09127906020
دکتر سهراب مرادی » جراحی زیبایی صورت » جراحی لیفت صورت (مزایا، هزینه و نمونه کار)
[reading-time]

جراحی لیفت صورت (مزایا، هزینه و نمونه کار)

5/5 - (1 امتیاز)

جراحی فیس لیفت یا لیفت صورت که به طور تخصصی ریتیدکتومی نامیده می شود، از جمله عمل های زیبایی صورت است که به منظور جوانسازی پوست، رفع چین و چروک ها، رفع افتادگی و زیبایی هرچه بیشتر انجام می شود. جراحی لیفت صورت توسط جراح پلاستیک انجام می شود که متد های مختلفی داشته و یک روش دائم برای تغییرات صورت است. پیش از انجام هر عمل زیبایی، مخصوصا جراحی صورت که در چهره ی فرد تغییرات اساسی ایجاد می کند، لازم است تا با روش کار آن، مزایا و معایب، شرایط، مراقبت ها و دیگر جنبه های اصلی آشنا شوید. در این مقاله به شرح جراحی فیس لیفت و هر آنچه لازم است درباره ی آن بدانید می پردازیم.

فهرست مطالب نمایش فهرست

جراحی لیفت صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

افزایش سن در همه ی افراد موجب ایجاد چین و چروک در پوست، افتادگی و شل شدگی بافت چربی و از بین رفتن خاصیت الاستیکی پوست می شود. این امر اگرچه یک فرایند طبیعی است، اما می تواند برای برخی افراد ناخوشایند بوده و موجب تغییرات شدید در صورت شود. عواملی چون سبک زندگی و ژنتیک نیز نقش زیادی در میزان این تغییرات دارند. بسیاری از افراد چه خانم ها و چه آقایان تمایل دارند پوستی شاداب و صاف تر داشته باشند و زیبایی صورت خود را دوباره به دست آورند. روش دائمی و مؤثر به منظور برطرف کردن چین و چروک و افتادگی، جراحی لیفت (بالا کشیدن) صورت است.

در این روش جراح پس از بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی برش هایی ظریف و دقیق در قسمت های خاصی از صورت ایجاد کرده و پوست و بافت زیرین را به متد مناسب به بالا می کشد. این کار که سبب از بین رفتن چین و چروک و افتادگی ها می شود تغییرات اساسی در چهره ایجاد می کند. کاربرد و دلایل اساسی برای جراحی لیفت صورت را می توان به شرح زیر نام برد:

 • از بین بردن چین و چروک های پوست
 • سفت شدن پوست و برگشتن خاصیت ارتجاعی آن
 • برطرف کردن افتادگی در گونه ها، لب و دهان، فک و در مواردی گردن و غبغب
 • حذف پوست های اضافه و شل شده
 • جوانسازی کل صورت

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

عمل لیفت صورت انواع مختلفی دارد که بسته به وضعیت پوست و صورت مراجع، نظر پزشک و آنچه بیمار انتظار دارد انتخاب می شود. بسته به این که کدام نوع جراحی انجام می شود، روش انجام نیز می تواند دارای تفاوت هایی باشد؛ با این حال شرح کلی چگونگی جراحی لیفت صورت بدین ترتیب است :

ارزیابی و مشاوره پیش از جراحی

تصمیم به جراحی لیفت صورت، تصمیمی بزرگ است و زیباجو باید با اطمینان خاطر به سمت جراحی برود. بنابراین مهم است تا پیش از عمل مشاوره کاملی با پزشک جراح انجام شود و شرایط فرد به طور کامل بررسی شود. زیباجو انتظارات خود را از جراحی مطرح می کند و جراح با نظر تخصصی خود آنچه برای وی مناسب بوده و قابل انجام است را شرح می دهد. توجه داشته باشید که ساختار صورت، وضعیت پوست و افتادگی آن، میزان انعطاف پوست و سابقه ی پزشکی فرد در نوع عمل و نتیجه ی آن موثرند و جراح با توجه به این موارد نوع جراحی و عمق آن را معین می کند.

بیهوشی

جراحی لیفت صورت یک عمل تهاجمی است، به این معنا که نیاز به ایجاد برش در پوست و جابجایی در بافت و چربی نیاز است، که ثمره ی آن نتیجه دهی سریع تر، اساسی و ماندگار تر است. بنابراین، جراحی تحت بیهوشی عمومی، یا بی حسی موضعی انجام می شود. انتخاب این مورد بستگی به نظر جراح و تیم بیهوشی، نوع جراحی و عمق آن و ترجیح بیمار دارد.

ایجاد برش

پس از بیهوشی، جراح محل هایی که از قبل برای برش دادن برنامه ریزی کرده است را با استفاده از تیغ مخصوص جراحی باز می کند. محل رایج برش در جراحی لیفت صورت معمولا اطراف گوش و به دنبال قسمت هایی است که چین و چروک های عمیق و اساسی وجود دارند. هم چنین ممکن است برش در زیر چانه نیز انجام شود که برای لیفت ناحیه ی گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

تغییر موقعیت و کشیدن پوست

بلند کردن پوست و بافت های زیرین که شامل ماهیچه ها و پد های چربی است قسمت مهمی از جراحی لیفت صورت است که موجب کانتوریگ صورت می شود. مهارت پزشک در تغییر موقعیت ها، ظرافت و دقت در انجام کار و انتخاب محل صحیح در این مرحله نقش زیادی در نتیجه ی نهایی جراحی دارد. این کار موجب حذف یا کم شدن چین و چروک ها، قرارگیری و بالا کشیده شدن گونه و عضلات صورت و جوانسازی کلی صورت می شود.

حذف پوست های اضافی

برداشتن قسمت های اضافه ی پوست که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و ضخیم و شل شده اند نیز قسمت دیگری از جراحی لیفت صورت است. با این کار پوست سالم و باقی مانده صاف و طبیعی تر می شود.

بخیه و بستن برش ها

پس از انجام تغییرات در جابجایی، کشیدن و حذف پوست اضافه، قسمت های برش خرده با چسب های پوستی یا به روش بخیه زدن بسته می شوند. برش های ایجاد شده در جراحی ظریف و کوچک هستند تا بخیه ها به حداقل رسیده و پس از بهبودی جایی از آن ها باقی نماند.

بانداژ و فیکس نگه داشتن صورت

پس از اتمام جراحی، صورت باید با استفاده از بانداژ یا پانسمان مخصوص، یا گن مخصوص لیفت صورت پوشانده شود. این کار برای به حداقل رساندن تورم، فیکس نگه داشتن صورت و داشتن پشتیبانی بهینه انجام می شود.

پس از انجام جراحی، نوبت به بیمار می رسد که با انجام صحیح دستورالعمل های مراقبتی پس از عمل دوره نقاهت را بگذراند. با توصیه ها و نظر پزشک جلسات بعدی برای بررسی و نظارت بر پیشرفت، برداشتن بخیه ها و مشاهده ی نتایج عمل صورت می گیرد.

جراحی لیفت صورت و بلفاروپلاستی
جراحی لیفت صورت و بلفاروپلاستی

انواع متد های جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت به متد های مختلفی انجام می شود. تفاوت در عمق و میزان لیفت است که بسته به شرایط پوست و ساختار صورت معین می شود. روش های متفاوت و میزان لیفتینگ سبب می شود تا افراد زیادی با طیف های مختلف از چین و چروک یا افتادگی، بتوانند جوانسازی صورت را انجام دهند. در ادامه انواع جراحی لیفت صورت را بررسی می کنیم.

مینی لیفتینگ صورت، لیفتینگ با برش کوتاه (Short Scare Facelift) یا لیفت S

این روش نسبت به لیفت صورت استاندارد کم تهاجمی تر بوده و برای افرادی مناسب است که افتادگی پوست به نسبت کمتر است. در جراحی مینی لیفت برش های کوچک و کوتاهی در بالای گوش ها یا در امتداد نواحی دارای چروک دیگر ایجاد می شود. از طریق این برش های کوچک پوست کشیده شده و صاف و عاری از خط و خطوط می شود. از آنجایی که میزان برش ها و عمق وارده کمتر است، جراحی مینی لیفت صورت می تواند با بی حسی موضعی نیز انجام شود. این روش برای افرادی که به تازگی دچار چین و چروک و افتادگی شده اند مناسب بوده و از شدت افتادگی در سالهای بعد جلوگیری می کند.

از آنجایی که برش در ناحیه به صورت S است، به این لیفت S-lift هم می گویند.

جراحی لیفت صورت به روش استاندارد

لیفت صورت استاندارد یا کلاسیک در مواردی به کار می رود که به دلیل افزایش سن یا دیگر عوامل چون سبک زندگی و ژنتیک، چین و چروک ها در بخش میانی صورت و گردن زیاد شده اند. نسبت به مینی لیفتنیگ، برش های بیشتر و عمیق تری ایجاد می شود و میزان بالا کشیدن پوست و عضلات بیشتر است. در عوض، در متد استاندارد نتیجه چشم گیر و اساسی تر است. برش های این روش در نزدیکی شقیقه ها، یا اطراف و جلوی گوش انجام می شوند. علاوه بر تغییر مکان و جابجایی پوست زیرین و بافت عضلانی، بافت و پوست اضافی هم برداشته می شود تا افتادگی ها به طور کامل بر طرف شوند. با این روش، گونه ها بالا تر و سفت تر خواهند بود و حتی افتادگی های زیر چانه و گردن هم از بین می رود. البته در صورتی که افتادگی گردن و غبغب به میزان زیادی وجود داشته باشد، نیاز به روش های پیشرفته تر و جراحی لیفت گردن است.

فیس لیفت میانی صورت یا لیفت میدفیس

تمرکز مناطق لیفت در این روش بر روی قسمت میانی صورت، یعنی گونه هاست. جراحی فیس لیفت میانی با برش های کوچک در خط مو و بالای گوش و داخل دهان همراه است که به جراح اجازه می دهد چربی های اضافه را در قسمت استخوان گونه بالا کشیده و پوست را سفت و صاف کند.

لیفت صورت به روش SMAS

لیفت سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی یا SMAS rhytidectomy روشی دیگر است که نتایج ماندگار و طولانی مدت داشته و از لیفت های عمیق است. لایه SMAS شامل رباط هایی است که چربی های گونه را می پوشاند. انجام لیفت در این ناحیه سبب محکم و سفت شدن مجدد لایه آناتومیک SMAS می شود. برش در این روش در اطراف پایین گوش و نزدیکی خط رویش مو در پشت گردن انجام می شود.

لیفت صورت به روش دیپ پلین، لیفت در لایه های عمیق

جراحی لیفت صورت به روش Deep Plane که لیفت عمیق هم نامیده می شود، به منظور از بین بردن چین و چروک ها در لایه های عمقی انجام می شود. تفاوت این روش با روش SMAS در آزاد کردن چربی های گونه و عضلات از سطح استخوان های گونه است. لیفت دیپ پلین یکی از تخصصی ترین و ظریف ترین انواع لیفت صورت است و پزشک جراح باید دقت و مهارت زیادی داشته باشد.

لیفت ترکیبی صورت Composite Facelift

این روش هم مانند لیفت دیپ پلین در لایه های عمیق صورت می گیرد. در لیفت صورت کامپوزیت، لایه های عمیق بافت جابجا می شوند.

جراحی لیفت صورت در سطح استخوان

لیفت صورت به روش subperiosteal facelift با تکیه بر متد لیفت اندوسکوپیک انجام می شود. در این نوع فیس لیفت، بافت های نرم صورت از سطح استخوان جدا شده و به موقعتی بهتر منتقل می شوند که سبب می شود چین و چروک های عمقی از بین رود. از آنجایی که عمق جراحی در این لیفت زیاد است، نیاز به دوره ی نقاهت طولانی تری دارد. البته نتایج آن نیز ماندگاری بیشتری خواهد داشت. لیفت صورت در سطح استخوان باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود.

مزایای جراحی لیفت صورت

برخی افراد مزیت و دلیل لیفت صورت را تنها کشیده شدن پوست می دانند. اما این جراحی مزایای زیادی دارد که همین امر موجب شده افراد زیادی برای جوانسازی صورت به دنبال آن باشند. از جمله :

 • کم شدن خطوط سطحی و عمقی صورت
 • سفت، صاف و شفاف شدن پوست
 • بازیابی حجم صورت با توزیع استاندارد پدها و بافت چربی در گونه ها و سایر نواحی مورد نیاز
 • بازیابی خاصیت ارتجاعی پوست و از بین رفتن ژول ها
 • داشتن خط فک مشخص و محکم تر
 • نتیجه گیری طبیعی تر و ماندگار تر نسبت به دیگر روش های لیفت صورت
نمونه کار جراحی لیفت صورت
نمونه کار جراحی لیفت صورت

معایب جراحی لیفت صورت

هر کدام از جراحی ها و روش های زیبایی در کنار مزایایی که دارند، دارای معایبی نیز هستند. جراحی فیس لیفت اگرچه روشی موثر و ایده آل است، اما دارای عوارض و معایبی است که ممکن است سبب شود برای همگان مناسب نباشد. از جمله معایب لیفت صورت عبارتند از :

 • هزینه ی نسبتا زیاد جراحی لیفت صورت
 • دوره ی نقاهت نسبتا طولانی (یک هفتای)
 • نیاز به رعایت دقیق نکات و دستورالعمل های پس از جراحی

عوارض جراحی لیفت صورت

ساید افکت یا عوارض جانبی یکی از نگرانی های افراد پیش از انجام عمل جراحی لیفت صورت است. عوارض جانبی جراحی توسط پزشک برای مراجع شرح داده می شود؛ اما این بدان معنی نیست که همه ی این عوارض برای شخص به وجود می آید. در واقع عوارض جدی جراحی معمولا نادر هستند و عوارض معمول تر نیز با رعایت نکات و مراقبت های مناسب، می توانند به حداقل برسند. از جمله عوارض لیفت صورت عبارتند از :

 • عفونت زخم : عفونت زخم یکی از عوارض جانبی هر عمل جراحی است که در صورت رعایت نشدن نکات بهداشتی ممکن است به وجود آید. البته عفونت معمولا نادر است و با آنتی بیوتیک درمان می شود. در صورتی که پس از جراحی زخم ها دچار قرمزی و ادم بیش از حد، احساس گرما، ترشح یا درد زیاد باشند، ممکن است دچار عفونت شده باشند و لازم است تا به پزشک جراح مراجعه شود.
 • تورم : تورم یکی از عوارض رایج و طبیعی پس از جراحی های زیبایی است که با رعایت نکاتی که پزشک عنوان می کند می تواند به حداقل برسد.
 • آسیب عصبی : امکان ایجاد آسیب عصبی دائمی نادر است. آسیب عصبی با بی حسی، احساس گز گز شدن و ضعف در عضلات همراه است.
 • سروما : سروما یا مایع سروزی که شفاف و مایل به رنگ زرد است نیز از دیگر مایعاتی است که ممکن است پس از عمل های جراحی در زیر پوست جمع شود و نیاز به تخلیه داشته باشد.
 • به جا ماندن جای زخم و اسکار : یک عارضه ی دیگر پس از جراحی لیفت صورت، به جا ماندن جای زخم و تشکیل اسکار است. اگرچه پزشک جراح تمام سعی خود را می کند که برش ها کوچک بوده و جای آن ها باقی نماند، در مواردی ممکن است اسکار به وجود آید. مراقبت پس از عمل و استفاده از برخی محصولات مراقبتی و درمانی می تواند در جلوگیری از به جا ماندن اسکار و یا از بین بردن آن مؤثر باشد.
 • کبودی و تغییر رنگ پوست : کبودی و تغییرات در رنگ پوست نیز یک عارضه ی شایع اما طبیعی است که پس از مدتی از بین می رود.
 • ریزش مو : ریزش مو در اطراف محل برش ها یک عارضه ی موقتی است که ممکن است برای برخی افراد پیش آید.
 • عوارض جراحی عمومی : برخی عوارض شامل ریزش مو، لخته شدن خون یا حساسیت به مواد بیهوشی یا داروها نیز از عوارض بیهوشی در جراحی های عمومی هستند که ممکن است برای برخی افراد بروز کنند.

انتخاب پزشک ماهر و کلینیک جراحی خوب، تجربه وی، توجه جراح به سابقه ی پزشکی بیمار و البته رعایت نکات مراقبتی پس از جراحی توسط بیمار، در به حداقل رسیدن عوارض جراحی لیفت صورت نقش زیادی دارند.

چه کسانی می توانند لیفت صورت انجام دهند؟

جراحی لیفت صورت به منظور جوانسازی پوست، کاهش افتادگی صورت، رفع چین و چروک ها و داشتن ظاهری شاداب و جوان تر انجام می شود؛ بنابراین افرادی که دارای پوست افتاده و دارای چین و چروک هستند می توانند این جراحی را انجام دهند.

به طور کلی می توان گفت جراحی لیفت صورت برای افرادی مناسب است که :

 • به دلیل افزایش سن دچار افتادگی پوست و چین و چروک زیاد شده اند.
 • به دلیل کاهش وزن زیاد دارای پوست افتاده و اضافه در صورت هستند.
 • افرادی که به دلیل سبک زندگی، ژنتیک یا دیگر عوامل دارای نشانه های پیری زودرس هستند.
 • همچنین داشتن سلامت جسمانی و دچار نبودن به بیماری های ایمنی بدن برای انجام جراحی لیفت صورت ضروریست.

سن مناسب برای جراحی لیفت صورت

سوال بسیاری از افراد این است که بهترین سن برای جراحی لیفت صورت چه زمانی است؟

جراحی لیفت صورت معمولا برای افراد بین 40 سال الی 65 سال انجام می شود. با این حال، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که به دلیل سن، انجام جراحی لیفت صورت را منع کند. شرایط جسمانی فرد و پوست او تعیین کننده ی امکان جراحی هستند که توسط پزشک جراح تشخیص داده می شود.

اگر چه بازه ی معمول بین 40 الی 65 سال است، اما در افرادی که چین و چروک ها زود تر از سن 40 هم شروع شده باشند، امکان لیفتینگ صورت در جراحی های سبک وجود دارد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

رعایت دستورالعمل ها و توصیه های پزشک و مراقبت صحیح پس از جراحی، نقش بسیار زیادی در موفقیت و نتیجه گیری خوب از عمل دارد. مراقبت های پس از جراحی لیفت صورت، به مراقبت های اولیه پس از جراحی و مراقبت های طولانی مدت تر تقسیم می شود.

مراقبت های اولیه پس از جراحی

 • بعد از اتمام جراحی و مرخص شدن از غذاهای نرم و سبک استفاده کنید. از مصرف غذاهای جویدنی و سفت پرهیز کرده و مصرف نمک را محدود کنید.
 • از دوهفته پیش از جراحی و تا دو هفته پس از جراحی، از مصرف هرگونه دخانیات پرهیز کنید.
 • طی سه روز اولیه بعد از جراحی فیس لیفت، شاهد تورم خواهید بود. این تورم طبیعی است و در قسمت هایی که پوست نازکی دارند (مثل اطراف چشم ها) بیشتر است. با استفاده کردن از کمپرس سرد یا در صورت تجویز پزشک استفاده از گن جراحی لیفت صورت، می توانید تورم را به حداقل برسانید.
 • هنگام خواب سر به سمت بالا قرار گرفته شود.  از دو یا سه بالشت استفاده کرده و سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • پس از گذشت سه روز اول از جراحی، می توانید حمام کنید. اما نباید از آب داغ و سونا استفاده کنید.  شستشوی صورت باید با ملایمت انجام شود.
 • از انجام فعالیت های فیزیکی شدید مثل وزنه زدن، جارو کردن، نشست و برخواست های ناگهانی و زیاد، تا دو هفته ی اول پس از عمل خودداری کنید.
 • تا یک هفته پس از جراحی از آرایش صورت پرهیز کنید. پس از آن نیز در صورت انجام آرایش، هنگام پاک کردن آن با ملایمت فراوان این کار را انجام دهید.
 • استفاده از رنگ مو تا یک ماه پس از عمل ممنوع است.
 • از انجام ورزش های حرفه ای و شدید حداقل تا 2 ماه پرهیز کنید.
 • انجام پیاده روی سبک می تواند در کاهش تورم کمک کننده باشد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور مصرف کنید. از مصرف مسکن هایی به جز آنچه پزشک شما تجویز کرده نیز پرهیز کنید.
 • طبق قرار جلسات بررسی با پزشک خود را انجام دهید.

مراقبت های بلند مدت

اگرچه بلافاصله پس از عمل هم می توانید نتیجه و تغییرات در چهره را ببینید، اما نتیجه ی واقعی لیفت صورت، پس از گذشت 9 ماه الی یک سال مشخص می شود. بنابراین برای آن که نتایج جراحی ماندگار تر باشد، بهتر است تا مدت زمان طولانی این نکات را هم رعایت کنید:

 • برای آن که نتیجه ی عمل شما بهتر و ماندگار تر باشد، سعی کنید وزن خود را در محدوده ای که هست حفظ کنید. کاهش وزن زیاد یا افزایش وزن می تواند موجب تغییرات صورت شده و نتیجه ی جراحی شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 • در صورت استعمال دخانیات، سعی کنید آن را ترک کرده یا مصرف را بسیار محدود کنید. استعمال دخانیات می تواند موجب پدیدار شدن زودرس چین و چروک در همه ی افراد شود.
 • از محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • استفاده از ضد آفتاب مناسب و عینک آفتای را نیز فراموش نکنید.

ماندگاری جراحی لیفت صورت

میزان ماندگاری و دوام فیس لیفت سوال بسیاری از مراجعان است. دوام لیفت صورت به موارد متعددی بستگی داشته و در همه ی افراد یکسان نیست. از جمله مواردی که در ماندگاری فیس لیفت تأثیر دارند عبارتند از:

تکنیک و عمق جراحی

این که برای لیفت صورت از کدام متد و در چه سطحی استفده شده، در میزان ماندگاری نتیجه تاثیر دارد. لیفت های عمیق تر و گسترده تر در مقایسه با تکنیک های سطحی تر نتایج ماندگار تر و طولانی مدت تری دارند. البته اینکه چه نوع لیفتی برای شما مناسب است، باید توسط جراح تجویز شود.

روند پیری در افراد مختلف

میزان ساخت کلاژن در پوست، خاصیت ارتجاعی پوست و عوامل ژنتیکی دیگر که در روند پیری موثر هستند در افراد مختلف متفاوتند. از این رو نمی توان گفت مدت زمان ماندگاری فیس لیفت در همه ی افراد یکسان است.

سبک زندگی فرد

رعایت نکات پس از جراحی هم بلافاصله پس از آن و هم در مدت طولانی، نقش زیادی در این که فیس لیفت چقدر ماندگار است دارد. در صورتی که فرد سبک زندگی و رژیم غذایی سالم تری داشته باشد، طبیعتا نتیجه ی جراحی موفق تر و طولانی مدت تر است. ثابت نگه داشتن وزن، ورزش های مناسب، استفاده از رژیم غذایی صحیح ، پرهیز از مصرف دخانیات و الکل و داشتن روتین مراقبتی پوست همگی از جمله موارد مربوط به سبک زندگی هستند. هرچه سبک زندگی بهتر و سالم تری داشته باشید، پوست و صورت شما هم به مدت بیشتری جوان خواهد ماند.

با توجه به موارد گفته شده نمی توان یک مقدار مشخص و دقیق را برای ماندگاری جراحی لیفت صورت گفت. با این حال در حالت کلی، به طور تقریبی ماندگاری جراحی فیس لیفت، بین 10 الی 15 سال است.

ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است

هزینه جراحی لیفت صورت

قیمت جراحی لیفت صورت از جمله عباراتی است که افراد به دفعات در اینترنت جستجو می کنند. اما باید بدانید که قیمت جراحی فیس لیفت به چندین عامل بستگی داشته و برای اطلاع دقیق از آن، باید مشاوره از فرد به عمل آید.

هزینه لیفت صورت به نوع جراحی که مورد نیاز است بستگی دارد. بدیهی است که جراحی های مینیمال و ساده، هزینه ی کمتری از جراحی های عمیق و گسترده دارند.

تجربه و تخصص جراح، شهر و منطقه جغرافیایی و شهرت جراح هم در قیمت جراحی لیفتینگ صورت تاثیر دارد.

علاوه بر دستمزد جراح برای عمل، هزینه های دیگری شامل هزینه اتاق عمل و تجهیزات، بیهوشی، دارو ها و هزینه های بهبودی، وسایل کمکی چون ایمپلنت ها و بانداژ در صورت نیاز و هزینه ی کلینیک یا بیمارستان نیز به قیمت جراحی لیفت صورت اضافه می شود.

جراحی لیفت صورت در تهران

خوشبختانه در کشور ما ایران جراحان پلاستیک ماهر و مستعد زیادی فعالیت می کنند. همین موضوع سبب شده حتی بسیاری از افراد از کشور های دیگر بخصوص کشور های همسایه، برای جراحی های زیبایی به ایران سفر کنند. جراحی لیفت صورت در تهران گزینه ای در دسترس برای افراد در داخل کشور و متقاضیان خارج از کشور است چرا که تردد به پایتخت کشور آسان و برای همه امکان پذیر است.

هزینه جراحی فیس لیفت در تهران بسته به پزشک و کادر و عمق و میزان افتادگی صورت و متد جراحی متفاوت است.

انتخاب دکتر لیفت صورت

دومین تصمیم مهم پس از تصمیم گیری به جراحی فیس لیفت و تحقیق در مورد آن، انتخاب جراح پلاستیک و دکتر خوب لیفت صورت است. همانطور که گفتیم پزشکان زیادی در کشور در زمینه ی جراحی های پلاستیک و زیبایی فعالیت می کنند. یکی از راه های شناخت و انتخاب بهترین دکتر برای لیفت صورت، مراجعه به سوابق پزشک و نمونه کارهای وی است.

جراحی لیفت صورت عملی پیچیده و حساس است و تنها توسط متخصصین انجام می شود. بنابراین توصیه ما این است که حتما پیش از انتخاب دکتر لیفت صورت، تحقیقات لازم را انجام داده و حتی به صورت حضوری مشاوره های لازم را دریافت کنید.

بهترین دکتر جراحی لیفت صورت باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • دانش و تجربه ی بالایی در خصوص آناتومی صورت داشته باشد
 • دارای مدرک معتبر از مراکز آکادمیک معتبر بوده و بتوانید سوابق تحصیلی وی را مشاهده و پیگیری کنید
 • دارای نمونه کارهای شفاف و قابل مشاهده باشد
 • در کمال صبر و حوصله مشاوره ی کامل را به مراجعین پیش از جراحی داده و در مراحل بعدی پیگیری های لازم را داشته باشد
 • هزینه های معقول و منطقی برای جراحی لیفت صورت در نظر بگیرد

دکتر سهراب مرادی بجستانی یکی از پزشکان حاذق با مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. هم چنین وی عضور انجمن جراحات پلاستیک ایران بوده و از سراسر کشور و هم چنین خارج از کشور مراجعان زیادی برای انجام جراحی های پلاستیک داشته است.

جراحی لیفت صورت و گردن در کنار دیگر انواع جراحی های پلاستیک از جمله مهارت های ایشان است که هم برای خانم ها و هم آقایان انجام شده است.

برای دیدن نمونه کارهای دکتر سهراب مرادی، می توانید صفحات مجازی وی را  دنبال کرده و یا با جستجو در گوگل، نمونه عمل های دکتر مرادی را در شبکه های ویدیویی را ببینید.

جراحی لیفت صورت در خانم ها

بخش زیادی از متقاضیان عمل های زیبایی و جراحی لیفت صورت خانم ها هستند؛ چرا که بانوان به طور ذاتی تمایل زیادی به زیبایی و حفظ جوانی و شادابی دارند. چین و چروک های سطحی و کوچک در خانم ها معمولا از 40 سالگی نمود پیدا می کند. با این حال این امر ممکن است در برخی افراد زودتر نیز رخ دهد که به سبک زندگی و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. میزان چین و چروک ها از سن 60 سال به بعد بیشتر شده و عمق پیدا می کند. در مواردی تنها کشیدن پوست به منظور صاف و سفت شدن آن امکان پذیر است. اما در صورتی که چروک ها عمقی و زیاد بوده و نیاز به تغییر و جابجایی عضلات و بافت زیرین باشد، جراحی هم گسترده تر می شود.

لیفت صورت در خانم ها به منظور کاهش چین و چروک های سطحی و عمقی، رفع افتادگی صورت،  محکم شدن پوست و عضلات صورت، قرارگیری عضلات صورت چون گونه در جایگاه بهتر، جوانسازی و روشن و شفاف شدن پوست انجام می گیرد. جراح باید به طور کامل با آناتومی صورت خانم ها آشنایی داشته باشد و علاوه بر آن، جراحی را مطابق با نیاز و شرایط پوست و صورت بیمار انجام دهد.

جراحی لیفت صورت در آقایان

با وجود آن که بیشتر مراجعان برای جراحی فیس لیفت خانم ها هستند، اما این عمل برای مردان هم امکان پذیر بوده و رایج است. اما نکته ی بسیار مهمی که آقایان باید پیش از جراحی لیفت صورت به آن توجه کنند، این است که پزشک جراح تجربه و دانش و توانایی لیفت صورت در مردان را نیز داشته باشد. بیشتر جراحان لیفت صورت برای خانم ها را انجام می دهند و با آناتومی صورت خانم ها آشنایی دارند. آناتومی صورت آقایان و خانم ها با یکدیگر تفاوت هایی حساس و ظریف دارد. بنابراین پیش از اقدام به جراحی باید از این که پزشک شما دانش لازم و نمونه های موفق در عمل لیفت صورت در مردان را دارد یا نه نیز مطلع شوید.

سوالات رایج در مورد جراحی لیفت صورت

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *