09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی سینه » مزایا و معایب ماموپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مزایا و معایب ماموپلاستی

Rate this post

همانطور که در جریان هستید همه بانوان همیشه به دنبال زیبایی بیشتر چهره و اندام خود هستند. از این رو به سراغ عمل های جراحی می روند و هزینه های زیادی را برای به دست آوردن چهره و اندامی دلخواه صرف می کنند.

حال یکی از عمل های زیبایی اندام که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، ماموپلاستی نام دارد. در این عمل جراحی سینه ها کوچک می شوند و به فرم دلخواه شما در می آیند. اگر درباره عمل ماموپلاستی چیزی نمی دانید و می خواهید اطلاعات کاملی راجع به ان داشته باشید، نگران نباشید.

زیرا در این مقاله قصد داریم که اطلاعات کاملی درباره مزایا و معایب ماموپلاستی و چگونگی عمل جراحی مطالب جالبی را در اختیارتان قرار دهیم. در نتیجه تا پایان مقاله همراه ما باشید و از این مطالب مفید بهره ببرید.

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی یا عمل تغییر سایز سینه یکی از عمل های زیبایی به حساب می آید که به داشتن اندامی زیبا کمک می کند. در برخی از مواقع شرایطی مانند بیماری، بارداری، افزایش وزن وغیره باعث می شود که سینه های بانوان بزرگ شود و روی زیبایی اندام آن ها تاثیر بگذارد.

ماموپلاستی چیست؟

از این رو ممکن است اعتماد به نفس شما پایین بیاید و از اندام خود ناراضی باشید اینجاست که عمل ماموپلاستی به کمک شما می آید و اندامی زیبا را برای شما به همراه دارد. همچنین برای شرکت در برخی از رشته های ورزشی باید سایز سینه شما متناسب باشد و بزرگ بودن آن مانع شرکت در این رشته ها خواهد شد. شما با عمل زیبایی ماموپلاستی می توانید سایز سینه های خود را کوچک کنید و اندامی دلخواه داشته باشید.

علاوه براین بسیاری از بانوان به دلیل سرطان پستان مجبور هستند که قسمتی از سینه خود را جراحی کنند. این مسئله باعث می شود که سایز پستان ها نامتقارن باشد و ظاهری ناخوشایند را به وجود آورد. حال با کمک ماموپلاستی این نامتقارنی بین سینه ها برطرف خواهد شد و هر دو پستان هم اندازه می شوند.

مزایای ماموپلاستی چیست؟

از آنجا که ماموپلاستی یک عمل زیبایی محسوب می شود، می توان گفت که برای داشتن اندام زیبا به شما کمک خواهد کرد. درصورتیکه نیاز به عمل جراحی برای درمان سرطان پستان خود داشتید این عمل می تواند باعث ایجاد تقارن شود و از تخلیه کامل سینه جلوگیری می کند.

علاوه بر این بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی سینه که پس از عمل تقارن آن ها از بین می رود، ماموپلاستی تقارن کاملی را ایجاد می کند و فرم طبیعی سینه را برای شما به وجود خواهد آورد.

یکی دیگر از مزایای ماموپلاستی کمک به تاثیرگذاری پرتو درمانی خواهد بود. هرچه سایز سینه شما کوچکتر باشد این پرتوها راحت تر می توانند روی بدن تاثییر بگذارند و بیماری شما را درمان کند.

معایب ماموپلاستی چیست؟

مزایا و معایب ماموپلاستی برای هر فرد متفاوت خواهد بود و به بدن شما بستگی دارد. به هر حال ممکن است این عمل نیز مانند سایر عمل های زیبایی دارای معایبی باشد که تعدادی از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

معایب ماموپلاستی چیست؟

عفونت

در همه عمل های زیبایی احتمال بروز عفونت در زخم ها وجود دارد. احتمال بروز این مشکل برای ماموپلاستی نیز وجود خواهد داشت. بنابراین با مشاهده کوچکترین علامت حتما به پزشک مراجعه کنید و او را در جریان وضعیت خود قرار دهید. در غیر اینصورت امکان وجود خطرات جدی خواهد بود.

همچنین سعی کنید که داروهای تجویزی را به موقع مصرف کنید و مراقب زخم خود باشید که عفونتی ایجاد نشود.

تاخیر در بهبودی

یکی از نکاتی که پس از عمل باید به آن توجه کنید زمان بهبودی شما خواهد بود. حتما درباره این مسئله با پزشک مشورت کنید. درصورتیکه زخم شما تا زمان تعیین شده توسط پزشک بهبود نیافت آن را پشت گوش نیندازید و به پزشک مراجعه کنید.

زمان بهبودی شما بستگی به نوع زخمی که توسط پزشک ایجاد شده است خواهد داشت. از این رو مشورت با پزشک اهمیت بسیاری خواهد داشت. زیرا با طولانی شدن زمان بهبودی امکان وجود هرگونه مشکلی دور از انتظار نخواهد بود.

هماتوم

یکی دیگر از معایبی که ممکن است پس از عمل ایجاد شود هماتوم خواهد بود. هماتوم به معنی خونریزی بافت ها پس از عمل است که باید برای درمان آن عمل دیگری صورت بگیرد تا خومریزی به طور کامل قطع شود.

از بین رفتن احساس در نوک سینه

از آنجا که هنگام عمل جراح مجبور است خونرسانی به نوک سینه ها را قطع کند، ممکن است پس از عمل احساس شما در نوک سینه کم یا به کلی از بین برود. درصورتیکه این مشکل در درازمدت ادامه داشت باید آن را جدی بگیرید و فکری برای درمان آن کنید. هایپرتروفی

ایجاد قرمزی یا تورم کم پس از عمل روی زخم ها طبیعی خواهد بود، اما در برخی مواقع این قرمزی و تورم به میزان چشمگیری پیشرفت می کند و کاملا غیر طبیعی به نظر می رسد. در این مواقع هایپرتروفی اتفاق افتاده است و باید آن را به پزشک نشان دهید.

سروما

پس از عمل جراحی ترشحاتی در زیر زخم ایجاد می شود که مقدار زیاد آن باعث تورم خواهد شد. در این مواقع پزشک وظیفه دارد که این ترشحات اضافی را از زخم خارج کند. شاید این کار کمی دردناک باشد، اما برای بهبود زخم واجب و ضروری خواهد بود.

عمل ماموپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل ماموپلاستی چگونه انجام می شود؟

حال که با مزایا و معایب ماموپلاستی آشنا شدید، بهتر است که اطلاعاتی نیز درباره چگونگی این عمل زیبایی به دست آورید. اگر قصد انجام عمل ماموپلاستی را دارید، باید بدانید که هنگام عمل تحت بیهوشی کامل قرار خواهید گرفت.

زیرا به طور متوسط این عمل ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد و بیمار حین عمل هیچ چیز احساس نخواهد کرد. هنگامی که تحت بیهوشی کامل قرار گرفتید یک پزشک متخصص زیبایی نقاطی را روی سینه مشخص می کند که محل برش خواهد بود.

پس از ایجاد برش باید چربی ها و بافت های اضافی تخلیه شود که شکل دلخواه سینه به وجود آید. بافت ها باید طوری تخلیه شود که آسیبی به رگ خ ها و ارتباط خونی آن خ ها وارد نشود. در غیر اینصورت ممکن است خطرات جدی به همراه داشته باشد.

در آخر عمل زخم های باز شده را با بخیه به هم متصل می کنند و آن را با مواد ضدعفونی کننده تمیز خواهند کرد.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی چیست؟

همانطور که می دانید شما حدود ۲ تا ۴ ساعت بیهوش هستید و داروی بیهوشی کامل به شما تزریق شده است. بنابراین اگر تا ۲۴ ساعت احساس گیجی یا سنگینی سر داشتید، نگران نباشید. زیرا این مسئله کاملا طبیعی و به دلیل عوارض داروها خواهد بود.

توجه داشته باشید که برای راه رفتن حتما با پزشک مشاوره کنید و سرخود این کا را انجام ندهید. شاید راه رفتن برایتان مضر باشد. همچنین در مصرف داروهای تجویز شده دقت کنید و آن ها را به موقع مصرف نمایید.

این داروهای برای بهبودی و تسکین درد به شما داده شده است. در نتیجه در مصرف ان زیاده روی نکنید و طبق دستور آن ها را مصرف نمایید.

برای استحمام بهتر است دو روز صبر کنید و پس از حمام نیز روی زخم خود را خشک نگه دارید. می توانید اطراف زخم را با کرم مرطوب کنید بدون آنکه مقداری از آن به زخم وارد شود. بهتر است غذاهای آبکی و مایعات زیاد مصرف کنید و مصرف دخانیات یا مشروبات الکلی را به کلی کنار بگذارید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد مزایا و معایب ماموپلاستی به بدن شما بستگی دارد. به هر حال اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین تمام آزمایشات لازم قبل از عمل را جدی بگیرد و به طور کامل انجام دهید که در صورت وجود مشکل پزشک بتواند نکات ایمنی و توصیه های لازم را درباره شما رعایت کند.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

پیشنهاد ما به شما دکتر سهراب مرادی است. ایشان بهترین جراح پروتز سینه در تهران بوده و با داشتن نمونه کارهایی بسیار موفق و تجربه کاری زیاد در زمینه زیبایی علی‌الخصوص پروتز سینه یکی از برجسته ترین پزشک ها در تهران می‌باشند.

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

اولین روش برای جراحی بزرگ کردن پستان، قرار دادن پروتز است که بسیار کاربردی است. پروتز که از طریق یک برش از نوک سینه تا پایین سینه قرار می گیرد

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه که به ماموپلاستی نیز معروف است، برای از بین بردن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه انجام می شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *