09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » همه نکات مهمی که باید درباره کاشت و لیفت باسن بدانید
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

همه نکات مهمی که باید درباره کاشت و لیفت باسن بدانید

5/5 - (2 امتیاز)

ایمپلنت باسن چیست؟

لیفت باسن پوست و بافت شلی که باعث افتادگی باسن می شود را از بین می برد تا ظاهری گرد تر و صاف تر ایجاد کند. ظاهر گودی پوست را بهبود می بخشد اما اندازه یا برآمدگی بیشتر باسن را ایجاد نمی کند.

ایمپلنت های باسن دستگاه های مصنوعی هستند که با جراحی در باسن قرار می گیرند تا در ناحیه باسن حجم دهند. این نوع از حجم دهی و جراحی امروزه توانسته است رشد و پیشرفت چشمگیری در میان افراد داشته باشد.

اما رایج ترین انواع جراحی های مربوط به باسن شامل: لیفت باسن، ایمپلنت و افزایش با پیوند چربی است.

روش های لیفت باسن:

روش های لیفت باسن

لیفت باسن اسکالپترا: در این روش، فیلری به نام Sculptra به بافت نرم باسن تزریق می شود. این روش در مطب پزشک و تقریباً بدون توقف انجام می شود.

این ماده در زمان تزریق حجم کمی می‌افزاید و در طی هفته ‌ها تا ماه‌ ها، بدن شما از آن برای تشکیل کلاژن اضافی استفاده می‌کند که ممکن است حجم آن ناحیه را بیش تر افزایش دهد.

انتقال چربی: بزرگ کردن باسن با پیوند چربی محبوب ترین جراحی زیبایی باسن در سال های اخیر بود. همچنین به آن لیفت باسن برزیلی نیز گفته شد و به این نام لقب گرفت.

در طی این روش، جراح ناحیه دیگری از بدن شما را ساکشن می‌کند تا چربی به دست آورد – معمولاً شکم، پهلوها یا ران‌ها – و برای افزایش حجم آن را به باسن تزریق می‌کند. این روش گاهی اوقات با ایمپلنت های سیلیکونی ترکیب می شود تا به طبیعی ترین ظاهر ممکن دست یابد.

تزریق هیدروژل و سیلیکون باسن: ممکن است در مورد تزریق هیدروژل باسن به عنوان روشی ارزان‌ تر برای بزرگ کردن باسن شنیده باشید. این روش نتایج موقتی می دهد و نیازی به روش جراحی سنتی ندارد. خطرناک هم هست.

مانند تزریق هیدروژل، تزریق سیلیکون شامل جراحی نمی شود و همچنین به طور مستقیم شکل باسن شما را تغییر نمی دهد. در حالی که صحبت هایی در مورد استفاده از تزریق سیلیکون به جای ایمپلنت باسن وجود دارد، این روش توصیه نمی شود. در واقع، تزریق سیلیکون برای باسن می تواند بسیار خطرناک باشد.

ایمپلنت های سیلیکونی: سیلیکون ماده ای است که برای کاشت باسن استفاده می شود. برخلاف تزریق، ایمپلنت‌های سیلیکونی جامد از طریق یک برش در بین گونه ‌های باسن به ‌وسیله جراحی در باسن قرار می‌گیرند.

این روش گاهی اوقات با پیوند چربی برای حداکثر نتایج ترکیب می شود. بهبودی پس از جراحی باسن تا چهار هفته طول می کشد.

ایمپلنت ها معمولا حجم می دهند. این چیزی است که تزریق و پیوند چربی به تنهایی نمی تواند انجام دهد. به طور کلی، ایمپلنت های سیلیکونی به عنوان منبع مطمئن ایمن و موثر برای تقویت باسن ثبت شده اند.

ایمپلنت برای افرادی که چربی کمی دارند ترجیح داده می شود زیرا ممکن است برای لیفت باسن برزیلی تزریق زیادی نداشته باشند.

لیپوساکشن: علاوه بر پیوند چربی و کاشت، گاهی اوقات از لیپوساکشن در عمل های باسن نیز استفاده می شود. این فرآیند چربی اضافی را در نواحی خاصی از باسن برای دستیابی به حداکثر کانتورینگ حذف می کند.

اگر چربی اضافی در ناحیه ناشی از کاهش وزن یا افزایش سن داشته باشید، ممکن است واجد شرایط لیپوساکشن با ایمپلنت باسن باشید.

پروتز باسن نتیجه بخش است یا خیر؟

پروتز باسن نتیجه بخش است یا خیر؟

کاشت و پروتز باسن دائمی در نظر گرفته می شود و در مجموع میزان موفقیت جراحی بالاست.

با این حال، طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، سه تا شش ماه طول می کشد تا اثرات کامل را مشاهده کنید. همچنین ممکن است چندین سال بعد برای حفظ نتایج به جراحی بعدی نیاز داشته باشید. این امر به ویژه در صورت جابجایی یا شکستن ایمپلنت ها اتفاق می افتد.

خطرات انجام جراحی کاشت باسن:

هر جراحی خطر خونریزی، عفونت و واکنش به ماده بیهوشی را به همراه دارد.

علاوه بر این، با روش های زیبایی، همیشه خطر عدم تقارن، بی حسی، سایر تغییرات در حس یا نیاز به تجدید نظر وجود دارد.

اگر یک عمل شامل پیوند چربی باشد، فرد با خطرات اضافی ناشی از لیپوساکشن روبرو می شود:

 • هماتوم
 • نکروز چربی
 • اسکارهای هیپرتروفیک
 • عفونت
 • آبسه ها
 • کیست ها

اما بزرگ ترین خطر این است که یک تکه چربی تزریق شده به ریه رفته و باعث آمبولی ریه می شود، انسداد در یکی از شریان هایی که خون را به ریه ها می رساند.

برخی افراد برای کاشت باسن مناسب ترند، این افراد عبارتند از:

 • کاشت باسن در حال افزایش است، اما این بدان معنا نیست که برای همه مناسب است. ممکن است کاندیدای خوبی برای کاشت باسن باشید اگر:
 • اخیراً وزن خود را کاهش داده و همچنین برخی از شکل طبیعی باسن خود را از دست داده‌اید.
 • احساس می کنید که شکل طبیعی شما بیش از حد صاف یا مربع است.
 • فکر کنید که باسن شما می تواند از منحنی های بیش تری برای متعادل کردن بقیه فرم بدن شما استفاده کند.
 • می خواهید با علائم طبیعی پیری مانند افتادگی و صافی مبارزه کنید.
 • تنباکو استفاده نمی کنید و می توانید سبک زندگی سالم داشته باشید.
 • هنگام لباس پوشیدن احساس مناسب و راحت ندارید و از دیده شدن باسن خود خجالت می کشید.
 • در طول زمان های نزدیک دچار عفونت نشده اید.

در مورد نگرانی های خود با یک جراح زیبایی یا یک پزشک صحبت کنید تا ببینید آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

نکات مورد توجه قبل از انجام پروتز باسن:

نکات مورد توجه قبل از انجام پروتز باسن

کاشت باسن به دلیل کارایی و میزان ایمنی کلی آن ها به طور فزاینده ای محبوب هستند. با این حال، قبل از انجام برای این نوع جراحی، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ابتدا با یک ارائه دهنده مشورت کنید تا مطمئن شوید همه چیزهایی که در این نوع جراحی دخیل است را درک کرده اید. تا زمانی که جراح مناسب را پیدا نکردید از شروع کردن نترسید فقط مطمئن شوید که انتخاب شما با تجربه و دارای تاییدیه پزشکان و متخصصان است.

حتما به یاد داشته باشید که سیلیکون و سایر موادی که به صورت غیرقانونی تزریق می شوند بی خطر نیستند و می توانند عوارض تهدید کننده زندگی داشته باشند. آنها جایگزینی برای کاشت باسن نیستند.

دانستنی های مهم برای کاشت باسن:

فرد ابتدا دستورالعمل‌های خاصی را از مطب جراح در مورد زمان توقف خوردن و نوشیدن قبل از جراحی دریافت می‌کند.

این ایده خوبی است که فردی که جراحی لیفت باسن را انجام می‌دهد، برنامه ‌ریزی برای انتقال خود را از قبل از این عمل انجام دهد، زیرا به شخص دیگری برای رانندگی نیاز دارد.

مطب جراح ممکن است از فرد بخواهد که قبل از جراحی آزمایش خون انجام دهد و برخی داروها از جمله برخی از داروهای بدون نسخه را مصرف کند یا مصرف آن را متوقف کند.

تیم های جراحی به طور کلی جراحی لیفت باسن را به عنوان روش های سرپایی تحت بیهوشی عمومی انجام می دهند. مدت زمان جراحی به نوع عمل بستگی دارد.

اگر آن ها لیفت مستقیم باسن را انجام دهند، جراح برشی را در بالای باسن یا زیر آن ایجاد می کند. سپس پوست و بافت اضافی را برمی دارند و برش را با بخیه می بندند. در برخی موارد، آن ها لوله های زهکشی را قرار می دهند.

آن ها همچنین در هنگام انجام کاشت باسن سیلیکونی برشی در قسمت بالایی باسن ایجاد می کنند. با این حال، آن ها باید یک جیب زیر پوست و چربی ایجاد کنند که قبل از بستن محل برش با بخیه، ایمپلنت را در آن قرار دهند.

نیاز به استفاده از کانولا برای مکیدن چربی از نواحی مشخصی از بدن وجود دارد. تیم جراحی این را در یک ظرف استریل جمع آوری می کند. سپس چربی را قبل از تزریق از طریق کانول مخصوص دیگری به باسن، پردازش و تمیز می کنند.

صرف نظر از نوع عمل، قبل از این که تیم مراقبتی به او اجازه دهد به خانه بازگردد، فرد باید برای مدت کوتاهی در یک منطقه بهبودی بهبود یابد. بیهوشی می تواند باعث شود فرد در بقیه روز احساس خواب آلودگی و گیجی کند، بنابراین توصیه می شود از برنامه ریزی برای هر گونه کار یا فعالیت خودداری کرده و به جای آن استراحت کند.

سخن و نتیجه نهایی:

لیفت باسن، به ویژه لیفت باسن برزیلی، جراحی محبوبی است که بسیاری از افراد برای افزایش اعتماد به نفس و رضایت از بدن خود انجام می دهند.

لیفت سنتی باسن باعث بلند شدن و سفت شدن پوست افتاده می شود، اما اندازه یا حجم باسن را تغییر نمی دهد. چربی را از ناحیه دیگری از بدن منتقل می کند، اندازه و کانتور بیشتری را به باسن ارائه می دهد. ایمپلنت های سیلیکونی روشی برای تامین حجم در افرادی است که چربی اضافی کافی برای انجام ندارند.

مانند هر جراحی دیگری، لیفت باسن با خطراتی همراه است. لیفت باسن برزیلی به خصوص خطرناک است، بنابراین هر کسی که به انجام این عمل فکر می کند باید مزایا و معایب جراحی را به دقت در نظر بگیرد. آن ها می توانند خطرات و انتظارات خود را با جراح طی یک مشاوره در میان بگذارند تا مشخص شود که آیا این بهترین روش برای آن ها است یا خیر.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *