09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » مزایا و معایب بلفاروپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مزایا و معایب بلفاروپلاستی

2.5/5 - (2 امتیاز)
بلفاروپلاستی عملی زیبایی است که کمترین عوارض و بیشترین مزایا را برای افراد به ارمغان می آورد. این عمل مخصوص پلک های چشم است و زیبایی این عضو از صورت را افزایش می دهد. مزایا و معایب بلفاروپلاستی ممکن است برای همه افراد کاندیدای این روش، یکسان نباشد. زیرا عوامل بسیاری در نتیجه این عمل تاثیرگذار هستند که باید همگی آنها را در نتیجه جراحی، دخیل دانست.
همه ما می دانیم که میل به زیبایی و جوانی یکی از امیال غیر قابل سرکوب بشر است که با افزایش سن نیز بیشتر می شود. زیرا افرادی که دوره ۴۰ سالگی خود را طی می کنند، بدون شک شاهد چروک، افتادگی و تیرگی پوست خود خواهند بود. بلفاروپلاستی با برداشتن چربی و پوست های اضافی و افتاده پلک بالا و پایین موجب زیبایی هر چه بیشتر چهره افراد می شود.
از آنجایی که امروزه روش های زیباسازی صورت، افراد بسیاری را به خود علاقه مند کرده است، اطلاع از کلیه مزایا و معایب این روش در تصمیم گیری بهتر این افراد برای انجام یا عدم انجام آن، ضروری است. از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم، توضیحات جامعی را در مورد فواید و نقاط ضعف این روش ارائه دهیم.

دانستن مزایا و معایب بلفاروپلاستی چه اهمیتی دارد؟

مزایا و معایب بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی از جمله عمل های زیبایی است که نیاز به بیهوشی ندارد و تنها با بی حسی موضعی قابل انجام است. این روش زیبایی با متدهای نوین و با کمترین عوارض و معایب توسط بهترین پزشکان زیبایی انجام می شود. از این رو مانند عمل های بسیار پرهزینه و خطرناک زیبایی پلاستیک، عوارض و معایب چندانی ندارد.
اطلاع از مزایا و معایب بلفاروپلاستی این امکان را به متقاضیان می دهد که در مورد انجام این روش تصمیم قاطعانه ای بگیرند. در واقع این وظیفه پزشک است که افراد را با تمامی خطرات این عمل آگاه سازد. برخی از افراد ممکن است کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی نباشد و در عین حال به انجام آن اصرار کنند.
این افراد باید تمامی عوارض و خطرات احتمالی مانند: خونریزی، آسیب به چشم، افتادگی پلک، خطر عفونت و دوره نقاهت طولانی مدت این عمل را بپذیرند و رضایت خود را قبل از انجام این روش زیبایی به صورت کتبی اعلام کنند. برخی از افراد نیز با دانستن تمامی این عوارض، ممکن است از عمل منصرف شوند و روش های دیگری را برای زیبایی چشم ها امتحان کنند. در این صورت علاوه بر صرف هزینه اضافی، سلامتی افراد نیز حفظ می شود.

مزایا و معایب بلفاروپلاستی چیست؟

اطلاع از تمامی جوانب یک عمل زیبایی این امکان را به متقاضی می دهد که قادر به تصمیم گیری درست در شرایط سخت باشد. بلفاروپلاستی نیز در عین مزایای بسیار خود، دارای معایبی نیز است. برای اطلاع از مزایا و معایب بلفاروپلاستی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای بلفاروپلاستی

برخی از افراد که دچار افتادگی پلک بالا هستند با این روش دید بهتری پیدا خواهند کرد. زیرا افتادگی پلک بالا مانع از دید درست می شود. بنابراین این جراحی زیبایی، کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد.
بلفاروپلاستی یکی از بهترین و نوین ترین عمل های زیبایی است که برای کاهش پف دور چشم به کار می رود. از این رو پزشک با اشراف کامل به مزایا و معایب بلفاروپلاستی، این عمل را برای افزایش خط دید متقاضی انجام می دهد.
در برخی از مواقع این عمل همراه با سایر عمل های زیبایی همچون لیفت صورت و ابرو انجام می شود که نتیجه آن کاهش خطوط ریز و درشت اطراف چشم است.
با انجام بلفاروپلاستی کیسه ها یا چربی های اضافی اطراف پلک پایین کاهش پیدا می کنند و سلامت چشم ها به ارمغان می آید.
این عمل با کمترین عوارض و دوران نقاهت همراه است. از آنجایی که برش های ناشی از بلفاروپلاستی به صورت سطحی زده می شود، زخم حاصل از آن بعد از جراحی به سرعت از بین می رود یا در خط چشم محو می شود.
از جمله مزایای دیگر این روش زیبایی، بزرگتر شدن چشم ها است. زیرا پوست افتاده پلک برداشته می شود و در این صورت چشم ها بزرگتر از قبل دیده خواهند شد.
این روش زیبایی در کاهش تنش عضلات ابرو و پیشانی بسیار مفید است و سبب بالا رفتن و لیفت پلک ها نیز می شود.
در واقع برش پلک ها جز مزایا و معایب بلفاروپلاستی عنوان می شود. زیرا از یک سمت، جوانی و زیبایی چشم ها را افزایش می دهد و از سمت دیگر، خونریزی، درد و جای زخم را بر جای می گذارد.
با این حال این عمل در نهایت تا دو ساعت و نیم به طول می انجامد که نسبت به جراحی پلاستیک زمان بسیار کمی است. در صورت ترکیب این روش با روش های دیگر مدت زمان انجام آن نیز افزایش پیدا می کنند.
برای انجام این عمل نیاز به بیهوشی کامل نیست. زیرا این روش از طریق بی حسی موضعی و همراه با آرام بخش IV انجام می شود.
زمان بهبودی بعد از بلفاروپلاستی بسیار کوتاه است و با رعایت توصیه های تخصصی جراح پلاستیک دوران نقاهت آن کاهش پیدا می کند.
بلفاروپلاستی برای چه افرادی خطرناک است؟

معایب بلفاروپلاستی

افراد متقاضی این روش باید از مزایا و معایب بلفاروپلاستی به طور کامل آشنایی داشته باشند. در ادامه معایب و خطرات این روش را نیز بررسی می کنیم.
از آنجایی این روش با برش پلک انجام می شود، جلوگیری از خونریزی اجتناب ناپذیر است. از این رو در محل برش، بخیه زده می شود.
برای برداشت چربی های اضافی و افتادگی پلک ها، برش های ایجاد شده باید بخیه زده شوند. از این رو احتمال باقی ماندن جای زخم روی پلک ها وجود دارد.
در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی، زخم ها ممکن است دچار عفونت شوند. این عارضه در صورت عدم درمان و پیشگیری، خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد.
تاری دید و خشکی چشم ها بعد از این روش زیبایی، دور از انتظار نیست که این امر نیز به دلیل استفاده از پمادها و داروهای بی حسی اتفاق می افتد.
بعد از این جراحی ممکن است در بستن چشم ها مشکل ایجاد شود.
در صورت عدم تسلط پزشک به این عمل، احتمال آسیب به عضلات چشم وجود دارد.
تغییر رنگ پوست یکی دیگر از معایب بلفاروپلاستی عنوان می شود که از جمله تأثیرات بخیه و برش پوست است.
برای انجام این عمل ممکن است به دو جلسه زمان نیاز باشد.
واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون نیز از جمله خطرات جراحی بلفاروپلاستی به شمار می روند که برای برخی از افراد رخ می دهد.
ارزیابی مزایا و معایب بلفاروپلاستی نشان می دهد که تورم، کبودی، احساس جسم خارجی در چشم، خارش و درد بعد از انجام این عمل اتفاق می افتد که بسیار طبیعی است. این علائم یک الی دو هفته بعد از عمل، خود به خود از بین می روند.
برش در ناحیه پلک ممکن است موجب از دست رفتن حس در این نواحی شود.

بلفاروپلاستی برای چه افرادی خطرناک است؟

بلفاروپلاستی برای چه افرادی خطرناک است؟

مزایا و معایب بلفاروپلاستی برای تمامی افراد صدق می کند. با این حال برخی از افراد به دلیل شرایط خاص خود، بیشتر در معرض خطرات این روش زیبایی قرار دارند. از این رو افراد زیر کاندید مناسبی برای انجام این روش نیستند.
کسانی که پوست صورت و پلک های خشک دارند.
افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف برخوردار هستند و زخم ناشی از جراحی روی بدن آنها به آهستگی ترمیم می شود.
این عمل برای افراد کمتر از 18 سال انجام نمی شود.
افرادی با مشکلات چشمی مانند آب مروارید، کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی نیستند.

در نتیجه…

در این مقاله سعی کردیم در مورد مزایا و معایب بلفاروپلاستی اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم. آگاهی از خطرات و فواید این روش به متقاضی بلفاروپلاستی کمک می کند که تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام این عمل زیبایی بگیرد.
از جمله مزایای این روش: دوران نقاهت کوتاه، دید بهتر، کاهش علائم افتادگی و چروک پلک، زیبایی و جوانی چشم ها، مدت انجام کوتاه، عدم نیاز به بیهوشی و امکان انجام روش های ترکیبی زیبایی است.
 معایب این روش نیز شامل: خونریزی، درد، کبودی، عفونت، امکان خشکی و تاری دید، آسیب به عضلات چشم، تغییر رنگ پوست، احتمال باقی ماندن جای زخم و غیره می شوند. البته این خطرات و معایب در بیشتر مواقع به خودی خود از بین می روند و در موارد حاد ممکن است افراد را درگیر کنند.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *