09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » بررسی ماندگاری و دوام لیفت ابرو
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بررسی ماندگاری و دوام لیفت ابرو

Rate this post

لیفت ابرو یکی از انواع پر طرفدار جراحی پلاستیک و زیبایی است که این روزها افراد زیادی برای انجام آن اقدام می کنند و ممکن است درباره میزان ماندگاری نتیجه و تاثیر آن بر روی رفع افتادگی ابروها برای آن ها سوال پیش بیاید. در این مقاله از سایت دکتر سهراب مرادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، می خواهیم همه فاکتورهای مهم و موثر بر روی میزان ماندگاری و دوام لیفت ابرو را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

نگاهی کلی به لیفت ابرو

افزایش سن بر زیبایی و استحکام بافت های پوست اثر می گذارد و باعث افتادگی و چین و چروک آن می شود. اما جای نگرانی نیست با انجام روش هایی می توان این عوارض را کم و از جوانی پوست خود محافظت کرد. افتادگی ابرو در حالت چشم ها تغییر ایجاد می کند. به طوری که احساس می کنید چشم های فرد خسته است.

لیفت ابرو یک روش زیبایی – درمانی، پر طرفدار و جدید برای افتادگی پوست و چین های عمیق در قسمت پیشانی است. لیفت ابرو با روش های مختلفی انجام می شود. انتخاب روش انجام برای لیفت را جراح پلاستیک به عهده دارد. در ادامه همه عوامل موثر بر ماندگاری و دوام نتیجه لیفت ابرو را مورد بررسی قرار داده ایم.

ماندگاری روش های جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو توسط جراح پلاستیک به دو روش مختلف انجام می شود. انتخاب روش انجام لیفت هم به تناسب وضعیت فرد و نظر جراح بستگی دارد. البته برخی افراد به جای بهره مندی از مزایای جراحی های دائمی برای لیفت ابرو، دست به انجام روش های غیر جراحی لیفت ابرو می زنند که میزان ماندگاری آن ها را نیز بیان کرده ایم.

ماندگاری لیفت ابرو به روش جراحی کلاسیک

روش کلاسیک لیفت ابرو اصلی ترین و قدیمی ترین تکنیک برای انجام آن است و از آن جا که در جراحی کلاسیک لیفت ابرو میزان برش هایی که برای انجام جراحی ایجاد می شوند، بیشتر از سایر روش هاست و به این ترتیب میزان استحکام پوست و عضلات ناحیه ابرو بعد از جراحی تا بیش ترین حد ممکن بالا می رود، لیفت ابرو به روش کلاسیک بیشترین میزان ماندگاری را در بین سایر تکنیک ها دارد. به گفته دکتر سهراب مرادی، از لیفت ابروی کلاسیک می توان ماندگاری 7 تا 10 سال را انتظار داشت.

ماندگاری لیفت اندوسکوپی ابرو

یکی از روش های اصلی برای انجام جراحی لیفت ابرو، لیفت آندوسکوپیک است. لیفت اندوسکوپی ابرو روشی جدید است که جراح در آن با کم ترین برش و جای زخم عمل را انجام می دهد. جراح با ایجاد چند سوراخ کوچک در نواحی مختلف عمل زیبایی را انجام می دهد. در لیفت آندوسکوپی ابرو با روش اندوتاین به وسیله آندوسکوپ در قسمت های مختلف افتادگی و چروک را برطرف می کند.

میزان برش ها در روش لیفت اندوسکوپیک ابرو بسیار کم تر از روش کلاسیک است. به همین خاطر، این روش از نظر میزان ماندگاری در رتبه دوم و بعد از روش کلاسیک قرار می گیرد. به طور متوسط میزان ماندگاری نتیجه لیفت اندوسکوپی ابرو در حدود 7 سال است.

ماندگاری روش های لیفت ابرو بدون جراحی

روش های بدون جراحی لیفت ابرو بیشتر به عنوان تکنیک های پیش گیرانه از افتادگی ابروها انجام می شوند. این تکنیک ها چین و چروک سطحی و افتادگی های جزئی را درمان می کنند. این روش ها شامل لیزر درمانی، تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو، لیفت ابرو با نخ و … هستند. این روش ها روند پیری و اثر آن را کمتر می کنند اما ماندگاری بالایی از نظر لیفت ابرو ندارند. نهایت دوام تاثیر این موارد را می توان حدود 6 ماه در نظر گرفت.


ماندگاری لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش لیفت ابرو بدون جراحی است که با در نظر گرفتن افتادگی و چروک پوست و مشورت پزشک انجام می شود. بوتاکس یک روش موقتی برای از بین بردن افتادگی ابرو است. کاهش بافت های چربی پوست به طور موقتی با بوتاکس ابرو رفع می شود. در این روش از کرم بی حسی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می کنند و  بعد بوتاکس را مستقیم در ناحیه و عضله مورد نظر تزریق می کنند.

با این کار عضله های اخم روی پیشانی فلج می شوند. ماندگاری تزریق بوتاکس به مقدار و غلظت ماده استفاده شده و عمق چروک و افتادگی پوست بستگی دارد و حدود شش تا بیست ماه ماندگاری دارد. اگر ماده استفاده شده رقیق باشد، مقدار زیادی بوتاکس لازم است. برای گرفتن نتیجه ی بهتر از تزریق بوتاکس ابرو باید در یک جلسه از مقدار کم شروع کرد و در جلسه های بعد مقدار بوتاکس را زیاد کرد.


ماندگاری لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از روش های لیفت ابرو بدون جراحی لیفت با نخ است. در این روش برای رفع افتادگی برش ریزی به اندازه سه الی  چهار میلیمتر در زیر پوست پیشانی قسمت بالا ایجاد می کنند. در ادامه نخ هایی در ابروها پیوند می خورد که مقاوم و از جنس نایلون است که با کشیدن این نخ ها پوست های شل جمع می شوند.

لیفت و کشیدگی پوست علاوه بر محو چین و چروک و رفع افتادگی پوست باعث بالا رفتن ابروها می شود. در این روش که ابرو ها بالا می رود چهره ی فرد غیر طبیعی به نظر نمی رسد اما روشی موقت است و حدود 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد. بعد از لیفت با نخ تورم و قرمزی به طور موقت به وجود می آید.


ماندگاری لیفت ابرو با لیزر

در روش استفاده از لیزر برای لیفت ابرو، از لیزر درمانی برای چروک های پوستی استفاده می شود که باعث شادابی و جوانی پوست می شود. این روش لیفت در مقایسه با روش هایی مثل تزریق بوتاکس و لیفت ابرو با نخ مزیت های بیشتری دارد که عبارتند از این که برای چروک های عمیق تر مناسب است، نیاز به برش وخراش روی پوست نیست، در لیز خطر واکنش بدن به مواد وارده به پوست مانند ژل وجود ندارد. البته لیزر درمانی یک روش پر هزینه و به زمان بیشتری برای درمان نیاز است.


تاثیر عوارض لیفت ابرو روی میزان ماندگاری

هر عمل زیبایی عوارضی هر چند به صورت موقت به همراه دارد. تجربه و تخصص پزشک، تجهیزات و انتخاب بهترین روش در جراحی و در آخر مراقبت های بعد از عمل تعیین کننده موفقیت روش و ماندگاری روش انجام شده است. ممکن است بعد از لیفت ابرو، تقارن میان ابروها وجود نداشته باشد که بعد از مدتی درست می شود. عفونت، حساسیت به داروهای بی حسی، کبودی و تورم از عوارض موقت لیفت ابرو است که بسته به روش های مختلف، متفاوت است. انجام مراقبت های بعد از لیفت ابرو می تواند از تاثیر گذاری عوارض این عمل بر روی میزان ماندگاری نتیجه آن جلوگیری کند.

تاثیر مراقبت های بعد از لیفت ابرو بر میزان ماندگاری

به توصیه و دستورات جراح برای نتیجه مطلوب و بهبودی سریع عمل کنید. استراحت و عدم فعالیت در روزهای اول بعد از لیفت باعث بهبودی سریع می شود. از کمپرس سرد برای کم کردن تورم استفاده کنید. به محل برش و اطراف آن دست نزنید. خارش و بی حسی تا چند روز بعد از لیفت طبیعی است و به تدریج رفع می شود. در صورت بروز علائمی مانند خون ریزی، تنگی نفس، درد یا باز شدن بخیه به پزشک خود مراجعه کنید.

گرفتن وقت مشاوره دکتر مرادی

ماندگاری جراحی لیفت ابرو چند سال است؟

برای لیفت ابرو در روش پیشگیرانه و غیر جراحی مواد با کیفیت و رعایت اصول انجام لیفت توسط متخصص باعث ماندگاری لیفت ابرو می شود. اگر لیفت با جراحی انجام شود حدودا 5 تا 10 سال ماندگاری دارد چون عوامل محیطی و نور خورشید بر نتیجه ی عمل تاثیر می گذارند.

افراد زیادی علاقه دارند لیفت را بدون جراحی انجام دهند و به همین خاطر به تزریق ژل یا بوتاکس برای لیفت به صورت موقت روی می آورند. در صورتی که لیفت ابرو با جراحی مطمئن و ماندگار است و افراد می توانند از مزایای آن استفاده کنند. هر روشی را برای لیفت ابروی خود انتخاب می کنید حتما زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا سلامتی و زیبایی شما به خطر نیفتد.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

در برخی موارد نتیجه جراحی بینی اولیه برای افراد مطلوب نیست، از همین رو به دنبال جراحی بینی ترمیمی هستند. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.