09127906020
دکتر سهراب مرادی » رینوپلاستی » 10 قانون طلایی که باید بعد از عمل زیبایی بینی در نظر گرفته شود
[reading-time]

10 قانون طلایی که باید بعد از عمل زیبایی بینی در نظر گرفته شود

Rate this post

جراحی بینی زیبایی فراهم می کند که با صورت سازگار و از نظر زیبایی رضایت بخش است. در جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است که بیمار به جراح خود اعتماد کامل داشته باشد و در مورد روشی که انجام می شود با هم تصمیم گیری کنند. ما اطلاعاتی در مورد آنچه باید در جراحی زیبایی بینی در نظر گرفته شود ارائه می دهیم.

در جراحی زیبایی بینی ، اصل اساسی به دست آوردن شکل دلخواه با حفظ عملکردهای اساسی بینی است. در صورت نیاز بیمار ، بسیاری از اقدامات دیگر می تواند در طی جراحی زیبایی بینی انجام شود.

جراحی زیبایی بینی نباید قبل از 18 سالگی انجام شود:

جراحی زیبایی بینی نباید قبل از 18 سالگی انجام شود

بینی عضوی عملکردی است و بزرگ ترین وظیفه آن نفس کشیدن است. در زیبایی بینی عملکردی ؛ هدف آن به دست آوردن بینی است که به خوبی تنفس کند ، هیچ مشکلی در تنفس نداشته باشد ، عملکردهای آن را انجام دهد و همچنین با صورت سازگار باشد. لازم است تا 18 سالگی صبر کنید تا ساختار استخوان و غضروف در بینی کامل شود. در جراحی زیبایی بینی بیمار نباید از شکل بینی راضی باشد. بسیار مهم است که وی در مورد فرم بینی و روشی که باید انجام شود همراه با جراح تصمیم بگیرد.

باید از مداخلات غیرضروری خودداری شود:

جراحی زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود و روش های مختلفی در دسترس است. این می تواند با بریدگی وسط بینی به روش باز یا بسته یا بریدگی کامل آن از داخل انجام شود. در داخل بینی ، به غضروف ها و استخوان ها شکل می دهند. امروزه ، اصل اساسی شکل دادن به بینی با کم ترین آسیب و برداشتن حداقل بافت است. بنابراین ، هدف آن محافظت از عملکردها و دستیابی به شکل زیبا و دلخواه است. در صورت لزوم ، استخوان شکسته شده و غضروف ها برداشته می شوند ، اما باید از مداخلات غیرضروری جلوگیری شود.

روش انجام شده با توجه به شخص تعیین می شود:

در روش باز ، یک بریدگی کوچک در وسط بینی در دو طرف کانال بینی و پوست وسط بینی ایجاد می شود و پوست بینی کاملا برداشته می شود. در روش بسته ، بریدگی ها فقط از طریق سوراخ های بینی ایجاد می شوند. تفاوت در بریدگی 3-2 میلی متر است. در روش باز ، می توان ساختار بینی ، غضروف و استخوان را واضح مشاهده کرد. روش های باز و بسته در زیبایی بینی از یکدیگر برتری ندارند ، مناسب ترین روش باید با توجه به بیمار تعیین شود. ساختار بینی در زنان و مردان متفاوت است. در زیبایی بینی برای زنان کمی سربالا ترجیح داده می شود. نوک بینی در مردان سربالا نمی شود ، برنامه ریزی شده است که با زاویه درست تر شکل بگیرد. رویه ها تغییر نمی کند ، فقط شکلی مناسب برای زنان و مردان ترجیح داده می شود.

همزمان می توان چندین عمل را انجام داد:

همزمان با عمل بینی می توان چندین عمل را انجام داد؟

باید بین معاینه اول و عمل بینی کمی فاصله باشد. بیمار باید با جزئیات فکر کند ، در قرارهای دیگر سوال بپرسد و به جراح خود اعتماد کند. پس از توافق جراح و بیمار ، باید در مورد جراحی تصمیم گیری شود. این حداقل به یک هفته زمان نیاز دارد. در طی جراحی زیبایی بینی می توان با تزریق مقداری از ایمپلنت ها یا بافت چربی در نوک چانه برای بزرگ یا کوچک کردن ، تزریق چربی ، زیبایی پلک ، حجیم کردن لب را انجام داد.

مشخصات صورت را می توان کاملاً زیبا کرد:

هنگامی که بیمار از روبرو مشاهده می شود ، اگر قوسی در بینی وجود داشته باشد ، می توان آن را برداشت و بینی را متناسب با نوک چانه ساخت. علاوه بر این ، می توان آن را با عملیاتی مانند مداخلات در نواحی گونه ، یا حتی در صورت وجود پیشانی فرورفته ، برجستگی ایجاد کرد.

جراحی نباید با پوست سوخته انجام شود:

بیمار حدود 2 هفته پس از عمل نباید از ویتامین ها و فرآورده های گیاهی که نمی داند چه محتوایی دارد استفاده کند. این موارد ، مانند رقیق کننده های خون ،که می توانند خونریزی را افزایش دهند و بهبود زخم را مختل کنند می باشد. ماندن در آفتاب بیش از حد قبل از عمل خوب نیست و نباید جراحی با پوست سوخته انجام شود. پس از جراحی ، بدون مشورت با جراح، نباید از داروها و محصولات گیاهی استفاده شود. تا زمان بهبود کبودی و تورم باید از آن در برابر آفتاب محافظت شود.

موارد زیر باید بعد از زیبایی بینی در نظر گرفته شود:

موارد زیر باید بعد از زیبایی بینی در نظر گرفته شود

  • از آنجا که قالب ها بعد از 1 هفته برداشته می شوند ، بیمار می تواند به زندگی طبیعی خود برگردد ، محافظت از بینی کافی است.
  • 1 هفته بعد از عمل می توان تمرینات ساده ای مانند پیاده روی را انجام داد.
  • بازی ها و ورزش های دسته جمعی که نیاز به تلاش دارند بعداً می توانند شروع شوند.
  • از انجام فعالیت های ورزشی که نیاز به وزنه برداری دارند باید خودداری شود.
  • بدون شنا در عمق ، می توانید با سر در بیرون شنا کنید.
  • اگر قصد دوچرخه سواری دارید ، باید مراقب و محتاط باشید.
  • از پارک و مناطقی که کودکان با توپ بازی می کنند خودداری شود.
  • دو روز پس از عمل می توان سر را عقب گرفت و حمام کرد. بعد از 1 هفته می توانید به راحتی دوش بگیرید.
  • کنترل ماه های 1 ، 3 و 6 و 1سال نباید قطع شود.
  • در صورت بغل کردن کودک باید مراقب بود زیرا ممکن است بدون توجه ضربه به بینی وارد شود.
دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی

دکتر سهراب مرادی متولد 1362 است. وی در سال 1392 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه پذیرفته شد و در سال 98 توانست مدرک و سوختگی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کند.
مقالات مرتبط
عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

عمل زیبایی نوک بینی (Tip Plasty) تنها با اصلاح مشکلاتی مانند عدم تقارن، پستی، عرض و تغییر شکل نوک بینی بدون تداخل با ساختار استخوان و ساختار غضروف، ظاهر بهتر و زیباتر نوک بینی را با برآمدگی صحیح ارائه می دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *