09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی سینه » همه چیز درباره عمل ماموپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

همه چیز درباره عمل ماموپلاستی

Rate this post

امروزه بانوان اهمیت زیادی به ظاهر خود می دهند و به عمل های زیبایی روی آورده اند. در سال 2019 یکی از متداول ترین عمل های زیبایی، عمل زیبایی سینه معرفی شده است که به تغییر سایز و فرم سینه می انجامد. سایز سینه بر حسب شرایط سنی و وضعیت بدنی متفاوت مانند پس از بارداری تغییر کرده و این تغییرات گاهی موجب نارضایتی شخص از زیبایی اندام خود می شود.

افرادی که سایز سینه شان در زندگی روزمره یا انجام فعالیت های خاص مانند برخی ورزش ها اختلال ایجاد می کند یا حتی زیبایی اندامشان را تحت تاثیر قرار داده، می توانند برای انجام عمل ماموپلاستی اقدام کنند. بیماران متقاضی این عمل، در هر سن و دورانی حتی زمان بارداری و شیردهی می توانند این عمل را انجام دهند که مشکلی به وجود نمی آید. برای آشنایی بیشتر با این عمل می توانید مقاله زیر را دنبال کنید.

آشنایی با ماموپلاستی

آشنایی با ماموپلاستی

به طور کل به عمل های زیبایی سینه که به دلایل مختلفی می انجامد، ماموپلاستی می گویند. این عمل انواع مختفی دارد که مفصل درباره هرکدام صحبت می کنیم.

انواع عمل های سینه

عمل های جراحی سینه به سه منظور زیر صورت می گیرد:

  • افزایش سایز سینه
  • کاهش سایز سینه
  • بازسازی سینه
  • لیفت یا بالا کشیدن سینه و تغییر در فرم

عمل افزایش سایز سینه(پروتز سینه)

برخی خانم ها از سایز سینه خود راضی نیستند و احساس می کنند سینه هایی کوچک دارند. برخی دیگر از آن ها پس از بارداری به دلیل تغییرات که در سایز سینه شان به وجود آمده خواستار انجام چنین عملی هستند. بعضی دیگر از زنان نیز برای حل مشکل عدم تقارن سینه هایشان برای انجام عمل ماموپلاستی پا جلو می گذارند.

توضیحی مختصر درباره عمل افزایشی سینه

ایمپلنت های سینه با جنسی سیلیکونی پر شده از آب نمک برای همه خانم ها قابل استفاده است. اما نوعی دیگر از ایمپلنت ها وجود دارند که با ژل سیلیکون است که انجام چنین ایمپلنتی به انجام آزمایشات خاص نیاز دارد و برای تمام بانوان در دسترس نیست.

بازسازی سینه

این گونه عمل برای بیمارانی که تحت درمان سرطان سینه قرار گرفته اند مناسب است. این عمل به منظور بازگشت سلامتی و اصلاح تغییراتی است که عمل های درمانی سرطان به وجود می آورد. ظاهر و سایز اولیه سینه و همچنین نوک پستان بیمار را بازسازی می شود.

چگونگی انجام این عمل

در این عمل می توان از ایمپلنت یا بافت های خود شخص بیمار استفاده کرد. بافت های ناحیه دیواره پایین شکم، عضلات پشت، پوست یا چربی و ماهیچه باسن مورد استفاده قرار می گیرند. این عمل می تواند در هر مرحله از سرطان انجام شوند و هیچ تاثیری بر افزایش سرطان ندارد.

عمل کاهش سایز سینه

عمل کاهش سایز سینه

عمل کوچک کردن سینه در زنانی که سینه های بزرگشان باعث ایجاد ناراحتی در آن ها شده است صورت می گیرد. دکتر تمدن جراح عمومی بیمارستان مریم در این باره می گوید: کاری که در عمل مربوط به کوچک کردن سینه انجام می شود برداشتن بافت سینه است.

دلایل انجام این عمل

سنگینی و درد گردن و شانه، مشکلات زمان خواب و احساس خفگی که ناشی از فشاری است که وزن پستان روی قفسه سینه می آورد یا موجب بی حسی در سینه و دستان می شود. همچنین مشکلات پوستی به دلیل تعریق مخصوصا در زمان تابستان در ناحیه چین های زیر سینه از جمله دلایلی است که بیمار برای انجام عمل کاهشی به پزشک مراجعه می کند.

چگونگی انجام عمل کاهشی

در عمل ماموپلاستی کاهشی جراح نقاطی که از پیش مشخص شده است را برش زده و با دقت بافت های چربی را جداسازی می کند به طوریکه ارتباط خونی آن قطع نشود. زمانی که سینه به سایز و تناسب مطلوب رسید، برش ها بخیه زده می شوند و عمل به پایان می رسد.

لیفت سینه (ماستوپکسی)

در برخی زنان، پوست به قدر کافی قوی یا دارای انعطاف نیست که بتواند وزن سینه را تحمل کند و موجب افتادگی سینه می شود که به این حالت پتوز می گویند. در عمل لیفت یا بالا کشیدن سینه باید پوست اضافی برداشته شود. که سه شکل کلی برای برش دارد که به تشخیص پزشک انجام می شود، اما عاقلانه ترین روش برش لنگر شکل است.

زمان نقاهت پس از عمل

در زمان تقریبی 6 هفته تورم و کبودی سینه از بین خواهد رفت. اما التیام کامل جای زخم 6تا12 ماه است.

سردرد و خونریزی نیز ممکن است پس از عمل اتفاق بیفتد که گذرا و موقتی است. پس از مدتی بهبود می یابند. التهاب و درد در ناحیه سینه در هفته های اولیه پس از عمل کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست.درصورت تداوم علائم، این موضوع را حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

آثار به جا مانده از عمل

در این عمل جای زخم ها دائمی است، اما استفاده از برخی محصولات مربوط با از بین بردن جای زخم می تواند تا حدودی زخم ها را پوشش دهد و زیبایی طبیعی سینه را بازگرداند.

حواستان به موارد زیر پیش از عمل باشد

اگر دخانیات مصرف می کنید باید به خاطر داشته باشید که نباید چهار تا شش هفته پیش از عمل دخانیات مصرف کنید. زیرا دخانیات باعث ایجاد کبودی در ناحیه زخم می شود. همچنین درصورت مصرف قرص های صد انعقاد خون مانند وارفارین و … داروهای ضد التهابی مانند ولتارین و … پیش از عمل مصرف آن ها را متوقف کنید.

انجام آزمایشات ماموگرافی، سونوگرافی سینه و آزمایشات کامل خون و ادرار برای متقاضیان عمل، الزامی است تا مناسب بودن فرد برای عمل تایید شود.

بیمه درمانی برای عمل ماموپلاستی

بیمه درمانی برای عمل ماموپلاستی

همانطور که در ابتدا گفتیم این عمل زیر مجموعه عمل های زیبایی است و بیمه هیچ مسئولیتی در قبال چنین عمل هایی قبول نمی کند.

برخی پزشکان معتقدند این عمل دارای ریسک بالایی است و متقاضی قبل از عمل باید با این خطرات آشنا باشد و عواقب احتمالی آن را بپذیرد. هرچند امروزه با پیشرفت دنیای پزشکی، خطر این گونه عمل ها کاهش یافته است، اما هنوز نمی توان به طور قطع گفت که هیچ مشکلاتی به وجود نخواهد آورد. پس تمام جوانب را پیش از عمل بسنجید زیر تمام عواقب به پای خودتان است.

چه کسانی از انجام این عمل منع شده اند؟

برخی از جراحان متعقدند که این عمل هیچ تداخلی با بارداری و شیردهی ندارد. خانم های مجرد یا خانم هایی که قصد بارداری و شیردهی دارند در صورت بزرگ بودن سینه هایشان می توانند کاندیدای این عمل شوند. اما در تعدادی از بیماران مشاهده شده که انجام این عمل مانع از شیردهی آن ها شده و آن ها را در این کار ناتوان ساخته است.

پس توصیه می شود این کار را به زمان پس از اتمام شیردهی موکول کنید. همچنین در افراد چاق انجام چنین عمل هایی نتایج مطلوبی ندارد. پس قبل از عمل اقدام به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام کنید.

سخن آخر

چنین عمل هایی هیچ قطعیتی ندارند و ممکن است خطرساز شوند پس فراموش نکنید پیش از درخواست عمل ماموپلاستی، حتما با پزشکی کار بلد و با تجربه مشورت کنید و مجوز لازم برای انجام این کار را دریافت کنید.

متاسفانه امروزه برخی کلینیک های سود جو بدون داشتن دانش کافی در این باره دست به انجام عمل ماموپلاستی و از این قبیل عمل های زیبایی می زنند. پس حواستان را جمع کنید تا در دام این قبیل سودجویان که تنها منافع مالی خود را در نظر دارند، نیفتید.

برای انجام عمل های زیبایی حتما با پزشکان متخصص در این زمینه مشورت های لازمه را به عمل آورید تا با خیالی آسوده وارد اتاق عمل شوید.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

پیشنهاد ما به شما دکتر سهراب مرادی است. ایشان بهترین جراح پروتز سینه در تهران بوده و با داشتن نمونه کارهایی بسیار موفق و تجربه کاری زیاد در زمینه زیبایی علی‌الخصوص پروتز سینه یکی از برجسته ترین پزشک ها در تهران می‌باشند.

مزایا و معایب ماموپلاستی

علاوه بر این بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی سینه که پس از عمل تقارن آن ها از بین می رود، ماموپلاستی تقارن کاملی را ایجاد می کند

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

جراحی زیبایی بزرگ کردن پستان

اولین روش برای جراحی بزرگ کردن پستان، قرار دادن پروتز است که بسیار کاربردی است. پروتز که از طریق یک برش از نوک سینه تا پایین سینه قرار می گیرد

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *