09127906020
دکتر سهراب مرادی » لاغری و پیکرتراشی » مراقبت‌های بعد از کانتورینگ بدن
[reading-time]

مراقبت‌های بعد از کانتورینگ بدن

Rate this post

بعد از کاهش وزن یا بعد از شرایط خاصی مانند بارداری و کاهش وزن ناگهانی قسمت‌های مختلف بدن دچار شل شدگی پوست می‌شوند. در این شرایط یکی از بهترین راه‌حل‌ها کانتورینگ بدن و یا بادی کانتورینگ است. در موردی دیگر اگر فرد قصد از بین بردن چربی‌های سرسخت بدن را داشته باشد که به وسیله ورزش و رژیم غذایی موثر نبوده است، می‌توان از کانتورینگ بدن به عنوان یک راه‌حل استفاده کرد. کانتورینگ بدن اصولا برای کاهش وزن استفاده نمی‌شود اما برای فرم‌دهی و زیباسازی اندام بدن بسیار موثرو پرکاربرد می‌باشد.

کانتورینگ بدن چیست؟

این عمل شامل از بین بردن چربی و همچنین جداکردن پوست اضافی اطراف ران، شکم و کمر می‌باشد که هدف از این عمل رسیدن به فرم صحیح و زیبای بدن می‌باشد. این عمل برای لیفت بازو، لیفت شکم، لیفت سینه، لیفت دورکمر و ران‌ها و هرگونه اقدام برای فرم‌دهی و زیباسازی شکل بدن انجام می‌شود.

علاوه بر لیفت قسمت‌های مختلف بدن و همچنین از بین بردن چوست اضافی بدن و شکل‌دهی صحیح به بدن و از بین بردن ترک‌های پوست؛ این عمل برای افرادی که چربی‌ سوزی خیلی سخت برای آنها اتفاق میوفتد و یا رژیم‌های سخت غذایی یا حتی ورزش‌های متفاوت برای رسیدن به وزن ایده‌آل آنها کافی نیست نیز توصیه می‌شود. زیرا همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم این عمل برای رسیدن به فرم ایده‌آل بدن بسیار کاربردی است.

کانتورینگ بدن چیست؟

انواع جراحی‌های کانتورینگ بدن

عمل‌های جراحی که در جهت زیباسازی چهره و بدن به کار می‌روند به صورت کلی انواع متفاوتی دارند. در قدم اول برای پیدا کردن بهترین نوع جراحی برای چهره یا اندام شما بهتر است با یک متخصص در این حوزه مشورت کنید و سپس با توجه به نظر پزشک خود بهترین نوع جراحی را انتخاب کنید. اینگونه از نتیجه نهایی جراحی خود مطمئن بوده و همچنین با خیال آسوده و بدون اضطراب اقدام به جراحی می‌کنید.
کانتورینگ بدن نیز جزو آن دسته از جراحی‌هایی می‌باشد که انواع متفاوتی دارد که مهم‌ترین آنها لیپوماتیک وابدومینوپلاستی می‌باشد.

عوارض جراحی کانتورینگ بدن

بعد از پیشرفت تکنولوژی و همچنین دسترسی به دستگاه‌های متفاوت در کیلینیک‌ها و مراکز پزشکی، عوارض عمل‌های جراحی بسیار زیاد کاهش پیدا کردند. امروزه به جای استفاده از تیغ و برش در عمل‌های جراحی تا حد امکان سعی در استفاده از روش‌های جدید جراحی می‌باشد تا از عوارض و نتایج نامطلوب زخم‌های و برش‌های نامناسب بر روی بدن جلوگیری کنند. باتوجه به رعایت جدیدترین شیوه‌های عمل‌های جراحی و همچنین اطمینان از مهارت پزشک معالج و در ادامه رعایت نکات پزشک معالج قبل و بعد از عمل باز هم در بعضی مواقع افراد دچار عوارضی بعد از عمل جراحی خود می‌شوند.

در ادامه با این عوارض آشنایی پیدا می‌کنیم اما هدف ما آموزش و اشاره به نکاتی بعد از کانتورینگ بدن می‌باشد تا شما را درگیر این عوارض نکند و همچنین از شدت درد ناحیه عمل جراحی شما بکاهد.
اگر در جراحی شما از تیغ و برش استفاده شده باشد احتمال خونریزی از محل زخم وجود دارد و حتی در موردهایی امکان دارد که احتیاج به دریافت خون داشته باشید.

در ناحیه عمل امکان تشکیل تورم و کبودی وجود دارد و در این مورد باید مراقب باشیم که اگر این تورم حالت لختگی خون را داشت حتما با پزشک خود مطرح کنیم و در صورت نیاز و با تشخیص پزشک جراحی مجدد ناحیه عمل را مورد بررسی قرار دهید.

در حین عمل جراحی احتمال آمبولی یا حمله قلبی وجود دارد که این یکی از دلایلی است که بر مهارت پزشک بسیار تاکید می‌کنیم زیرا پزشک و متخصص ماهر در این شرایط بهترین مدیریت اوضاع را خواهد داشت.
عفونت و دردهایی که با استفاده از مسکن یا آنتی بیوتیک با تجویز پزشک خود گذرا خواهند بود و بعد از بازگشت به شرایط بهتر از بین می‌روند.

سرگیجه یا حالت تهوع به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی در حین عمل.

با وجود تمام این خطرات و عوارض گفته شده باز هم خوب است که به این نکته توجه کنید که در دنیای امروزی و با وجود انواع متفاوت دستگاه‌های مدرن با قابلیت‌های متفاوت کنترل این شرایط سخت بسیار راحت خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از جراحی کانتورینگ بدن

مراقبت‌های بعد از جراحی کانتورینگ بدن

با توجه به شرایط جراحی و حال شما تعدادی از مراقبت‌های بعد از عمل شامل تصمیماتی است که پزشک متخصص شما در نظر می‌گیرد. همانطور که گفته شد احتمال بروز کبودی و عفونت و درد در ناحیه عمل و جراحی وجود دارد. در این شرایط و با توجه به وضعیت شما در طول عمل جراحی، پزشک شما باید چند تصمیم اتخاذ کند که عبارتند از:

  • مراقبت‌های خاص از محل بخیه و زخم که با توجه به وضعیت بیمار ممکن است که پزشک دارو یا پماد خاصی را پیشنهاد دهد.
  • تجویز داروهای مسکن و ضد درد با توجه به زخم بیمار.
  • تجویز داروهایی که سبب جلوگیری از بروز عفونت می‌شوند.
  • پزشک باید بررسی قبلی از وضعیت و حال بیمار داشته باشد، از وجود بیماری‌های زمینه‌ای یا بیماری‌هایی که ممکن است دردسرساز شود مطلع باشد و با یک آزمایش کلی قبل از عمل از بروز هرگونه خطر و عارضه در طول عمل جلوگیری کند. این ذهنیت پزشک قبل از عمل بر تصمیمات او برای مراقبت‌های بعد از عمل تاثیرگذار خواهد بود زیرا اگر شما مبتلا به بیماری خاصی باشید، پزشک با در نظر داشتن آن بیماری داروهای بعد از عمل را تجویز خواهد کرد.
  • بعد از تصمیم‌گیری‌ها و تجویزهای پزشک خود حتما درباره نوع بانداژ و اینکه آیا احتیاج به تعویض آن توسط خود شما می‌باشد یا نه، سوال کنید.
  • از جابجایی اشیا متفاوت، خم و راست کردن عضلات ناحیه عمل و بلند کردن لوازم سنگین و بزرگ حتما خودداری کنید. شما می‌توانید درباره‌ی زمان رعایت این شرایط از پزشک خود بپرسید اما حتما در نظر داشته باشید که هرگونه حرکت اضافی و سنگین در ناحیه جراحی بعد از عمل جراحی می‌تواند باعث خونریزی یا عوارض دیگر شود.
  • بعد از اینکه حس کردید کمی توانایی حرکت دارد حتما از جای خود بلند شوید و کمی راه بروید.

نتیجه‌گیری

عمل جراحی کانتورینگ بدن کاربرد وسیعی در از بین بردن چربی سرسخت بدن و حذف پوست اضافی ناشی از کاهش وزن در بدن دارد. این عمل اگر به دست یک جراح متخصص، خبره و ماهر انجام شود قطعا نتیجه‌ای بسیار رضایت‌بخش برای شما به همراه خواهد داشت زیرا رسیدن به یک فرم ایده‌آل در اندام بدن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس شما باعث زیبایی نیز می‌شود.

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
جراحی لیپوساکشن و هزینه

جراحی لیپوساکشن و هزینه

پس از انجام عمل، با توجه به توصیه پزشک، می توانید 7 تا 10 روز بعد با آب گرم دوش بگیرید. زمان بازگشت به ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بسکتبال

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

آشنایی با عمل جراحی لیپوماتیک

فرد متقاضی باید تمام جوانب مالی و سلامتی را در نظر بگیرد. با افزایش روز افزون هزینه های پزشکی باید انتظار بالا بودن هزینه جراحی را داشت و متقاضی همواره باید توانایی و آمادگی پرداخت هزینه عمل جراحی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *