09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » پیکرتراشی با جراحی و بدون جراحی چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

پیکرتراشی با جراحی و بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

Rate this post

بهترین راه کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده ‏آل رعایت رژیم غذایی درست و تغییر سبک زندگی به حالت سالم و پرتحرک است. با این وجود برای برخی افراد که از هیکل خود ناراضی هستند و تمایل چندانی به رعایت رژیم‏های غذایی سخت و یا زمانی برای انجام ورزش ندارند عمل‏های جراحی لاغری یا پیکرتراشی یک راهکار سریع و قابل اطمینان به شمار می‏رود. برای کسب اطلاعات جالب درباره پیکرتراشی و نکات حائز اهمیت در این حوزه ادامه مطلب را با سایت دکتر سهراب مرادی همراه باشید.

انواع پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست؟

در مواردی که فرد تمایل دارد به یک هیکل ایده ‏آل با حالت خاص برسد نیز انجام عمل‏های پیکرتراشی کمک‏ کننده خواهد بود. به عنوان مثال اگر فردی تمایل به لاغری موضعی در نقطه خاصی از بدن مثلا فقط شکم داشته باشد استفاده از عمل‏های جراحی پیکرتراشی جز بهترین راه‏ها شناخته می‏شود. چند نمونه عمل جراحی مختلف می‏تواند در زمینه لاغری استفاده شود که تا حدودی نحوه انجام آنها با هم متفاوت است ولی هدف کلی همه این جراحی‏ها کاهش چربی اضافه در نقاط مختلف بدن است. بهتر است پیش از هرگونه تصمیم قطعی در مورد عمل جراحی در ابتدا با متخصص پلاستیک خوب، مشورت کنید چرا که برخی از مشکلات اضافه وزن به راحتی با ورزش و رژیم غذایی ساده قابل حل خواهد بود. به علت موقتی بودن نتیجه این جراحی‏ها بهتر است تا هر فرد در ابتدا به فکر اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی خود باشد. چه بسیار افرادی هستند که پس از جراحی‏های لاغری مجدد به وزن سابق خود برمی گردند چرا که سبک زندگی و غذایی خود را اصلاح نکرده‏اند. به طور خلاصه در این مقاله به معرفی روش‏های اصلی پیکرتراشی یعنی لیپوماتیک، لیپوست، لیپوساکشن، لیپولیز و ابدومینوپلاستی معرفی و بررسی می‏شود.

پیکرتراشی به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش‏های ساده و پرکاربرد پیکرتراشی است. یکی از مزیت‏های بزرگ این روش این است که در آن به جای باز شدن بدن و زخم‏های زیاد فقط یک نقطه از بدن سوراخ می‏شود و با کمک آن چربی‏های اضافه از بدن خارج می‏شود. مزیت این روش این است که با خارج شدن چربی اضافه از قسمت‏هایی مانند ران و باسن و پهلوها می‏توان مجدد از این چربی برای تزریق به باقی نقاط بدن و فرهم دهی به آن استفاده کرد. (لاغری موضعی با لیپوماتیک)

پیکرتراشی به روش لیپوست

لیپوست روش پیشرفته‏تر لیپوماتیک است. مکانیزم این روش برای خارج کردن چربی‏ها کمی متفاوت و پیشرفته‏تر است. به همین دلیل عموما نتایج بهتری را در بر خواهد داشت. به علت مکانیزم خاص این روش و استفاده از مکانیزم حرکت رفت و برگشتی، چربی به صورت یک دست از بدن خارج می‏شود و در نتیجه احتمال انباشت چربی در یک ناحیه خاص از بدن از بین می‏رود و نتیجه کار موفقیت بیشتری خواهد داشت.

توصیه می شود قبل از عمل پیکرتراشی مشاوره قبل از این عمل زیبایی را انجام دهید تا باتوجه به آناتومی بدن بهترین روش بری رسیدن به وزن ایده آل انتخاب شود.

 

پیکرتراشی به روش لیپوساکشن

 

همانطور که در قبل گفته شد مکانیزم کلی همه این روش‏ها یکسان است. به عنوان مثال در این روش هم با ایجاد برش که عموما بزرگتر از روش‏های قبل است مکش چربی‏های اضافه به بیرون از بدن اتفاق می‏افتاد. یکی از مشکلات این روش این است که تنها باعث خارج شدن چربی از سطح می‏شود ولی در مورد پوست اضافه در ناحیه انباشت چربی چاره‏ای اندیشیده نمی‏شود. به علاوه چربی در استخراج شده در لیپوساکشن برای تزریق به مابقی قسمت‏های بدن قابل استفاده نخواهد بود چرا که کیفیت مناسبی برای تزریق ندارد.

 

تفاوت روش‏های پیکرتراشی در چیست؟

در حقیقت پیکرتراشی یک روش خاص و منحصر به فرد نیست، بلکه ممکن است شامل مجموعه ای از روش ها و عمل های زیبایی باشد که هر کدام به روش متفاوتی انجام می شود، در ادامه تفاوت دو روش در پیکرتراشی را توضیح خواهیم داد.

پیکرتراشی به روش لیزر لیپولیز

در این روش در ابتدا با کمک ایجاد یک برش مایع خاصی به درون بدن تزریق می‏شود و در ادامه با استفاده از مکانیزم اثر خاص مایع بر روی چربی‏ها، این چربی‏ها توسط بدن دفع می‏شوند. مقدار مایع مناسب تزریق برای هر فرد وابسته به شرایط بدنی وی متفاوت است و پزشک براساس تجربه خود میزان مشخصی را برای فرد تجویز می‏کند. از این چربی نیز به عنوان چربی مناسب تزریق به سایر نواحی نمی‏توان استفاده کرد چرا که به صورت مایع از بدن خارج می‏شود. در برخی موارد نیز از تزریق مایع استفاده نمی‏شود و فقط با کمک لیزر لیپولیز و ایجاد گرمای مناسب بر روی ناحیه چربی، سلول‏های چربی از بدن دفع خواهند شد.

در موارد خاصی که چربی به صورت متمرکز در ناحیه شکم و پهلو متمرکز شده است می‏توان از ترکیب دو روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن در کنار هم استفاده کرد.

پیکرتراشی با کمک جراحی شکم

در روش جراحی شکم، تحت شرایط جراحی کامل و با حالت بیهوشی کامل انجام می‏شود. نسبت به سایر روش‏ها پیش کاملا پیچیده ‏تر است و به دو برش در دو ناحیه متفاوت نیاز است. در ابتدا با ایجاد دو برش بر روی شکم که یکی در اطراف ناف و دیگری در زیر شکم است، جراحی شروع می‏شود. در ادامه جراح، با جدا کردن پوست و جدا کردن چربی‏های اضافه از بدن، سعی می‏کند زیباترین حالت ممکن برای بدن را به وجود بیاورد.

به علت شرایط سخت و عوارض شدید آجراحی، مانند عفونت و خونریزی و حتی امکان عدم تقارن و فراهم نکردن زیبایی کامل بافت، شل شدن پوست و مسائلی از قبیل تجمع مایع در زیر پوست و حتی مرگ بافت این روش امروزه کمتر استفاده می‏شود.

 

بهترین روش پیکرتراشی کدام است؟

کدام روش پیکرتراشی برای من بهتر است؟

به طور کلی در هیچ زمینه‏ای از عمل‏های زیبایی نمی‏توان به صورت قطعی نتیجه گرفت یکی از روش‏ها پیکرتراشی نسبت به روش‏های دیگر برتری دارد و یا به طور کلی یک روش بهترین روش  پیکرتراشی شناخته می‏شود. چرا که وابسته به بدن فرد، شرایط آن، سبک زندگی و حتی مسئله‏های جانبی از جمله هزینه بهترین روش جراحی پلاستیک برای هر فرد متفاوت است. با این حال می‏توان گفت روش‏های لیپوماتیک و لیپوست از بقیه روش‏ها عوارض کمتری دارند و در نتیجه برای انجام آنها نگرانی‏ کمتری متوجه شخص و پزشک می‏شود.

با این وجود بهتر است پیش از تصمیم گیری در خصوص نوع جراحی خود، در ابتدا شرایط و اهداف و سبک زندگی خود را به طور کامل برای پزشکتان شرح دهید. در بسیاری از موارد پزشک به فرد توصیه میکند تا به جای عمل جراحی از تغییر در شرایط زندگی، رژیم و ورزش کمک بگیرد چرا که جراحی نتیجه موقتی و سریعی را به فرد می‏دهد و ممکن است عوارضی در بر داشته باشد. در ادامه اگر شما واجد شرایط استفاده از جراحی باشید پزشک بر اساس میزان چربی، محل تجمع چربی در بدن شما، شرایط کلی جسمانیتان مثلا نوع قرصها و یا بیماری‏های شما روش مناسب را پیشنهاد خواهد داد.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *