین رفتن شادابی و جوانی آن وجود دارد.

 • افزایش سن و سالخوردگی
 • عوامل ژنتیکی (عامل وراثت در تعیین نوع پوست انسان و پیری زودرس آن بسیار دخیل است.)
 • گرانش زمین ( با بالاتر رفتن سن، پوست بر اثر جاذبه زمین، افتادگی بیشتری پیدا می کند.)
 • قرار گرفتن در محیط های آلوده و شیمیایی، باعث چین و چروک بیشتر پوست می شود.
 • استرس و فشارهای عصبی
 • تغذیه و مصرف غذاهای ناسالم ( مواد غذایی تاثیر زیادی بر شادابی و یا پیری پوست می گذارد.)
 • سبک زندگی نادرست
 • قرار گرفتن در برابر اشعه های مضر خورشید و زندگی در مناطق خشک و بی آب

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت صورت

افرادی که سن شان بالاتر از 40 سال است برای این نوع از جراحی گزینه مناسبی هستند. افراد تا 70 سالگی نیز می توانند با انجام این جراحی منتظر نتایج درخشان آن باشند. این صحبت بدان معنی نیست که با پایان 70 سالگی انجام جراحی زیبایی دیگر فایده ای ندارد. بلکه انجام این جراحی تا 90 سال نیز امکان پذیر است اما اثرات کمتری بر روی پوست خواهد داشت.

به طور کلی افرادی که انعطاف پذیری پوست صورت شان را از دست داده اند، توده های عضلانی صورت شان تحلیل رفته است، با افزایش سن غبغب آورده اند، چروک های عمیق در گوشه های اجزای صورت مانند دهان و بینی شان ایجاد شده است، خطوط چانه و گردن شان که در زیبایی صورت نقش مهمی دارد، از بین رفته است به عنوان کاندیدای مناسب برای اجراحی لیفت صورت هستند.

نحوه جراحی لیفت صورت

این عمل در ناحیه صورت و گردن انجام می گیرد و با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی حداکثر تا 4 ساعت به طول می انجامد. وسعت جراحی در نوع جراحی تاثیر مستقیمی دارد. بیشتر برش ها در داخل مو و بر روی خطوط چروکیده صورت، نواحی گوش و زیر چانه ایجاد می شود که کمترین جای زخم را بر جای بگذارد.

انجام عمل های بلفاروپلاستی، تزریق ژل و چربی صورت و لیفت ابرو و پیشانی همراه با انجام جراحی لیفت صورت در زیبایی دوچندان صورت، نقش زیادی دارد.

لیفت خفیف صورت

این جراحی به عنوان یک روش جراحی کم تهاجمی به شمار می آید. برش ها در این عمل به میزان کوچکی در زیر موها و زیر گوش ها ایجاد می شود که جراح زیبایی و پلاستیک می تواند از راه این برش ها به برداشت پوست های اضافی و لیفت پوست اقدام کند.

لیفت میانی صورت

این جراحی برای افرادی که چروک و افتادگی های زیادی در نواحی وسط صورت مانند گونه ها دارند، استفاده می شود. بر همین اساس برش هایی در شقیقه و داخل دهان ایجاد می شود تا پوست نواحی گونه کشیده شده و چربی ها مجددا در جای خود قرار بگیرند. این نوع از جراحی برای بازیابی خطوط خنده، رفع چروک چشم و افتادگی پلگ نیز موثر است.

لیفت پوست صورت

این روش برای رفع افتادگی و چروک های عمیق پوست در ناحیه پایین صورت و گردن بسیار موثر است. در نواحی گوش و شقیقه برش هایی ایجاد می شود که از طریق آن امکان جابجایی پوست و کشیدگی آن فراهم می شود.

لیفت گردن

همانطور که از نامش پیداست برای از بین بردن چروک های نواحی صورت انجام می گیرد. برش ها در پشت گوش و زیر چانه ایجاد شده که راه برداشت پوست های اضافی و محکم کردن و کشیدگی پوست های برجای مانده را فراهم می کند. امکان کشیدن عضلات چانه نیز در عمل لیفت گردن وجود دارد.

جراحی لیفت صورت

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت صورت

 • از ترشح خونابه و ورم تا چند روز پس از جراحی لیفت صورت، نگران نشوید. چرا که این امر اتفاقی عادی است. اگر خونابه ها تا یک هفته پس از عمل ادامه پیدا کرد و یا میزان آن زیاد بود، پزشک خود را برای بررسی های بیشتر حتما در جریان بگذارید.
 • استفاده از کمپرس یخ برای بیمارانی که به سرما حساسیت ندارند با نظر پزشک معالج برای کاهش کبودی و تورم موثر است.
 • درد ناحیه عمل را با مصرف مسکن می توانید کاهش دهید. پس از 3 روز شدت درد کاهش پیدا می کند.
 • پس از 3روز برای بررسی و معاینه به مطب جراح خود مراجعه کنید.
 • استراحت تا 10 روز پس از جراحی از ضروریات است. پس از 10 روز انجام فعالیت های سبک بلامانع است.
 • تا دو هفته طاق باز بخوابید و از دمر خوابیدن به طور جدی خودداری کنید.
 • بخیه های جراحی در صورتی که جذبی نباشند، پس از 7 روز توسط پزشک کشیده می شوند.
 • تا دو هفته از خوردن مواد غذایی سفت برای دوری از حرکات محکم صورت دوری کنید.
 • تا دو هفته از مصرف نمک و مواد غذایی سدیم دار دوری کنید
 • داروهای خود را به صورت مرتب مصرف کنید.
 • می توانید سه روز بعد از جراحی به حمام بروید. پس از آن به صورت مرتب برای پیشگیری از عفونت، محل زخم را بشویید.
 • تا 10 روز از رانندگی کردن خودداری کنید.
 • تا 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی خودداری کنید.
 • استفاده از نرم کننده برای راحت شانه کردن موهایتان توصیه می شود.
 • ترمیم زخم با مصرف دخانیات رابطه معکوسی دارد. پس برای اینکه به بهبودی و ترمیم زخم هایتان سرعت ببخشید از مصرف دخانیات حداقل تا 14 روز خودداری کنید.

نتایج جراحی لیفت صورت

اثرات جراحی پس از یک ماه و بهبودی جای زخم ها، کاهش کبودی و التهاب پوست خود را نشان می دهد. برای رسیدن به نتیجه باید صبور باشید تا پوست بر روی استخوان جا بیفتد. بنابر مهارت جراح، نتایج درخشان این نوع از جراحی می تواند تا 10 سال و برای برخی از افراد تا پایان عمر ماندگار باشد.

هزینه جراحی لیفت صورت

هزینه این جراحی بنا بر منطقه جغرافیایی، وسعت ترمیم، نوع جراح، تخصص وی، تجهیزات کلینیک یا بیمارستان متغیر است. در صورت مشاوره می توانید به مطب دکتر سهراب مرادی؛ فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک مراجعه کنید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *