09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » لیفت ابرو با اندوسکوپی (مزایا، عوارض و بهترین کاندیداها)
[reading-time]

لیفت ابرو با اندوسکوپی (مزایا، عوارض و بهترین کاندیداها)

4.3/5 - (13 امتیاز)

عمل لیفت ابرو با اندوسکوپی بهترین روش برای رفع افتادگی ابروهاست. در صورتی که شما جراحی لیفت ابرو انجام دهید، خواهید توانست ابروهای خود را به طور دائمی و بدون عوارض لیفت کنید. اگر شما هم دچار افتادگی ابروی شدید هستید و صورتتان خسته و اخمو به نظر می رسد، توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید.

انواع مختلف لیفت ابرو

سه روش لیفت ابرو وجود دارد: آندوسکوپی، تمپورال و کرونال (تاجی).

لیفت ابرو موفقیت آمیز برای هر کسی متفاوت به نظر است. جراح شما برای تعیین بهترین تکنیک برای ساختار استخوان، شکل صورت، نوع پوست و ظاهر ایده آل شما به شما کمک خواهد کرد.

گاهی اوقات، لیفت ابرو در کنار سایر روش های صورت توصیه می شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

لیفت موقت ابرو

لیفت ابرو با برش موقتی یا محدود که کم تهاجمی ترین روش است، تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. جراح شما چند برش کوچک درست بالای هر شقیقه ایجاد می‌کند تا قسمت بیرونی ابروی شما را بلند کند. از این روش می‌توان برای رفع افتادگی پلک فوقانی نیز استفاده کرد.

لیفت ابرو با آندوسکوپی

لیفت آندوسکوپی ابرو یک پله بالاتر از لیفت گیجگاهی است که کل ابرو را هدف قرار می‌دهد. جراح شما یک سری برش های کوچک در بالای پیشانی و شقیقه های شما ایجاد کرده و یک آندوسکوپ را اعمال می‌کند.

این لوله کوچک دارای یک دوربین و ابزارهای تخصصی است که به نوک آن متصل شده است. جراح شما از آن برای تغییر موقعیت بافت و ماهیچه های زیر پوست و برداشتن چربی اضافی استفاده می‌کند.

لیفت ابرو تاجی

لیفت ابرو به صورت کرونال یا کلاسیک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراح شما یک برش مداوم در پشت خط مو ایجاد می‌کند که از یک گوش تا گوش دیگر شما کشیده می‌شود تا پوست پیشانی شما را کشیده تر کند. عضله و بافت زیرین دوباره تنظیم می شوند و چربی اضافی از بین می‌رود و ظاهری شاداب به صورت شما می‌بخشد.

بهترین روش لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو را می توان به عنوان یک روش مستقل یا همراه با سایر روش های صورت مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام داد. لیفت ابرو می‌تواند ظاهری با طراوت را به شما هدیه کند. اما در صورت شلی بیش از حد پوست روی پلک ها، جراحی پلک (بلفاروپلاستی) برای برداشتن پوست اضافی ضروری است.

روش آندوسکوپی نسبت به روش سنتی کمتر تهاجمی است و به بیمار اجازه می‌دهد تا سریعتر بهبود یابد. با توجه به کوتاه تر و کوچکتر بودن برش ها، از دست دادن خون کمتر و عوارض جانبی کمتری وجود دارد.

انجام لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک به جای لیفت ابرو سنتی مزایای زیادی دارد. این شامل:

 • جای زخم کمتر – برش های ایجاد شده در حین لیفت آندوسکوپی ابرو بسیار کوچک و به خوبی پنهان هستند. این بدان معناست که برش‌های حاصل از جراحی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند، که یک مزیت بزرگ نسبت به داشتن یک خط برش بزرگ و زخم احتمالی در امتداد خط مو است.
 • کاهش خطر عوارض – با برش های کوچکتر، خطر عوارضی مانند عفونت و بهبود ضعیف زخم نیز کاهش می‌یابد. این ارزش انجام یک روش جراحی کمتر تهاجمی را نشان می‌دهد.

ویدئو لیفت اندوسکوپی ابرو و عمل بینی

ویدئو لیفت اندوسکوپی ابرو، ژنیوپلاستی و عمل بینی

اصول لیفت ابرو

پیشانی شما به‌ عنوان یکی از برجسته‌ ترین نواحی صورت شما، به ویژه در برابر رایج‌ترین اثرات پیری، از جمله چین‌ و چروک‌های عمیق، خطوط ریز، شلی ضعیف پوست و افتادگی بافت‌ها آسیب‌پذیر است.

حرکات مکرر صورت می‌تواند باعث ایجاد شیارهای عمودی عمیق (خطوط اخم) بین ابروها و چین های افقی برجسته (خطوط نگران کننده) در سرتاسر پیشانی شود که باعث می‌شود آنطور که هستید به نظر نرسید. در عین حال، تغییرات هورمونی و تأثیرات ژنتیکی می‌تواند باعث افتادگی پیشانی و ابروی پایین‌تر شما شود که باعث می‌شود همیشه خسته باشید.

جراحی لیفت ابرو که به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می‌شود، با سفت کردن بافت شل، صاف کردن چین و چروک ها و خطوط عمیق، بالا بردن پیشانی و بازگرداندن کانتوری جوان تر و لیفت شده در طول انجام می‌شود.

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

تغییرات سریع در وزن، استرس یا فعالیت ماهیچه ای می تواند بر ساختار صورت شما تأثیر بگذارد و باعث شل شدن پوست یا چین و چروک های اضافی شود. همچنین ابرو بد فرم یا چشم های خسته می‌توانند سیگنال های متفاوتی در مورد احساسات واقعی شما ارسال کنند. لیفت ابرو می‌تواند پوست را صاف کرده و ظاهری متحرک‌تر ایجاد کند.

در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، جراحان توانسته اند به روشی کمتر تهاجمی از بیماران خود مراقبت کنند. یکی از کلیدهای ارائه جراحی کمتر تهاجمی، آندوسکوپ و همچنین ابزارهای همراه آن بوده است. لیفت ابرو به روش آندوسکوپی به بیمار اجازه می دهد تا به نتایج درخشان دست پیدا کند و در عین حال زمان بهبودی طولانی که لیفت ابرو سنتی دارد، اجتناب کند.

لیفت ابرو یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن خاصیت کشسانی بافت نرم در یک سوم بالایی صورت است. افتادگی بیش از حد پوست در اطراف پیشانی که باعث افتادگی (پتوز) ابروها و چین و چروک پیشانی می شود با قرارگیری مجدد عضله و بافت زیرین برطرف می شود. این روش، ظاهر شاداب و جوانی بیشتری را در ناحیه سوم بالایی صورت ایجاد می کند. همچنین می توان آن را با لیفت صورت ترکیب کرد. لیفت ابرو معمولاً توسط جراح فوق تخصص پلاستیک انجام می شود.

آندوسکوپی عبارت است از قرار دادن یک لوله انعطاف پذیر از طریق برش جراحی با دوربین روشن و ابزار جراحی در محل خاص خود. آندوسکوپ اکنون در انواع اقدامات جراحی ترمیمی و زیبایی استفاده می شود. امروزه جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو مقبولیت گسترده ای پیدا کرده است.

لیفت ابرو کلاسیک تحت بیهوشی انجام می شود و شامل برشی است که دقیقاً بالاتر از سطح گوش شروع می شود و خط مو را از پیشانی تا گوش دنبال می کند. با بلند کردن دقیق پوست پیشانی، در صورت لزوم می توانید چربی، بافت ها و عضلات صورت را اصلاح کنید. پس از اصلاح، جراح برش را می بندد و از پانسمان و باند استفاده می کند.

مزایای لیفت ابرو به روش اندوسکوپی چیست؟

همه سزاوار این هستند که در آینه نگاه کنند و آنچه را که می‌بینند دوست داشته باشند. لیفت ابرو به روش آندوسکوپی می‌تواند به شما کمک کند تا در ناحیه ابروهایتان کمی تغییر دهید. چین و چروک های اطراف ابرو می‌تواند چیزهای زیادی در مورد سن شما بگوید. وقتی این روش خاص را دریافت کردید، می‌توانید ساعت را به عقب برگردانید. نتایج می‌توانند فوق‌العاده طبیعی به نظر برسند و به شما کمک می‌کنند دوباره عاشق ظاهر خود شوید.

با سفت کردن پوست روی پیشانی شما، می‌توانیم چین و چروک‌ها را نرم کرده و ابروهای شما را بالا ببریم. علاوه بر این پیشرفت‌ها، لیفت ابرو می‌تواند چندین مزیت دیگر را برای شما به ارمغان آورد:

 • ترمیم قوس طبیعی در ابروهای شما
 • کاهش افتادگی پلک بالا
 • برداشتن پوست اضافی از صورت
 • زمان استراحت کمتر نسبت به لیفت ابروهای سنتی
 • مدت زمان عمل کوتاه تر
 • بلند تر و بهتر مشخص شدن ابروها
 • آندوسکوپ امکان دید نزدیک از عضلات و بافت ها را فراهم می‌کند
 • پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود
 • افتادگی پلک ها را بهبود می‌بخشد (در صورت ترکیب با بلفاروپلاستی)
 • آندوسکوپ به جراح اجازه می‌دهد تا تغییرات دقیق تری در عضلات صورت ایجاد کند
 • این روش منجر به داشتن پیشانی صاف تر با چین و چروک کمتر در اطراف چشم می‌شود

مزایای غیرمنتظره درمان لیفت ابرو

به طور تصادفی، در واقع چندین مزیت شگفت انگیز وجود دارد که به غیر از بلند کردن ابروها و افزایش اعتماد به نفس کلی شما، بعد از لیفت ابرو به روش آندوسکوپی ایجاد خواهند شد و عبارتند از:

بازیابی و کانتور قوس جوان

در نتیجه افزایش سن، شکل ابروهای ما با گذشت زمان تغییر کرده و معمولاً شکل خود را از دست می‌دهند و در موقعیت پایین‌تری روی پیشانی قرار می‌گیرند. این تا حد زیادی به دلیل از دست دادن پروتئین های حمایت کننده پوست مانند کلاژن است که با افزایش سن تولیدشان کند می‌شود. این درمان می‌تواند فرم جوانی ابروهای شما را بازگرداند و حتی قوس ابروی شما را بدون استفاده از پرکننده های پوستی مکرر به یک خط خوشایند تر تبدیل کند.

چروک های صاف پیشانی

این روش گاهی اوقات به عنوان “لیفت پیشانی” نامیده می‌شود زیرا یکی از مزایای پنهان و جانبی اصلی آن صاف کردن ظاهر خطوط و چین و چروک های روی پیشانی است. خطوط افقی روی پیشانی می‌تواند باعث شود که صورت شما سنگین به نظر برسد و ابروهایتان در حالت پایین تر روی صورت نشان داده شود. این درمان می‌تواند چین و چروک های افقی و گاهی چروک های بین ابروها را صاف کند.

کاهش شلی پلک های بالایی

وقتی ابروها شکل خود را از دست می‌دهند، معمولاً به صورت کسری روی صورت فرو می‌روند که می‌تواند باعث افتاده تر دیده شدن پلک بالایی شود. این درمان شلی پلک های بالایی را به دلیل بازیابی قوس ابرو کاهش می‌دهد که تمام بافت های پوست را به حالت سفتی یک پوست جوان تر نزدیک می‌کند.

بهبود کاربرد آرایش

استفاده از آرایش نیز می‌تواند با این روش درمانی بسیار زیباتر دیده شود. استفاده از لوازم آرایشی برای چشم، به ویژه سایه چشم و خط چشم، زمانی که پوست سفت و انعطاف پذیر است، راحت تر است، به این معنی که اصلاح شلی پوست ناشی از این درمان می‌تواند نتیجه بهتری را پس از آرایش ایجاد کند.

مواردی که باید در مورد لیفت ابرو آندوسکوپی بدانید؟

مراحل این درمان چیست؟ برای چه چیزی باید آماده باشید؟ چند چیز وجود دارد که باید قبل، در طول و بعد از این درمان انتظار داشته باشید. برخی از مراحلی که باید برای آنها آماده شوید عبارتند از:

چه زمانی باید به این جراحی فکر کنید؟

از آنجایی که این روش کم تهاجمی است، پس از انجام آن به زمان زیادی برای بهبودی نیاز ندارید. اگرچه افتادگی عمومی با افزایش سن طبیعی است، اما می‌توانید از این روش برای اصلاح برخی از عوارض پیری استفاده کنید.

صرف نظر از دلایل، تیم ما مطمئن خواهد شد که ظاهر نهایی خود را دوست خواهید داشت. در طول یک مشاوره، جراح پلاستیک ما اهداف شما را مورد بحث قرار می‌دهد و بر اساس آن مکان های برش مناسب را انتخاب می‌کند.

چه کسانی کاندیدهای خوب برای لیفت ابرو هستند؟

کاندیدای خوب برای لیفت ابرو افرادی هستند که ابروهایشان افتاده و آنها را خسته یا غمگین نشان می‌دهد. همچنین افرادی که دارای چین های عمیق افقی در پیشانی و همچنین شیارهای قابل توجه بین چشم ها هستند هم بهتر است از لیفت ابرو آندوسکوپی استفاده کنند.

اگر:

 1. به دنبال خلاص شدن از شر چین و چروک های پیشانی هستید
 2. می‌خواهید ابروهای خود را بلند کنید
 3. پوست بیش از حدی دارید که باعث می‌شود پلک های شما ظاهری کلاه دار پیدا کنند
 4. یا علاقه مند به احیای ظاهر صورت خود هستید
 5. چین و چروک پیشانی یا خطوط پیشانی عمیق دارید
 6. دارای افتادگی پلک یا عدم تقارن پلک هستید
 7. ابروهای افتاده دارید
 8. خطوط اخم یا شیارهای پیشانی که خطوط عمودی عمیقی هستند که روی پیشانی شما ایجاد شده اند
 9. خطوط اخم یا شیارهای بالای بینی
 10. ابروهای کم پشت
 11. آویزان شدن پوست اضافی روی چشم ها
 12. نمی خواهید تحت عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرید
 13. ابروهایی دارید که باعث می‌شوند عصبانی، خسته یا غمگین به نظر می‌رسید
 14. به دنبال اصلاح شلی پوست هستید
 15. به کانتورینگ قوس ابرو علاقه دارید
 16. می‌خواهید افزایش اعتماد به نفس را تجربه کنید

کاندیدهای این درمان به دنبال بهبود کلی ظاهر خود، به ویژه در ناحیه فوقانی صورت هستند. این امکان وجود دارد که این درمان به بیمارانی توصیه شود که نگرانی‌های مربوط به ظاهر دارند که با درمان‌های زیبایی غیرجراحی قابل رفع نیست. کاندیدها ممکن است شامل بیمارانی باشند که بر کاهش علائم پیری در پیشانی تمرکز دارند.

محدودیت های آندوسکوپی لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو به افرادی که به دنبال موارد زیر هستند توصیه نمی‌شود:

• تاتوی ابرو بالاتر از خط طبیعی ابرو

• بزرگ کردن پیشانی یا کاشت پیشانی با استفاده از سیلیکون • پیشانی بزرگ با خط موی بلند

جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می شود؟

 1. لیفت آندوسکوپی ابرو تحت بیهوشی عمومی یا با آرام بخشی وریدی (IV) و بی حسی موضعی انجام می شود. البته بهترین جراح لیفت ابرو همیشه بیهوشی عمومی را ترجیح می دهد.
 2. چندین برش کوچک درست در پشت خط مو ایجاد می شود (اکثر جراحان برش هایی 3 تا 5 سانتی متری ایجاد می کنند) که از طریق آن آندوسکوپ و ابزار وارد می شوند.
 3. بافت اضافی برداشته می شود. این بافت شامل پوست و چربی است. سپس بافت های پیشانی با بخیه در جای خود محکم می‌شوند. پس از این کار، پوست شما تغییر مکان داده و در یک موقعیت بالا و لیفت شده ثابت می‌شود.
 4. پس از اتمام جراحی، برش ها با بخیه های طبی بسته شده و پانسمان می‌شوند.
لیفت اندوسکوپیک ابرو

آمادگی های قبل از جراحی لیفت ابرو

 • تحقیقات معمول خون و رادیولوژی انجام می شود.
 • به بیماران توصیه می شود که شب قبل یا صبح جراحی موهای خود را با صابون/شامپو ضد باکتری بشویند.
 • ابروها نیازی به تراشیدن ندارند.
 • در ابتدا باید یکسری شرایط جسمانی شما مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت وجود بیماری و یا اختلال خاصی صلاحیت پزشکی شما برای انجام این جراحی مورد تایید قرار گیرد.
 • به مدت دو هفته پیش از جراحی باید انواع داروهای ضد انعقاد خون ترک شوند زیرا که در روند جراحی باعث خونریزی و بعد از جراحی موجب افزایش میزان کبودی می شوند.
 • به مدت دو هفته باید از سیگار کشیدن و مصرف الکل پرهیز کنید. زیرا این کار ها می‌تواند جریان خون را کاهش دهد و بر دوره بهبودی شما تأثیر بگذارد.
 • باید دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای حاوی آسپرین و داروهای ضد التهابی خودداری کنید زیرا می توانند باعث افزایش خونریزی شوند.
 • لازم است 7 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • در روز عمل از هیچ گونه وسیله آرایشی یا کرمی استفاده نکنید. توصیه می‌شود که از قبل ترتیب دهید که چگونه بعد از عمل به خانه بر می‌گردید و از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید که شما را تا خانه همراهی کند.
 • لطفا جراح را در مورد شرایط پزشکی و بیماری های زمینه ای خود از جمله موارد زیر آگاه کنید :
  • مشکلات پزشکی
  • بیماری جدی یا شرایط زمینه ای
  • سابقه پزشکی به عنوان مثال جراحی و تجویز بیهوشی
  • مشکلات دندانی به عنوان مثال پروتز و دندان لرزان
  • آلرژی دارویی یا آلرژی غذایی
 • اگر شما بیماری با بیماری های زمینه ای باشید به احتمال زیاد موارد زیر قبل از عمل روی شما انجام خواهند شد پس برای آنها آماده باشید:
  • اشعه ایکس
  • آزمایش خون
  • الکتروکاردیوگرافی (EKG)
  • آلرژی دارویی یا آلرژی غذایی
 • قبل از جراحی دوش بگیرید و موهای خود را بشویید.
 • محدودیت غذا و مایعات باید طبق دستور جراح شما رعایت شود. هدف از این کار جلوگیری از آسپیراسیون است که ممکن است در طول بیهوشی اتفاق بیفتد.
 • برای خانم ها باید از جراحی در دوران قاعدگی خودداری شود.
 • پیراهن، لباس یا بلوز جلو دکمه دار باید در روز جراحی پوشیده شود زیرا پوشیدن آن راحت است و در عین حال احتمال آسیب به محل جراحی پس از جراحی به حداقل می رسد.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

بهبودی در این روش ممکن است از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد. جراح معمولا بین 1 تا 2 هفته توصیه می‌کند که استراحت کنید تا بهبودی کافی برایتان را فراهم کند.

 • ممکن است آنتی بیوتیک لازم باشد.
 • درد بعد از عمل با مسکن قابل کنترل است.
 • پانسمان ممکن است بعد از 48 ساعت برداشته شود.
 • اسکارها به طور کلی خوب می شوند و به سختی قابل مشاهده هستند.
 • ممکن است کبودی و تورم موقتی در اطراف پیشانی و چشم ایجاد شود.
 • جراح ممکن است پماد دارویی برای استفاده روی جای بخیه تجویز کند.
 • بیماران معمولاً در همان روز یا 24 ساعت پس از جراحی مرخص می شوند.
 • به بیماران توصیه می شود به مدت دو هفته سر را به بالا گرفته و استراحت کنند.
 • بیماران می توانند پس از 10 تا 14 روز به کار خود برگردند و همه فعالیت های معمول خود از جمله ورزش را از سر بگیرند.
 • بسته به نوع بخیه استفاده شده، جراح قرار ملاقات کشیدن بخیه را تعیین می کند. البته در بسیاری از موارد از بخیه های جذبی استفاده می شود.
 • در چند هفته اول پس از جراحی، به نظر می رسد که ابروها بیش از حد بلند شده اند، اما این با گذشت زمان برطرف می شود. ارزیابی نتایج نهایی ابرو ممکن است چهار تا شش ماه طول بکشد.
 • ایجاد مقداری کبودی و تورم پس از جراحی عادی است و باید در 24 ساعت اول از بانداژ استفاده کرد. می‌توانید با خوابیدن در حالت مرتفع در هفته اول و قرار دادن کمپرس یخ روی نواحی آسیب‌دیده، تورم را کاهش دهید.
 • در 24 ساعت اول نباید دوش بگیرید. بعد از این می‌توانید از شامپوی ملایم برای شستن موها استفاده کنید، اما برای جلوگیری از باکتری هایی که می‌توانند باعث عفونت شوند، باید موها کاملاً خشک شود و هنگام خشک کردن باید مراقب گرمای ناشی از لوازم برقی مثل سشوار یا اتو باشید. بهتر است موها به آرامی با یک حوله نرم مالیده شود تا پوست سر، مو و صورت خشک شود.
 • تا دو هفته از ورزش های شدید و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید اما فعال بمانید و برای کمک به گردش خون پیاده روی ملایم داشته باشید.
 • بخیه‌ها حدود 10 روز پس از جراحی برداشته می‌شوند و یک مشاوره برای بررسی پیشرفت و اطمینان از بهبودی مناسب شما ترتیب داده می‌شود.

ماندگاری نتایج لیفت ابرو آندوسکوپی چه مدت طول می کشد؟

نتایج لیفت صورت و لیفت اندوسکوپی ابرو به طور متوسط بین ​​پنج تا هفت سال ماندگار خواهند ماند. البته در صورت رعایت مراقبت های بعد از لیفت ابرو، این مدت زمان بیشتر هم می شود.

عوارض جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟

 • جای زخم
 • عود پتوز ابرو
 • تورم و کبودی
 • صدمه به چشم
 • آلوپسی (ریزش مو)
 • بی نظمی کانتور پیشانی
 • هماتوم (جمع شدگی خون)
 • سروما (جمع شدگی مایعات)
 • فلج موقتی یا دائمی عضله پیشانی
 • بی حسی در اطراف محل جراحی (معمولاً موقتی)
 • تورمی که با داروهای مسکن کاهش می‌یابد
 • عفونت زخم
 • خونریزی در محل جراحی
 • بهبودی با تاخیر یا ناقص
 • فلج موقت یا کم هوشی (از دست دادن حس) پوست سر یا صورت به دلیل آسیب های عصبی

نتایج لیفت ابرو آندوسکوپی

نتایج درمان شما زمانی که از درمان بهبود یافتید کاملاً آشکار خواهد شد. نتایج به طور کلی پس از 2 هفته بیشتر قابل توجه است، یعنی زمانی که برش ها بهبود می‌یابند و شما آزاد هستید که به تمام فعالیت های عادی روزانه بازگردید.

نتایج لیفت ابرو شما ممکن است برای سال‌های طولانی باقی بماند تا اینکه روند طبیعی پیری باعث شود بافت‌های شما یک بار دیگر ته نشین شوند. می‌توانید با استفاده از کرم ضد آفتاب، رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، هیدراته نگه داشتن خود و پرهیز از تنباکو، نتایج خود را طولانی تر کنید.

اگر افتادگی شدید پیشانی باعث افتادگی بیش از حد پلک فوقانی شما پیش از عمل شده باشد، لیفت ابرو ممکن است همراه با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) انجام شود. همچنین اگر به جوانسازی کامل صورت علاقه دارید، می توان آن را همزمان با لیفت صورت نیز انجام داد.

هزینه جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو جراحی زیبایی محسوب می شود، بنابراین این عمل معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. اما فرض کنید یک پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی این روش را برای کمک به بهبود خط دید یا سایر نگرانی های سلامتی شما توصیه کنند. در این صورت، بیمه شما ممکن است بخشی از روش را پوشش دهد.

هزینه ای که برای این عمل تعیین می شود با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. مثل:

 • هزینه های کلینیکی
 • دستمزد پزشک جراح لیفت ابرو
 • میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی
 • نوع تکنیکی که برای جراحی بکار گرفته می شود.
 • گستره مشکلاتی که در ناحیه پوست صورت وجود دارد.
 • هزینه های مربوط به انواع ابزارهایی که در روند جراحی بکار گرفته می شود.

یکی از پیشنهاد های ما این است که در صورت داشتن تجربه ای در زمینه جراحی لیفت ابرو و نتایج مثبت و منفی آن را با ما در میان بگذارید. بخشی که با عنوان بخش کامنت ها در زیر همین مقاله تدارک دیده شده است به همین منظور است.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه‌ها
 1. سلام وقت بخیر
  لیف ابرو اندوسکوپیک ایا برای افتادگی پلک و خط اخم هم تاثیر میذاره؟
  هزینه اندوسکوپیک ابرو چقد هست
  ممنون میشم راهنمایی و جواب بذید۶

  پاسخ
  • سلام، بستگی به سن و میزان افتادگی داره، اما برای دریافت مشاوره بهتر حتما با شماره 09127906020 در تماس باشید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *