09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی

Rate this post

هفته 3 و 4 پس از جراحی زیبایی بینی:

معمولاً جراحان به بیماران اجازه می دهند تا در پایان هفته 3 به میزان ورزش و فعالیت طبیعی خود برگردند.
برای ورزش های تماسی یا تمرینات بسیار سنگین، باید حداقل 1 ماه دیگر صبر کنید. توصیه های جراح خود را در تمام مراحل بهبود دنبال کنید.

در این فرایند ، بیشتر تورم از بین می رود. با این حال، ورم نوک بینی مدت زمان بیشتری طول می کشد. خواهید دید که با گذشت روزها بینی شما ظرافت بیشتری پیدا می کند.

ماه دوم و سوم بعد از جراحی بینی:

یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی

یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی

روند بهبود شما تقریباً کامل شده است!

هر روز ظاهر بهتری خواهید داشت. تورم در قوس بینی معمولاً در این زمان کاملاً از بین می رود. نوک بینی جدید شما ممکن است هنوز کمی بی حس باشد. اما حس نوک بینی هر روز بیشتر و بیشتر به حالت عادی برمی گردد. اگر شما یک عمل بینی باز انجام داده باشید ، جای زخم جراحی شما همچنان محو می شود.

1 سال بعد از جراحی زیبایی بینی:

12 ماه پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، تمام (یا تقریباً) ورم بینی شما از بین خواهد رفت. اسکار جراحی شما (در صورت وجود) کاملاً محو خواهد شد.

در این مرحله باید توسط جراح برای ارزیابی نتیجه جراحی خود و بافت اسکار معاینه شوید.

نکاتی برای کوتاه کردن روند بهبود بعد از زیبایی بینی:

سواالات خود را بپرسید: اگر در بین ویزیت های بعدی موردی شما را نگران کرده یا در مورد مراقبت از بینی سالی دارید ، با جراح تماس بگیرید. اگر به بینی ضربه خورده است ، خونریزی جدیدی داشته اید یا بعد از روز 3 متوجه تورم بیش از حد شده اید ، با جراح خود تماس بگیرید. تماس با جراح همچنین به شما امکان می دهد در طول روند بهبود از راحتی بیشتری برخوردار باشید.

از فعالیت زیاد خودداری کنید: اگر دستورالعمل های بعد از عمل مانند خم نشدن ، بلند نکردن هر چیز سنگین و ورزش نکردن برای بالا بردن فشار خون را دنبال نکنید ، خطر ابتلا به عوارض بعد از عمل بیشتر است. این نوع فعالیت ها می توانند باعث خونریزی شوند. پیاده روی در خانه برای حفظ گردش خون در حالت طبیعی توصیه می شود. اما تا زمانی که جراح این اجازه را ندهد نباید حتی ورزش متوسطی را انجام دهید. احتمالاً باید به مدت 6 هفته یا بیشتر از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید. اگر هنگام خواب فراموش کنید که سر خود را بالا نگه دارید ، تورم ممکن است افزایش یابد. برای اینکه تورم در اسرع وقت از بین برود ، ممکن است جراح توصیه کند از غذاهای شور خودداری کنید.

یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی

یک هفته تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی

از دوستان خود کمک بگیرید: یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما باید از شما پشتیبانی کند تا بعد از جراحی از بیمارستان شما را به خانه ببرد. علاوه بر این ، او باید 48-24 ساعت پس از عمل با شما باشد. شما نباید چیزی یا کسی را بلند کنید.

از ضربه زدن به بینی خودداری کنید: کودکان خردسال یا حیوانات خانگی می توانند ناخواسته به بینی شما ضربه بزنند. بنابراین هنگام در دست گرفتن یا در آغوش گرفتن بسیار مراقب باشید. به دلیل چنین چیزی ، شما نمی خواهید نتایج جراحی شما خراب یا روند بهبود طولانی شود. اگر از عینک طبی یا عینک آفتابی استفاده می کنید ، تا زمانی که جراح اجازه ندهد ، نباید از عینک استفاده کنید.

مراقب عفونت باشید: در صورت بروز تب ، حالت تهوع ، احساس قرمزی بیش از حد پوست یا آبریزش بینی ، سریعاً با جراح خود تماس بگیرید. اینها ممکن است نشانه هایی از عفونت باشد. وظیفه شماست که برای جلوگیری از عفونت بعد از عمل ، ناحیه را تمیز نگه دارید.

تعارفات را بپذیرید: شخصی که نمی داند شما عمل بینی انجام داده اید ممکن است متوجه تغییر در شما شود اما ممکن است دقیقاً متوجه نشود که آن تغییر چیست. بعد از عمل توسط جراح باتجربه ، بینی شما طبیعی و سازگارتر با صورت به نظر می رسد.

از ظاهر جدید خود لذت ببرید: جراحی های زیبایی بینی که توسط جراح باتجربه انجام می شود ، معمولاً اعتماد به نفس را افزایش می دهد. نیازی نیست که از گرفتن عکس خودداری کنید زیرا با چهره شما سازگاری بیشتری دارد. اکثر افراد بعد از یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق تر احساس فتوژنیک می کنند.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *