09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » هدف از رینوپلاستی چیست؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هدف از رینوپلاستی چیست؟

Rate this post

رینوپلاستی نوعی عمل برای تغییر شکل و فرم دهی به بینی است. هدف این است که بینی از نظر عملکردی و زیبایی بهتر شود. بینی عضوی است که در مرکز صورت قرار دارد و نقش بسیار مهمی در ظاهر صورت دارد. هر بینی شکل منحصر به فردی دارد. حتی تغییرات کوچک در بینی می تواند بر ظاهر صورت تأثیر بگذارد. افراد غالباً مایل به جراحی زیبایی بینی هستند تا فرم ایده آلی از بینی بدست آورند. به طور کلی هماهنگی بین عضوها و قسمت های صورت می تواند عامل اصلی یک ظاهر زیبا باشد.

یکی از مهم ترین مزایای مصاحبه قبل از عمل ، آشکار ساختن انتظارات بیمار و میزان برآورده کردن این انتظارات توسط متخصص است. بیماران معمولاً مطابق برداشت خودشان از زیبایی که تحت تأثیر تأثیرات اجتماعی ، فرهنگی و اجتماعی ایجاد می شود عمل می کنند و آنها یک دید غریزی دارند که یک بینی زیبا چگونه باید باشد. متخصص وظیفه دشواری دارد: ایجاد بینی که بیمار ، جامعه و خود متخصص آن را دوست داشته باشد.

متخصص نکاتی را که کاندید جراحی زیبایی بینی در نظر گرفته تعیین می کند و سعی می کند درک کند که آیا بیمار انتظارات واقع بینانه دارد یا دیدگاه های غیرمعمول و همچنین تغییر شکل های لازم برای اصلاح بینی قبل از جراحی را تعیین می کند. با این کار ، قضاوت های شخصی ، قوانین خاص ، نسبت ها ، زاویه ها و روابط هندسی را در نظر می گیرد. ساختار غضروف ها ، اسکارهای موجود ، سن ، جنسیت و شخصیت پوست بیمار را ارزیابی می کند. در نتیجه ارزیابی های زیبایی و آناتومیکی ، وی برنامه جراحی را تهیه می کند و روش مناسب را برای داشتن بینی ایده آل برای بیمار انتخاب می کند

هدف از رینوپلاستی چیست؟

هدف از رینوپلاستی چیست؟

آناتومی:

واقع شدن بینی در دو حالت افقی و عمودی در وسط صورت ، آن را به مرکز جذابیت تبدیل کرده است. بینی به ترتیب از خارج به داخل از پوست ، زیر جلد ، عضلات ، اسکلت غضروف – استخوان و مخاط تشکیل شده است. در داخل بینی دیواره ای از غضروف و استخوان وجود دارد که به آن سپتوم گفته می شود. بر روی دیواره های خارجی ، ساختارهایی وجود دارد که هوای تنفسی را گرم و مرطوب می کند. ضخامت پوست یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده نتایج جراحی زیبایی بینی است. اسکلت غضروف – استخوان در حین جراحی تغییر می کند. در حالی که پوست نازک تمام تغییرات زیر را نشان می دهد ، پوست ضخیم ممکن است از دیده شدن تغییرات ایجاد شده جلوگیری کند. ضخامت متوسط ​​پوست برای نتیجه بهتر، بهترین است.

هدف از رینوپلاستی چیست؟

هدف اصلی این جراحی ایجاد بینی طبیعی با ظاهری بهتر و سازگار با صورت است. هر جراحی برای گرفتن نتیجه بهتر انجام می شود ، اما انتظار نتیجه کامل از هر جراحی واقع بینانه نیست. نتیجه جراحی فقط به مهارت و تجربه متخصص بستگی ندارد. همچنین به سن بیمار ، وضعیت سلامت عمومی ، وضعیت پوست ، اسکلت استخوان ، سیگار کشیدن ، ترمیم زخم و ساختار تشریحی مربوط است.

در چه سنی باید جراحی انجام شود؟

زیبایی بینی جراحی است که معمولاً توسط بزرگسالان بین 18 تا 35 سال درخواست می شود. در مواردی که احتقان بینی در سطح پیشرفته باشد ، می توان جراحی را در سنین پایین انجام داد.

آیا جراحی زیبایی بینی عمل سختی است؟

بله ، رینوپلاستی یک عمل جراحی آسان نیست. رینوپلاستی یکی از سخت ترین جراحی های صورت است. خصوصیات منحصر به فرد هر چهره به چالش کشیده می شود. در حالی که عملکرد بینی را حفظ یا بازیابی می کنید ، مشکل اصلی اصلاح فرم بینی متناسب با صورت فرد است. نتایج موفقیت آمیز با رابطه خوب بیمار و متخصص حاصل می شود.

آیا رینوپلاستی بر تنفس از طریق بینی تأثیر دارد؟

حفظ عملکردهای فیزیولوژیکی بینی هنگام دستیابی به بینی زیبا بسیار مهم است. به عبارت دیگر ، عملکردهای بسیار مهم بینی نباید فدای ظاهر زیبایی شوند. در شرایط عادی ، رینوپلاستی باعث گرفتگی بینی نمی شود. انحراف سپتوم می تواند به دلایل ژنتیکی یا ضربه ایجاد شود. غشای مخاطی که داخل بینی را پوشانده است ، به دلیل آلرژی و استعمال دخانیات می تواند رشد کرده و متورم شود. همه این دلایل ممکن است باعث گرفتگی بینی در بیمار شود. از این نظر ، بیماران باید معاینه شوند و یافته های معاینه برای بیمار توضیح داده شود. تمام دلایل انسدادی باید در حین جراحی اصلاح شود زیرا بعد از جراحی زیبایی بینی ، عبور هوا 20-10٪ تنگ می شود.

آیا باید قبل از عمل عکس گرفته می شود؟

هدف از رینوپلاستی چیست؟

هدف از رینوپلاستی چیست؟

قبل از عمل باید عکس گرفته شود. متخصص از 6 جهت مختلف عکس می گیرد. لازم است 6 ماه و 1 سال بعد از عمل دوباره عکس بگیرید.

آیا می توانم ببینم بینی من بعد از عمل چگونه خواهد بود؟

هر متخصص مسیری متفاوت را طی می کند تا نتایج تخمینی جراحی را نشان دهد. برای این منظور می توان از آینه ها ، نقاشی های دست ساز ، عکس هایی به اندازه طبیعی و برنامه های رایانه ای استفاده کرد. محیط رایانه محیطی را فراهم می کند که بیمار و متخصص می توانند ایده های خود را به اشتراک بگذارند و در مورد انتظارات و نتایج به توافق برسند. تصویر موجود در رایانه نمی تواند نتیجه قطعی و تضمینی در رابطه با وضعیت بعد از عمل داشته باشد. این باید برای بیماران شناخته شود.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *